Резултати от 1 до 9 от общо 9

Надути кондензатори на захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Надути кондензатори на захранване

    Здравейте,
    Напоследък много ми върви на надути кондензатори. Та докато чистих захранването на стационарния забелязах, че има 4-5 подути кондензатори. Общо взето не съм забелязал да има някакви проблеми с компютъра, освен че наскоро смених няколко кондензатори на видео картата. Въпросът ми е: има ли смисъл да сменявам кондензаторите сега или да изчакам да се появи проблем с компютъра? И ако трябва да ги сменям, някой може ли да ми препоръча специални марки и изисквания към кондензаторите, освен да отговарят на характеристиките на оригиналните.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Надути кондензатори на захранване

    сменяй сега
    чааак пък толкова да се вживяваш за марки на кондензаторите няма нужда

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Надути кондензатори на захранване

    по добре смени цялото захранване, най добре е тъй, после ти си решаваш сам.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Надути кондензатори на захранване

    Цитат Първоначално публикувано от Mindbased
    Здравейте,
    Напоследък много ми върви на надути кондензатори. Та докато чистих захранването на стационарния забелязах, че има 4-5 подути кондензатори. Общо взето не съм забелязал да има някакви проблеми с компютъра, освен че наскоро смених няколко кондензатори на видео картата. Въпросът ми е: има ли смисъл да сменявам кондензаторите сега или да изчакам да се появи проблем с компютъра? И ако трябва да ги сменям, някой може ли да ми препоръча специални марки и изисквания към кондензаторите, освен да отговарят на характеристиките на оригиналните.
    Благодаря!
    За смяна са си! Подуването е признак, че са работили дълго време с температура над допустимата. Това води и до изсъхване на електролита, спад на капацитета им и от там влошаване на параметрите на захранването. Търси кондензатори с висока работна температура - 105°C.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Надути кондензатори на захранване

    ако е хубаво захранването - да , заслужава си
    Ама ако е някое обикновенно дори ида му смениш кондензаторите пак ще стане фал.
    Аз лично вече не ремонтирам захранвания - не си заслужава.
    Купувам ново и толкова.

    Подуването на кондензаторите става и от по-високо напрежение от това за което са направени
    Пише че са 6,3 ,но ако са били под товар от 10 V се подуват или цъфват за нула време.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re:Надути кондензатори на захранване

    Сменят се и то с LOW ESR 105
    от Комет са ТМ серията на Fujicon
    от MT1 - EXR серията на Hitano

    //вероятно има и други производители

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Надути кондензатори на захранване

    Според мен ги остави докато пробият и умре захранването. Mr.TECHNO е прав, че не си спрува труда за ремонта на захранването. Ще ти остане само губенето на време.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Re:Надути кондензатори на захранване

    Не съм съгласен. Смяна на кондензатори в сервиз струва около 15лв - смяната и работата.
    Кучо захранване струва 30-ина лв - два пъти повече и с нищо няма да е по-добро от това със сменените кондензатори. Даже напротив - обикновено, кондензаторите, които ще ти сложат в сервиза са по-добри от тези, които са сложени на ново, евтино захранване.
    А ако е марково - тогава съвсем не се вързва сметката да се купува ново.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #9

    Re:Надути кондензатори на захранване

    Малко новини: вече минаха близо 5 месеца от както писах за проблема и ето, че днес го смених с ново за 40 лв, някаква куче марка. Старото ту палеше, ту не, ту буутва уиндолса до старт скрийна и после нищо... и така отива на боклука. А за ремонт в един сервиз на мои приятели ми казаха, че няма смисъл при 8 подути кондензатора и направо ново. От друга страна видеокартата ми е със сменени 5 кондензатора и работи отлични. Благодаря на всички за съветите. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на кондензатори на захранване
    От stfn във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-15, 12:52
  2. Надути кондензатори - подмяна
    От rad013 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 21-02-12, 13:09
  3. Въпрос - Електролитни кондензатори
    От hristobotev във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-09, 22:38
  4. Надути кондензатори на видеокарта.
    От silverfox във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 10-07-06, 04:14
  5. надути кондензатори на дъното
    От kaliobg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 35
    Последно: 08-06-05, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе