Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

USB to HDMI converter ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:USB to HDMI converter ?

    И аз гледаш характеристиките. Има компонентен и не е на скарта, а отделно. Значи трявба да стане с този кабел, но няма да е HD. Това всек пак е съществен проблем.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #17

    Re:USB to HDMI converter ?

    Цитат Първоначално публикувано от joro1
    Значи, купих от спортна злоба един преходник VGA към DVI за 13.50 лв. Чрез него, с един кабел DVI към HDMI, вързах лаптопа към един от HDMI входовете на телевизора. Избрах този вход от менюто на телевизора. Нищо! Телевизорът казва No video signal. Лаптопа усеща че има закачен втори монитор към него, активира се менюто на видеокартата за настройка на втория монитор, но видео сигнал до телевизора не отива. Или може би отива някакъв, но HDMI входа му не го разбира. Абе май с трици маймуна няма да мога да хвана. Може би пък въпроса да е до настройка, но ми се струва неестествено аналогов сигнал да се подава на цифров вход. Май без конвертор някякъв няма да стане работата.
    joro1,колко е дълъг кабела,защото Филипс имат ограничение за дължината му и може да е от него...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #18

    Re:USB to HDMI converter ?

    Кабелът е дълъг между 1.5 и 2 метра, в момента не мога да кажа точно. Не знам дали е от него, защото преди време с него връзвах стационарния компютър, който има видео карта с DVI изход, с телевизора и системата работеше.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #19

    Re:USB to HDMI converter ?

    Така, за да си начеша крастата, в петък си купих въпросния конвертор Grand HD Cinema - USB to HDMI. Броих им 159 лв., но с уговорката да им го върна, ако не ми върши работа, пък и по закон имам това право.
    Устройството по принцип работи и си поддържа 720р. Заедно с видеото, по HDMI изхода му върви и аудиото. Като истинско. Но! В описанието пише, че при работата си конверторът ползва ресурсите на компютъра и най-вече на процесора. Явно ресурсите на това лаптопче не са кой знае какви, защото на моменти образът насичаше. Колкото по-високо резолюционен филм пусках, толкова по-често. И на края, на един блу-рей, който свалих от нета, насичаше непрекъснато. Образът беше чудесен, но... И днес ще им го връщам.
    Реших да търся един кабел VGA - RGB, за зор-заман. Иначе за филми ще си ползвам другия лаптоп, който има всички екстри.
    Изводът е, че за да се ползва конвертора, си трябва мощен компютър. Това обаче едва ли си заслужава на тази цена, защото повечето яки компютри биха имали и видеокарта с HDMI изход, до 1080 р.
    Ами, това е.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:USB to HDMI converter ?

    Все пак обърна ли внимание кой процес ползва най много процесора, защото преди няколко ена открих, че при гледане на телевизия от iptv образа постепенно почва да насича и се оказа, че антивирусната товари на максимум единя процесор. КАто се деактивира и нещата се оправиха. По точно лин ксканера на AVG. NOD32 правеше същия проблем. С други антивирусни не съм пробвал. ДА не би и тука да го има същия проблем?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #21

    Re:USB to HDMI converter ?

    Не съм гледал процесите. Всъщност аз се отказах да ползвам този конвертор. Ще си търся кабел VGA - RGB за всеки случай. Моля някой ако знае от къде може да се намери такъв, нека да сподели, защото при обиколките си миналата седмица не видях по магазините.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re:USB to HDMI converter ?

    Виж какво намерих.
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/bg/bg...92-424880.html
    Непише колко струва.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #23

    Re:USB to HDMI converter ?

    Е, нещо такова трябва да е. Само че там пише RCA to VGA - обратното. В моя случай куплунга VGA трябва да е мъжки. Всъщност не съм наясно дали и този вариант за връзка с телевизора ще стане, защото от VGA нали излизат и някакви синхронизации, та те как се вкарват в телевизора.

  11. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #24

    Re:USB to HDMI converter ?

    Ще стане, виждал съм го работещо на живо само че със SONY телевизори.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #25

    Re:USB to HDMI converter ?

    Върнах го и си взех паричките! Има надежда, някои търговци все още спазват законите.
    А сега за този кабел - има ли някой информация от къде може да се купи такъв. В магазините по Раковска и наоколо няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. [TS] to mkv/mp4/avi converter
    От denyo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-06-14, 23:04
  2. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 18:15
  3. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 12:37
  4. AUD to WAV Converter?
    От El_Manifico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-04, 13:24
  5. WMA към WAV Converter [Търся]
    От Malone във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 15-04-04, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе