Резултати от 1 до 9 от общо 9

Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    от известно време се чудя дали да си купя нов wireless рутер (настоящият ми D-Link го чака големият чук заради заминалите ми нерви покрай него) или да се доверя на давания от БТК wireless рутер/модем?!

    до настоящия момент само stenly ми е изказал, че от видяните от него 4, два правели проблеми, което хич не ми харесва. от друга страна нов личен wireless e колкото наемa на wireless-a от БТК за 2 години, като при това на човек не му дреме за евентуален дефект.... макар че става въпрос за БТК, а там нещата стоят малко по-различно с поддръжката

    та, който има лични и преки впечатления от работата на wireless модем/рутера на БТК е добре дошъл в темата, особено ако може да сподели конкретни проблеми, с които се е сблъсквал.

    P.S. примерно, моят проблем с D-Link 624+ се състои в невъзможността му да се справи адекватно едновременно с безжични и ethernet потребители - задължително връзката се разпада при опит за безжично свързване, като се налага рестарт. също така (но не много често... 2-3 пъти на ден ) се налага рестарт, без да съм бил в състояние да определя конкретната причина за проблема

    P.P.S. N.B. много важен въпрос, на който не съм получил отговор, защото ми омръзва да чакам "вашето обаждане в важно за вас" е противоречието - домашните абонати получават само 1 IP, а пък wireless-ът следва да раздава >1. е, кое от двете е валидно за домашен абонат с wireless?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    [b]P.P.S. N.B. много важен въпрос, на който не съм получил отговор, защото ми омръзва да чакам "вашето обаждане в важно за вас"
    Защо така ? Е много си нервен и бързак. В петък след N хилядната тирада : "вашето обаждане в важно за вас" даже успях да се свържа с операторка , на която след като благодарих на близките роднини ме прехврли спешно към техническа поддръжка.
    Оттам съвсем професионално ми довериха , че мога да поискам смяна на модема с още по бъгъв и печка,ама няма гаранция да се реши проблема с накъсването на нето и пропадането му. Било голяма растоянието към 5км - мен какво ме бърка да си слагат нова апаратура по трасето.
    В понеделник съм въоръжен с нови нерви и започвам да досаждам. Едва постигам 50-60кБ при бизнес тарифа.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Било голяма растоянието към 5км - мен какво ме бърка да си слагат нова апаратура по трасето.
    В понеделник съм въоръжен с нови нерви и започвам да досаждам. Едва постигам 50-60кБ при бизнес тарифа.
    Единственото което можеш да постигнеш е прекратяване на договора по взаймно съгласие поради невъзможността да получиш услугата. Тогава увисваш и без тези 50-60кБ. Заради теб никой няма да тръгне да сменя трасета. А разстоянието си е такова каквот е..... няма как да се скъси, а апаратурата която се използва си има технически ограничения....
    Та , ако имаш друга алтернатива направо минавай към нея - при твоите условия по-добра връзка едва ли ще получиш скоро.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    Та , ако имаш друга алтернатива направо минавай към нея - при твоите условия по-добра връзка едва ли ще получиш скоро.
    Няма никаква друга възможност - ЗПЗ е / западна Загубена зона/ . Преди години имаше ланка и след всеки облак си правех колекция на ланкарти.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    P.P.S. N.B. много важен въпрос, на който не съм получил отговор, защото ми омръзва да чакам "вашето обаждане в важно за вас" е противоречието - домашните абонати получават само 1 IP, а пък wireless-ът следва да раздава >1. е, кое от двете е валидно за домашен абонат с wireless?
    Wireless модема(рутер) раздава повече от едно IP - така е конфигуриран.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Не бих се доверил на БТК - зад тебе е .........

    сега за енти път ресетвам модема (в Сливен) (във Варна ми бяха сложили ресет бутон на бюрото)
    (е, след като смениха модема във Варна с безжичен само по за десетина секунди пада нета, но пък е непрекъснато)
    ама нали си плащаш за ИнтерНЕТ - защо се оплакваш.......))))

    айде пак в киреча - рестарт от захранването и ....всичко ок......
    ама не е това начина по който........да вземат, та да се размислят корифеите от БТК - как да ни го натикат по-дълбоко

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Колкото съм видял досега - нямал съм проблеми .
    Кофти че вече е с 4лв на месец отгоре

    Обхвата им е добър. Конфигурирането е лесно. Но не можах да намеря парола за достъп в него.

    Нетгиър не искам да чуя повече.
    Ползвам Едимакс 6204G и съм повече от доволен. ( над 20 съм продал вече - никакви проблеми, много добър обхват )
    Освен че е най-евтиния на пазара , има и работещ Шейпинг.

    Елементарно меню и подръжка на TTL.

    @FearMe звънни ми утре да ти дам един за тест няколко дена.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Кофти че вече е с 4лв на месец отгоре
    Нтцъ (ADSL Wifi):
    БТК ADSL Wi-Fi мрежа

    БТК ADSL Wi-Fi МРЕЖА е идеалното допълнение към
    Вашата ADSL услуга

    * ползвайте безжичен достъп до Интернет посредством
    безжичен модем
    * свържете повече компютри в собствена вътрешна мрежа
    у дома или в офиса


    за 2,40 лв. на месец

    Вие сами избирате вида на свързаност на компютъра
    (компютрите) си, като можете да ползвате жична и
    безжична свързаност едновременно.

    при 12-месечен договор за услугата (цената включва ДДС)
    За домашни пакети раздава до 13 адреса.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Re: Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    P.P.S. N.B. много важен въпрос, на който не съм получил отговор, защото ми омръзва да чакам "вашето обаждане в важно за вас" е противоречието - домашните абонати получават само 1 IP, а пък wireless-ът следва да раздава >1. е, кое от двете е валидно за домашен абонат с wireless?
    Wireless модема има 4 лан порта и wireless. Определено раздава повече адреси, незнам колко точно. Със согурност над 5. Wireless обхвата е малък, а модема бъгав. Няма възможност за ограничаване по мас адрес, а при пускането на какъвто и да е encription става невъзможно да се свържа с него по wireless. Освен това след акто го конфигурирам през my.constact.bg, при следващи влизане в настройки незнайно защо всички са нулирани (не си ги помни, или по-скоро не ги изчита). Няма да се учудя моя да е кофти бройка, но за чеп на зеле нестава....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 15:53
  2. ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup
    От kaliobg във форум Технологии
    Отговори: 68
    Последно: 31-03-10, 10:16
  3. Отговори: 20
    Последно: 12-12-09, 18:30
  4. DSL modem/router i DOCSIS 1.1 standarta
    От Flexcap във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-05-04, 02:37
  5. wireless modem
    От gorden във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 23-02-03, 01:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе