Резултати от 1 до 7 от общо 7

Спешно препоръка за htpc кутия!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Спешно препоръка за htpc кутия!

    Здравейте група!

    Преди малко ми гръмна захранването, а ново е колкото цялата кутия и искам да я сменя с по-добра която още утре да поръчам.
    Искам да е с поне 350 вата захранване и да има място вътре за повече от 1 диск и да е възможно най-ниска.

    Ако на някой нещо такова му е направило някъде впечатление, дайте препоръка, че аз сега почвам да ги ровя по сайтовете.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    Преди месец купувах 10 такива конфигурации.
    Невероятно малко и тихо нещо с място за 2 диска + ДВД, но не е кутия, а беърбон.
    За сметка на това, наистина уникално малко, тихо и добре направено...

    Разбира се, съвсем различно е от търсеното, но кой знае, може да ти хареса:

    Shuttle Barebone XH61V - RTS

    В Мост също имат интересно предложение за HTPC, но пак е за mini ITX, а и не е ниско, а е кубче:

    http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=47837

    Пак за mini ITX, и пак кубче, но на CoolerMaster:

    http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=46654

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    Еееее френд, това барабоне е страхотно, но моя процесор е с по-голямо TDP и сериозно, има ли място да се натъптът 2 3,5" ХДД!? Ако се набутат 2 диска, става перфектен файлов сървър с Линукс софтуерен райд1 и рутер с тези 2 лан карти!

    Моята конфигурация която искам да преместя в нова кутия е тази:

    http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43971]Дъно[/url], Процесор с 2х4ГБ рам и 2х3,5" HDD. Кутията е Делукс 135мм висока и има място за 3 диска в нея. Иска ми се да е до 10см висока, че да го преместя в сървърния шкаф и да го ползвам с няколко виртуалки, а за под телевизора да сложа някое ефтино марково за браузване и клиент към виртуалките.
    Перфектното решение ще ми бъде сървърна кутия 2U с повече дискове, но до колкото разбрах от друг форум, няма такива кутии за десктоп дъна и процесори и за това и компромисния вариант ми е за 2 диска и място за слотовете за допълнителни лан карти.
    За това и това барабоне ми е перфектно решение, но отивам на цял нов компютър с него и ще отиде на към 1000 лефа.

    Май от тази кутия по-добра на размери не намирам и май е за два диска! Дано и захранването и да го бива.
    Този пост е редактиран от backinblack; 14-04-13 в 20:21.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    тц, 2 ХДД, но 2.5, а не 3.5 влизат

    Емм, имаше чуден модел Делукс на склад преди време, но вече го няма, беше 8-9 см висок, евтин и за нормални компоненти, но свърши отдавна.
    Сега хоризонтална кутия за нормални компоненти, трябва да са останали няколко бройки от L118 - http://sunnycomputers.biz/details.asp?part=1937 но тя е по-висока от 10см.

    Иначе беърбона е убийствен, но... всичко му е 2.5-иночво. А и с тдп повече от 45 вата с това пасивно охлаждане не си е работа - аз специално внасях core-i5 и i7 с Т отзад защото се ооказа, че никой в БГ няма от слабомощните версии.

    Да, това което си показал е ОК, само че цената му за това, което е... е доста надута помоему.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    Точно този делукс имам и ми изгърмя захранването, а ново захранване гледах, че е колкото кутията. Сега както ми е под телевизора, горе-долу бива размера, а и както казах се побират 3 диска вътре, но когато бях закачил 3 диска и нещо единия кога стартира, кога не стартира и май беше от недостиг на захранването.

    Да, това което си показал е ОК, само че цената му за това, което е... е доста надута помоему.
    Цената не да е без значение, но когато е спешно и отговаря на критерии с ограничен избор, някакви плюс-минус 20% няма да ги правим на въпрос.


    За тази кутия(DM-317), имаш ли представа дали има избор от захранвания и на какви цени, че нещо май взе да ми харесва.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    L118 ли?
    Е донеси захранването в Съни Компютри, ще го оправи колегата за 10-20лв. По спомен беше с нестандартно, резервни нови вече няма, но поправеното захранване е по-хубаво от ново...

    За DM-317 нямам идея, като гледам си е със стандартно flex захранване. Едно време имаше фортрончета 270 вата флекс, но са скъпи...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Отговор: Спешно препоръка за htpc кутия!

    Благодаря за предложението Крис, но съм в дълбоката провинция! Утре ще видя дали в сервиза ще могат да ми скърпят положението някак си, че да отложа поне с малко вземането на нова кутия, за да имам по-добър избор, но ако не стане, явно май ще е тази dm-317, че не виждам по-добро на размери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам Mini ITX (HTPC) кутия,или цяло PC
    От svetlio_88 във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 18:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-06-13, 08:30
  3. Продавам, захранване, звукова карта HTPC кутия
    От splitt.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 18
    Последно: 14-03-12, 11:56
  4. Купувам: Кутия за HTPC/NAS - SFF
    От todo1 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-11, 11:03
  5. Търся малка кутия за PC (HTPC)
    От Karata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 23:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе