Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 316
Like Tree10Одобрявам

Помощ при избор на LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #61

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    То играенето е до картата колко кадъра ще ти пусне:D.23ката не я знам имам LG 224V-никви дертове с игри,филми,спорт,Корел дроу,кадри и картина-перфектни(за модела и типа),пък и матов да не ти блести ламБата.За тия пари няма по-добро,НО се появи някакво цъкане през няколко секунди при първите 5-10 минути от пускането,та дали да не погледнеш аналогичният модел(със същата матрица) на Филипс,който незнайно защо но е с 20тина лева по-скъп.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #62

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цъкането го има и при телевизорите но при изключване.
    Сещам се за масления ми радиатор които цъка и пука като изстива след спиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #63

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    То играенето е до картата колко кадъра ще ти пусне:D.23ката не я знам имам LG 224V-никви дертове с игри,филми,спорт,Корел дроу,кадри и картина-перфектни(за модела и типа),пък и матов да не ти блести ламБата.За тия пари няма по-добро,НО се появи някакво цъкане през няколко секунди при първите 5-10 минути от пускането,та дали да не погледнеш аналогичният модел(със същата матрица) на Филипс,който незнайно защо но е с 20тина лева по-скъп.
    значи да разбирам, че проблеми с FPS няма да има. Някой друг да има този модел да сподели и той мнение?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #64

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Sun,не става въпрос за пукане на кондензатор,а едно "цък".
    Петер,няма проблем с кадрите.Виж и този Филипс в 23' вариант.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #65

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте,
    Старато ми СРТ почна да дава дефекти и сега искам да го заменя с нов.
    Ако може да ми помогнете с избора на нов монитор като съм се на сочил към следните изисквания да има:големина 22-24 ЛЕД,FHD, време за реакция 2мс,(HDMI) и цена до около 300лв(макс 350 ако си струва).
    Монитора ще е за домашно ползване като най вече интернет, филми, игри и ...
    За сега съм се насочил към тези модели :
    1.ASUS - - ASUS VK248H
    2. ASUS - Display- ASUS VE247H
    Ако имате наблюдения върху тези модели да споделите впечатленията си от тях, а и съм отворен и за предложения на други модели.
    Благодаря Ви за помощта.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #66

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от dtodorov Виж публикацията
    Здравейте,
    Старато ми СРТ почна да дава дефекти и сега искам да го заменя с нов.
    Ако може да ми помогнете с избора на нов монитор като съм се на сочил към следните изисквания да има:големина 22-24 ЛЕД,FHD, време за реакция 2мс,(HDMI) и цена до около 300лв(макс 350 ако си струва).
    Монитора ще е за домашно ползване като най вече интернет, филми, игри и ...
    За сега съм се насочил към тези модели :
    1.ASUS - - ASUS VK248H
    2. ASUS - Display- ASUS VE247H
    Ако имате наблюдения върху тези модели да споделите впечатленията си от тях, а и съм отворен и за предложения на други модели.
    Благодаря Ви за помощта.
    Насочи се към монитор с IPS матрица;има описани в темата модели и цени на LG,Philips,Dell.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #67

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Заслужава ли си Eizo EV2336WFS , няма много информация за него . Друг възможен вариант е ASUS MX239H , добър дизайн но има някои негативи .

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #68

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Ако веднъж си имал възможността да седнеш пред EIZO, със сигурност ще забравиш за другите марки! Неприятната страна е цената, но уви, хубавите неща са скъпи, в случая ужасно скъпи. Принципно EIZO нямат лош монитор, в работата имам удоволствието да седя пред такова бижу модел S2243, преди него ползвах S1911, великолепни са! Ако се занимаваш с цветово критични приложения, това е правилния избор! Ако си играч, не си заслужава да си даваш парите за EIZO, ако търсиш дизайн има далеч по елегантни, но ако искаш истинско японско качество EIZO е твоя избор.
    В заключение ще добавя, че това е една от малкото марки останали на пазара, за които можеш да направиш избора по каталог. Това което ще получиш винаги е на абсолютно най-високо ниво. В добавка ти препоръчвам да го калибрираш с X-rite i1 и нещата ще заспят. Ако не ти се дават пари за апаратно калибриране ползвай Adobe Gamma, с "точно" око можеш да получиш учудващо добър резултат (знам го от личен опит). Успех в покупката!
    Този пост е редактиран от wrathchild; 31-01-13 в 23:38.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #69

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Дайте мнение за:
    Монитор Dell U2312HM, 23" Wide LED, IPS Panel

    Монитор Dell U2312HM, 23" Wide LED, IPS Panel | Stealtech

    Ще се ползва основно за Нет и филми и по-рядко игри, като рейсъри и шутери и понякога за фотообработка, но съм любител.
    Знам, че не е гемърски монитор, но не ми се дават 700 и кусор лв. за 120 Hz монитор с TN матрица.
    Чел съм добри отзиви за него, но искам мнение от хора, които са го виждали как работи.
    Дали ще има видими неприятни ефекти от размазване и подобни при бързи сцени на филми и игри?
    Също се чудя как е дисплея. Лъскав или матов?
    Този също ми хвана окото:

    http://www.plesio.bg/vsichki-monitor...-p-291708.html

    Дават, го 5ms , но дали е по-добър от Della?
    Този пост е редактиран от giorgo; 14-02-13 в 14:24.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #70

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Лъскав или матов?-Лъскавият е отврат;предпочитат го заблудени,които не стоят пред компа дълго време,защото изглежда по-гъзарски.Тези 2-5-8 мс са ала-бала-гледай типа на матрицата и колко битова е.Това LG има ненужни екстри,които са го оскъпили-скъп за монитор,малък за телевизор,а 3D на 23"-смях.Има 23"ви предложения на LG и Philips с IPS,които са около и малко над 300 лв-насочи се към тях.
    Людмил одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #71

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #72

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Благодаря за предложенията! Този последния ми е малък, мисля да не взимам под 23" а най-добре е 24". Днес гледах пуснати в един голям магазин и едно LG IPS234V-PN ми хвана окото. Бяха пуснати реклама със сменящи се картинки и като че ли се справяше добре като бързодействие, и като картина ми хареса, но ми се ще и да го видя на динамично видео как ще е. Тези с лъскавите дисплеи предават по-добре, но не искам да се оглеждам в него и отпадат, като вариант. Този Dell, който съм харесал не беше изложен, но имаше DELL U2412M IPS, който пак е на 8ms и не бях очарован много. Тези с TN матрици са направо трагедия, като картина и цветове в сравнение с IPS матриците.
    Как да разбера колко бита е матрицата и какви да търся? Искам да си купя с най-бързата IPS матрица, може и да е без тунер и 3D.
    Между другото намерих един интересен сайт с търсачка за монитори и подробни ревюта и като му задам да търси монитор за игри и филми с IPS матрица, 23" на цена до 300 евро излиза единствено Dell U2312HM

    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm
    Като гледам тестовете маже малко, но е по-малко от LG то което е уж на 5 ms, а то маже колкото NECа, който е на 14 ms
    Този ASUS 23" ML239H изглежда добър, но предполагам, че е лъскав и само за това ще го подмина.
    Този пост е редактиран от giorgo; 14-02-13 в 23:24.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #73

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    LG IPS234V-PN-този е перфектен за цената си малко под 300 лв,но не го виждам из сайтовете(имам предвид за 290-300 лв).Имам 22"ият ,нямам забележки към картината или реакцията,но и изискванията ми не са кой знае какви.Четох за оплаквания към подсветката на Dell,мога да кажа,че макар бюджетен IPS монитор да е 22/234V-няма грам неравномерност на подсветката.Не го знам обаче дали дава дефекти и какъв е сервиза на LG.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #74

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Асуса има неравномерна подсветка, иначе дисплея е матов. За Делла се оказва, че 2311 е по-добър до някъде, но не е ЛЕД и е по скъп от новия 2312. А новия има много малък Input lag, което е добре за геймърите. Май ще е той, но ще видя дали някъде ще могат да ми пуснат видео на него.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #75

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    giorgo,в предните постове колега се колебаеше м/у Dell и LG,като взе Dell-а и кажа,че е много доволен,но иди го погледай най-вече заради лъскавия дисплей-нещо,което ме отказа от деловете (и по-високата цена разбира се),защото аз лично предпочитам дори матов TN пред лъскав какъвто и да е;казвам ти го на базата на ползвател и на матов и гланцов,а не да си чеша клавиатурата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на монитор
    От Conqueror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-12, 00:57
  2. Помощ при избор на TFT монитор.
    От vacata88 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-10, 05:00
  3. Помощ за избор на 22 инчов монитор
    От cKo7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-09-08, 10:59
  4. Помощ при избор на LCD монитор
    От SPaun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-07, 10:19
  5. Помощ при избор но TFT монитор!!!
    От bukke във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-06, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе