Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69
Like Tree1Одобрявам

ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    25
    #1

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Здравейте! Пуснах си интернет от БТК и ми сложиха въпросния модем. четох тук за едно ръководство на потребителя - ама то супер бедно и не върши никва работа някой знае ли как се гласи този модем като рутер (100% може , port forwarding , dhcp ? Имам достъп до настройките на модема ама ме е страх да пипам така без да зная какво прецаквам не искам караници с БТК искам помощ от някой имащ подобни грижи мерси .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #2

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    kak si se sdobil s dostapa

    az probvah niakolko kombinacii ot user/pass koito namerih iz neta no te vse ne stavat.



    kaji user i pass



    nakraia se prinudih da sloja edna mashina sled modema koiato da poeme funkciite na ruter i ot tam si pravia port forwarding

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    25
    #3

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    ами имах едно наум преди да дойдат момчетата от бтк и сложих keylogger на пц - то , съответно като дойдоха казах на единия че искам port forward той седна най спокойно написа си user и pass праи там нещо - пък аз блеех и кат си заминаха програмката ми лъсна информацията за login

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #4

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    amiiii moje li da spodeli6 i s nas bednite useri na BTK usera i passa... 6ot spe6no se nyjdaq ot port forwarding... [:I]



    <font color="orange">Добре дошъл във форума. Препоръчително е да пишеш на кирилица!</font id="orange">

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    13
    #5

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Абе то че може да раби като рутер може...Ама що не дадеш тези пароли че и ние да си пойграем са настройките.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    15
    #6

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    за какво ви е да си играете с настройките

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    13
    #7

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    При мен лично е с учебна цел.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #8

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    бих ти ги дал без проблем ама ...

    само ще си усложните живота п добре питайте какво ви интересува


  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #9

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Ne6tata sa slednite:

    Trjabva ot njakyde da si namerja orginalen firmware. Moje li njakoj da mi kaje rabote6t link za towa ne6to.

    Triabwa mi firmware za: ZTE ZXDSL 831V4.1 ne me interesuwa modifikacijata.

    problemite sa ot estestwo na shaping-a. Ako imate i sobstwen DNS njama da imate problem....

    Az na servera si sym slojil DNS kym 4-ta i 5-ta na BTK, no sym slojil i obry6tenie kym DNS-a na register.com, taka 4e ne me e*e kakwo stawa iz btk, no mnogo me e jad, 4e na wsi4koto otgore se my4at da 6ikalkawjat....

    eto pyk edin razgowor m-u men o operka ot HelpDesk-a

    -Zdrawejte.Imam kosmi4eskata skorost ot 8-10 kbit/s

    -Ot kyde teglite

    -ot rack6.free.evro.net

    -to tam winagi ima problemi

    -Ami toku-6to se obadih na admina na free.evro.net i toj mi kaza, 4e edwa 17% ot resursite na tozi rack i 49-60% ot resursite na mrejata sa bili zaeti i to w pikow moment....

    -mi restartirajte si modema.

    -3 pyti we4e.

    -da wijdam.restartirajte si kompiutyra

    -komp-a 5 pyti, a servera 2 pyti.

    -ama wie ste prez syrver

    -256 biz

    -a da...

    -dajte mi njakoj ot sistemnite admini.

    -4e 6to wi e? kogato te precenjat 6e wi se obadjat...

    -dobre na sy6tija tel do 1 h sym tuk.

    -dobre.

    -a skorostta wi sega kakwa e?

    -wdigna se URA!....

    -da pi6a li zajawka?

    -da! otide na 16 kbit/s....i pak copna na 3 kbit/s

    -dobre....

    -4ao

    -4ao

    -------

    sled njakolko minuti:

    sled wsypitelnija razgowor, ne6tata otidoha natam->

    -restartirahte li si modema

    -3 pyti

    -a komp-a

    -4

    -a servera

    -2 pyti

    -i pak ima problem???

    -da

    - ne moje da byde

    -kajete si ip-to

    -wsi4ko e w normite - sega tamyn gledam 192.168.1.1 ststus-a

    -4e wii ot de znaete pass-a?

    -6to?

    -koj wi ja dade?

    -nikoj

    -4i kak ja znaete?

    -IMAM PROBLEM! TOJ SE SYSTOi OT 3kbit/s speed pri biz 256 tarifa. NE VI ZASJAGA DRUGOTO!6te go re6ite ili da byda radikalen w re6enieto..

    -kakwo imate w predwid?

    -220V po linijata - 6t emi pomognete li?

    -da kajete

    -kazah Vi!

    -ami w momenta ni6to ne mojem da naprawim...

    -...oswen da restartirate bras-a wyw Veliko Tyrnovo i da restartite wsi4ki swichowe i DSLAM-i po traseto.....

    -ami ...ot kyde tolkowa znaete?

    -leka we4er i 4akam!

    -gospodine...

    w towa wreme zatworih slu6alkata i izkliuchih workstation-a si. na zaranta imah 28 KB/s na koeto ne wikam URA, za6toto onja opa6atija samo towa 4aka......

    ---

    Ta na wyprosa: ima li njakoj kojto da mi pomogne s towa ili da trjabwa da kupuwam now modem za 100 i kusur $, no pone sled telnet komandata, kojato 6te izpylnja na nego:

    Login: ZXDSL

    Pass: ZXDSL

    $do serialize 000000000000

    6te imam adsl w orginalen wid .....:D:D:D

    A BTK - F*CK....

    Da go duhat podwodno.... kakto i wsi4ki keljawi dostaw4ici, koito wzemat ot BTK i prodawat na traffic w Gabrovo....

    S uvajenie: Niki

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    @savchev,

    Добре дошъл във форума! Ако искаш да си полезен на другите и те на теб, вземи да пишеш на кирилица, че с тази шлькавица си извадих очите докато го прочета...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    13
    #11

    Re: ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Iskam da si polzwam dhcp-to i port forwarding-a no ne moga da wlqza w nastroikite s zxdsl za pass i user. Ne moga i s user:user kakto e pri nqkoi. Drugi idei ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Абе то и от дата.бг се тегли с такава скорост и техните админи казват такива неща...
    Jubomara, като не си доволен от бТк-то, що си се вързал към тях бре? Че малко ли са доставчиците в Габрово, че баш на този си се натресъл, дето си се разписал в Общите условия към услугата му, че тя се предлага само с негови модеми и че ти нямаш работа в неговия модем!?!
    И по принцип не че няма линкове към интересуващия те фъруеър, ама за какво ти е, като няма как да влезеш в модема???
    А за 220 волта по жичката - следите остават! И пак във въпросните условия е описан такъв случай! Бати и сеира, дето ще бъде! Наистина ли си мислиш, че ще останеш анонимен при таква намеса? И че бТк ще те остави да се еб@ваш с нея!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    13
    #13

    Re: ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Абе то и от дата.бг се тегли с такава скорост и техните админи казват такива неща...
    Jubomara, като не си доволен от бТк-то, що си се вързал към тях бре? Че малко ли са доставчиците в Габрово, че баш на този си се натресъл, дето си се разписал в Общите условия към услугата му, че тя се предлага само с негови модеми и че ти нямаш работа в неговия модем!?!
    И по принцип не че няма линкове към интересуващия те фъруеър, ама за какво ти е, като няма как да влезеш в модема???
    А за 220 волта по жичката - следите остават! И пак във въпросните условия е описан такъв случай! Бати и сеира, дето ще бъде! Наистина ли си мислиш, че ще останеш анонимен при таква намеса? И че бТк ще те остави да се еб@ваш с нея!
    towa e za savchev nadqwam se ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re: ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup


    Моля за извинение! Бях впечатлен от 220-тях волта, че недогледах! Отново: съжалявам!
    Jubomara, за теб е само следното:
    ... дето си се разписал в Общите условия към услугата му, че тя се предлага само с негови модеми и че ти нямаш работа в неговия модем.
    И по принцип не че няма линкове към интересуващия те фъруеър, ама за какво ти е, като няма как да влезеш в модема?
    Вчипитлен от диалога с хелпдеска кофти съм омесил двата поста, но по твоя въпрос наистина това имам да кажа... освен още нещо - за адресния пул на DHCP сървъра можеш да си заявиш всяка мрежа клас С, както и DMZ хост на 070017111. Пробвано е, работи! Може и на adsl@contact.bg, пише си го в констативния протокол

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    13
    #15

    Re: ADSL modem - ZTE zxdsl831 -> router setup

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    * за адресния пул на DHCP сървъра можеш да си заявиш всяка мрежа клас С, както и DMZ хост на 070017111. Пробвано е, работи! Може и на adsl@contact.bg, пише си го в констативния протокол
    sega ako go prewede6 i na bylgarski ...

    p.s. syjalqwam 4e pi6a na typata latinica no sym s presen windows i o6te ne sym si slojil fonetikata ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам ADSL router
    От farfui666 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 13:28
  2. Отговори: 20
    Последно: 12-12-09, 17:30
  3. Впечатления от wireless router/modem-а на БТК ?
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-08, 08:57
  4. ADSL/4-port Router въпрос
    От painmaster във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-06, 16:36
  5. DSL modem/router i DOCSIS 1.1 standarta
    От Flexcap във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-05-04, 01:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе