Резултати от 1 до 8 от общо 8

USB куплунгът рестартира компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    USB куплунгът рестартира компютъра

    Ще се опитам да опиша проблема, но ми е трудно понеже не съм съвсем сигурен какъв точно е той.

    На кутията ми (http://argus.bg/bg/products_content....t=84&cell=1641) отпред има два входа за USB. Проблемът е че при определени условия като вкарвам флашка и се рестарира компютъра. Рестарта не е софтуерен а "студен" както май се нарича - т.е. както от копчето за рестарт.

    Отначало ползвах само десния УСБ вход и всичко беше ОК - после почна да прави тези номера и понеже не ми се занимаваш да разисквам проблема реших че е дефектен и почнах да ползвам левия вход. Всичко беше ОК за около 2 месеца докато и той не почна да прави този номер.

    Сега вече реших да разбера какъв е проблемът. Не се рестарира всеки път, но достатъчно често за да е проблем. Така пробвах да ръчкам малко и ето какво установих - проблемът сякаш се случва когато се допре нещо метално към долната част на куплунга - не там където са самите медни връзки а на самата "рамка" на куплунга - долната пластина. Също така май трябва да има и лек натиск за да се рестартира. С пластмасови предмети не успях да го рестартирам, но с метални става достатъчно често.

    Интересно ми е някой дали има някаква представа каква може да е причината понеже в гугъл не успявам да открия нищо по темата за сега...

    Благодаря на всички предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #2

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    според мен дава котакт с корпуса на кутията

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    Да не повредиш някоя част с тези студени рестарти!
    Занеси го в някой сервиз да го видят. Ако е нещо дребно предполагам няма да е скъпо.
    Опиши цялата конфигурация!?!?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537377
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537305
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=535254

    Само рамта не мога да се сетя каква беше пък не ми се търси по това време...

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    Интересно! На какво ли може да се дължи. Гигабайтско дъно с Фортрон захранване - това добре!
    Като идея ми идват кабелчетата за USB и Звук, за предната част на кутията, които се подреждат на дъното. Може да има нещо не на местото си! Ако, горе-долу си технически добре, може да разгледаш картинките със схемичките. Ако машинката има лепенка си трябва сервиз.
    Как е въпроса с контактите вкъщи? Занулени ли са?
    Може да е и някакъв фабричен дефект по кутията и самите и връзки. Макар че такива не съм виждал досега.
    А отзад USB- тата пак ли рестартира?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Интересно! На какво ли може да се дължи. Гигабайтско дъно с Фортрон захранване - това добре!
    Като идея ми идват кабелчетата за USB и Звук, за предната част на кутията, които се подреждат на дъното. Може да има нещо не на местото си! Ако, горе-долу си технически добре, може да разгледаш картинките със схемичките. Ако машинката има лепенка си трябва сервиз.
    Как е въпроса с контактите вкъщи? Занулени ли са?
    Може да е и някакъв фабричен дефект по кутията и самите и връзки. Макар че такива не съм виждал досега.
    А отзад USB- тата пак ли рестартира?
    Досега отзад не ми е правило проблеми, но пък не съм го и ползвал толкова. Контактите са занулени, освен това минава през UPS всичко ако това има значение. Относно схемата на свързване на предните куплунзи към дъното - сам съм ги свързвал и си спомням че нямах проблем да се ориентирам по инструкцията на дъното кой кабел къде да влезе - пък и нали всичко си работеше ОК.

    На мен ми се струва, че може би като съм ползвал куплунга и от вадене-слагана той се е разхлабил и сега като го натисна може би опира някъде и дава на късо (доколкото разбрах от такова едно късо на усб веригата може да се рестартира компа?). И после като почнах да ползвам другия усб вход отначало работеше без проблем и после и той като се е разхлабил и той е почнал да опира.

    Като се прибера довечера ще го разглобя и ще видя евентуално дали си личи нещо с невъоръжено око...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #7

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    А кабелчетата свързвъщи USB на преден панел с дънна платка, точно ли са подредени?
    И при двата USB входа на преден панел ли се рестартира?
    С друго USB устройство пробвано ли е?

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:USB куплунгът рестартира компютъра

    Ясно е че са ти разбити усб сокетите и окъсяват. Вместо да ги мъчиш и да трепериш дали при следващото включване на усб устройство няма да се рестартира и замлъкне завинаги, купи си един подобен на това http://shop.netfinity.bg/product/25510
    срещал съм ги за 15-на+ лева по магазините. Или с по-евтин с различна дължина удължител като този http://cn1.kaboodle.com/hi/img/c/0/0...AAAAACN8pw.jpg
    си вземи усб отзад.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 21-09-07, 14:16
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе