Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

Рестартира ми се компютъра - причини ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #1

    Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Съжелявам,че не дадох по обоснователно заглавие на темата но не се сетих.Имам следния пролем: като си включа компютъра се рестартира поне 3-4 пъти веднага и след това (примено след 3-4 часа) пак си се рестартира.Направих repair от Windows-ки диск, дадох CHKDSK и пак нищо не стана.Та въпросът ми е следния- какво да правя HEELP !

    Mod EDIT Slero: Смених ти заглавието

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Защо става така

    Дай повече подробности - дъно, процесор, дискове, видео и особено захранване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #3

    Re: Защо става така

    Еми дъното ми е на GigaByte
    Videocard- nVidia GeForce4 MX 440 with AGP 8x
    sound - realtek
    процесор Intel, P4, 2.26GHz, 512RAM

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Защо става така

    Разкажи малко за предисторията на проблема - инсталиране на нещо, токов удар, ъпгрейд, някакви идеи какво може да го е причинило.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #5

    Re: Защо става така

    Еми изведнъж си почна с рестартите и на два пъти ми даде Error reporting и ме прехвърляше на http://oca.microsoft.com/en/response...c4e5e74&SID=10
    http://oca.microsoft.com/en/dcp20.asp и
    http://oca.microsoft.com/en/response...11e91b2&SID=11.
    Не съм правил нищо по специално

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: Защо става така

    Ми от тези линкове те съветват да си смениш драйвърите на видео картата, защото проблема е от тях.
    Eто от Тук сваляш последните драйвери от nVidia!
    Погледни преди да ги инсталираш дали в Add/Remove Programs от Contorl Panel се намира нещо като Dysplay Drivers или нещо от сорта на nVidia. Не съм с nVidia и нз точно как се казват. Другия начин е от Properties на My Computer отиваш на hardware и там Device Menager. Даваш на плюсчето пред Dispay Adapters и върху каквото се покаже десен бутон и Uninstall. След това инсталираш тези които си свалил. Успех!

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: Защо става така

    Знчи, според последния линк краша е причинен от драйвера на видеото. МХ440 вече е старичък модел и има вероятност (при това значителна) да не се погажда с новите ForceWare драйвери на nVidia. Предлагам ти да намериш някой стар Detonator драйвер (например този -> http://downloads.guru3d.com/download.php?det=653), деинсталирай настоящите драйвери на видеото (от Add/Remove Programs), рестартирай и сложи този, който ти давам.
    Надявам се да помогне

    PS. Razziel ме е изпреварил, но все пак смятам, че най-новите драйвери не са оптималното решение за стара видео карта. Срещал съм и преди проблеми с подобна несъвместимост.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #8

    Re: Защо става така

    ммм аз лично съм слагал не тези, а предишните ако не се лъжа на две хпта със сищите карти като на момчето. Да пробва! От опит глава не боли... най-много да му олекне джоба :P базикам се

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #9

    Re: Защо става така


  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: Защо става така

    я отвори кутията, ако не е в гаранция и виж дали някой от вентилаторите не е спрял да върти!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #11

    Re: Защо става така

    Еми тва го направих вчера и не са спрели и дори ги почистих

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: Защо става така

    Тази последната грешка кога ти се появи? Като смени драйверите ли? Смени ги и тествай, за да можем поне един причинител на проблеми да премахнем от картинката!!!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #13

    Re: Защо става така

    като отговориш на Ско и ако не е от драйвърите на видеото... не е от вентилатора
    пробвай... memtest да чекне рамта дали е ок!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #14

    Re: Защо става така

    Последното което ми го даде беше преди 6-7мин и още не съм сменил driver-ите, защото се чудя кое да сложа.Ако може да кажете кое първо да сложа.... ако не слагам nvidia-та защото за другото не съм на 100% сигурен какво по точно трябва да направя

  18. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #15

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Деинсталирай настоящите драйвери на видеото (от Add/Remove Programs), рестартирай и сложи този, който ти давам -> http://downloads.guru3d.com/download.php?det=653
    Ако пак гърми отново махаш и слагаш най-новите от страницата на nVidia, както каза Razziel.
    Ако пак гърми, провери първо напреженията (през bios-а) и пиши тук какви са отклоненията на 12V, 5V и 3V, за да елиминираме и захранването като евентуален причинител.
    Следващата стъпка е memtest.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. USB куплунгът рестартира компютъра
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-10, 22:33
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. При Shut Down компютъра рестартира?
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-08-05, 09:41
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе