Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Надути кондензатори - подмяна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на rad013
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    34
    #1

    Надути кондензатори - подмяна

    Здравейте!
    Имам едно старо дъно с надути 2-3 кондензатора. Искам да знам къде, за колко пари и колко качествено може да ми бъдат сменени. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Едва ли ще е в аптеката ...... ще ти вземат едни 5 лева сигурно в някой сервиз.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    при цена от 1,20 за 2000mf нов

  5. Junior Member Аватара на rad013
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    34
    #4

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Благодаря ти, stenly, страхотно чувство за хумор! Ходих до Пирогов, но ми казаха, че съм позакъснал...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #5

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Като замине някой кондензатор, не се знае какво друго е заминало с него. Смяната им не винаги подобрява нещата. Ако ти се занимава, поиграй си ти, ако ще ти трябва за нещо, освен експерименти, това дъно, купи си ново.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    може да е "не винаги", но по мои наблюдения, има ли надут кондензатор, в 90% от случаите смяната му оправя нещата

    разбира се има мнооого други неща, които може да са заминали, но всеки дълъг път започва с първата малка крачка, нали?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #7

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    днес ми смениха 6бр. на едно дъно ASUS и сървара си тръгна перфектно ама за да не се повтаря ще треа да дам 800лв за модерен UPS с защита от токови удари

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    ти с тези 800 лева сървъра на НАП ли ще защитаваш?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #9

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    днес ми смениха 6бр. на едно дъно ASUS и сървара си тръгна перфектно ама за да не се повтаря ще треа да дам 800лв за модерен UPS с защита от токови удари
    Като сложиш скъп UPS, кондензаторите ще спрат да се надуват, така ли? Май е по-добре да си купиш свясно захранване.

  12. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #10

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Май е по-добре да си купиш свясно захранване.
    Понякога и то не помага

    Also, heat can play a large factor. Sometimes even known good brands of capacitors fail due to excessive heat. This is a large problem in the Dell GX270/GX280 machines, where the capacitors are largely packed in next to some very hot heat sinks. Also, simply using the wrong specification of cap can cause similar problems. For example; using a capacitor rated to handle a temperature of 85*C when you know it will be subject to temperatures much higher than that.
    http://www.dalantech.com/fusionbb/sh...post/last/m/1/

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #11

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Имаше поредица от токови удари в офиса и стария ЮПС си замина заедно с конданзаторите. Толкова ми искат за ЮПС, като ми обясниха, че с него нямало да има проблем с тока.

  14.  
     
  15. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #12

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Имаше поредица от токови удари в офиса и стария ЮПС си замина заедно с конданзаторите. Толкова ми искат за ЮПС, като ми обясниха, че с него нямало да има проблем с тока.
    Сървара ти/ASUS-а със сменените кондензатори/ да е в малка кутия с неправилна/лоша вентилация съчетана с мощни хардуерни компоненти отделящи много топлина, а ти чакай ЮПС да ти помогне

    Какви ли не глупости измислят вече търговците за да си продават техниката. Сетих се за една фирма "Компютър2000", която като бонуси за количества закупен хардуер раздаваше печени прасенца, печени агънца, суджуци, вино а по Великден и козунаци

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    19
    #13

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    В крайна сметка колеги човека започна с това, че иска да му се сменят няколко" бременни" кондензатора! Ще му каже ли някой къде, или как да си го направи сам. Ако в крайна сметка не намери изход да се обади отново

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Ами аз шеговито се опитах да го накарам да се замиси ма човека ми се разсърди. Все си мисля, че като има проблем с компютъра ще е добре да посети компютърен сервиз. Ако е смел и има добър поялник ...да се пробва и сам.

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #15

    Re:Надути кондензатори - подмяна

    Ако се е простил с дъното си, може да опита. Но по-добре първо да опита на някое захвърлено дъно, и като се убеди че наистина става, тогава да смени на въпросното. Все пак се изисква малко опит.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подмяна на кондензатори на захранване
    От stfn във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-15, 11:52
  2. Надути кондензатори на захранване
    От Mindbased във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-10, 19:56
  3. Надути кондензатори на видеокарта.
    От silverfox във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 10-07-06, 03:14
  4. надути кондензатори на дъното
    От kaliobg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 35
    Последно: 08-06-05, 14:49
  5. Издути кондензатори на дъното
    От nommo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-04, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе