Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1

    Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Здравейте,
    Както всички знаете наближава 30.09., с което трябва да се съобразят всички Регистрирани по ЗДДС и да си "вържат" апаратчетата с НАП!

    Та тук ми се стори най-подходящо да попитам дали някой знае нещо повече по темата, а и ако има изгодни предложения да споделите и да запознаем по-голяма част от "продавачите".
    Ясно е че доработката на КА просто не е оправдана финансово!
    Да подчертая - не се търси най-евтиното, а най изгодното предложение към момента. Става въпрос за среден по размер търговски обект /без инсталирана компютърна система, и с оборот около 10 000лв месечно/. Мислил съм и за инсталиране на комп. система с модул Магазин + фискален принтер, но ми се вижда повечко като инвестиция, с оглед не чак толкова добрите печалби последните 2-3 години!

    Ще съм благодарен за съвети и предложения!

    П.С. Пък и ако знаете за някоя оферта за Русе с вкл. абонаментни такси към сервизна фирма и такси към мобилен оператор - ще е перфектно!
    Май сега трябва да се вметна, че не всички КА работят със СИМ карти на всички моб. оператори! /лични предпочитания към Глобул, но всичките са бирници/. Нашите "умни" управници НЕ ПОЗВОЛИХА връзката да е през/по интернет, за което съм чак бесен!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    каквото и да вземеш ще се пуска във Фискален режим. Лично бих си купил Datecs MP55B
    370лв с договор и такса за 12м 3G.
    Интересното става след това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Договора към мобилният оператор първата година е безплатен (влиза в цената на апарата или доработката). СИМ картите не стават за нищо друго освен за целта за които са направени. Няма групи, планове и т.н. Единственият критерии по които трябва да се води човек при избор на оператор за касовия апарат е кои има най-добър обхват на мястото където ще стои апарата. Защото именно от връзката зависи работата на апарата (при 3 последователни дневни отчета без връзка с НАП - блокира). Цена на договора към мобилните оператори след 1-вата година ще е от порядъка на 5-6лв за месец. Не знам дали със или без ДДС.

    Цените на всички нови апарати се "въртят" около 400лв. Не че струват толкова.... ама то в България нали има "голяма конкуренция"
    Кои са най-добри тепърва ще си проличи - като почнат да идват в сервиза На външен вид най-симпатични са модела които е предложил Техното и някой модели на Тремол (харесва ми че са с вградена антенка и се намалява възможността от счупване).

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #4

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Ммм ДА! Явно ще е точно 55-ката! Бях се позагледал в него преди да пусна темата! Досега сме ползвали МТ500 и малките модели на Елтрейд, ама мисля, че като цяло Датекс са се справили най-добре при проектирането на КА.
    Едно нещо само ме дразни на ДАТЕКС - те са основни виновници да НЯМА връзка чрез ИНТЕРНЕТ, щото били имали готово решение за пренос през GPRS, когато се разглеждал законопроекта за тази ПРОСТОТИЯ на НАПаджиите!

    /// Обзалагам се, че ефекта от това ще е САМО за телекомите!!! Знаете колко ефективно се оказа регистрирането на предплатените СИМ карти, относно телефонните измами!!! Все едно да се регистрират и да речем картите за улични телефони! Тъпанари!!! ///

    Благодаря на колегите, но можете ли да визирате определени модели на Тремол. Бях забелязал, че тяхните модели са с вградени антени!

    И дали всички фирми предлагат с включен договор с моб. оператор за 1 г. в цената?


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Тремол не са много издържливи , а и с тази електронна контролна лента - много лесно забиват.
    За последните не съм виждал отзиви , но в сравнение с датекс - предпочитам вторите.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тремол не са много издържливи , а и с тази електронна контролна лента - много лесно забиват.
    За последните не съм виждал отзиви , но в сравнение с датекс - предпочитам вторите.
    Тук маааалко не съм съгласен ! От старите модели Зеките "ZEKA....." са доста сполучливи. Рядко влизат в сервиза, а съм ги виждал на места където има постоянен човекопоток - заведения за бързо хранене, закусвални, магазини за хранителни стоки...
    А относно КЛЕН-а мисля, че по новите изисквания е задължително контролната лента да е на електронен носител . Аз поне досега не съм видял нов модел апарат без КЛЕН. На него се пази всяко едно бонче излязло от апарата независимо дали е фискално, служебно, дневен или периодичен отчет и всякакви други. Може да се прочете или разпечата по всяко едно време - много удобно за проверка

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    ......мисля, че като цяло Датекс са се справили най-добре при проектирането на КА.
    Едно нещо само ме дразни на ДАТЕКС - те са основни виновници да НЯМА връзка чрез ИНТЕРНЕТ, щото били имали готово решение за пренос през GPRS, когато се разглеждал законопроекта за тази ПРОСТОТИЯ на НАПаджиите!


    Благодаря на колегите, но можете ли да визирате определени модели на Тремол. Бях забелязал, че тяхните модели са с вградени антени!

    И дали всички фирми предлагат с включен договор с моб. оператор за 1 г. в цената?

    1. Датекс нищо не проектират, само копи / пейст (както сам казваш - имали готови решения ) - софтуера им за програмиране и фискализация на новите апарати е най-куция в сравнение с всички останали фирми. ....поне засега!

    2. За моделите на Тремол - най добре разгледай на страницата им: http://www.tremol.bg/bg/bg/products

    3. Някой фирми прилагат разни типично бг хватки Предлагат КА на ниска цена, но без да е включена цената на договора към мобилния оператор ( а той си е едни 60 лв) които като ги добавиш към основната сума, защото няма как да минеш без договор - става пак същата цена. Пример за такава фирма - Елтрейд. . А като стана въпрос за тях - това са касовите апарати с най-висока цена на поддръжка и най -неудобни за сервизно обслужване (като изключа техните си сервизи) - лично аз не ги харесвам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #7

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Тремол ако ще е,поне М-KL да е,със ZM-KL ще си счупиш пръстите от натискане на твърдата клавиатура,а и не е с "лесно зареждане" на хартията...Датекс-а е доста по красив и удобен за работа,с екранни менюта.Лично мен малко започва да ме дразни подсветката на екрана
    след известно време...колкото и готин да изглежда с нея
    Елтрейд и аз не препоръчвам както колегата по-горе...Дейзи апаратите само ги разгледах,останах разочарован от новите модели...

    P.S....сега се сетих,Микроинвест и Датекс почват някаква промоция:
    DATECS DP 55KL
    Microinvest Склад Pro
    Microinvest Склад Pro Light
    Инсталационен диск
    Хардуерен лиценз
    като микроинвеста си влиза в цената на апарата,по принцип...изчакай да се появят,за Русе може да съдействам,познавам
    колеги там.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    @Pat , старите Zeka много бързо сдаваха багажа - ролките , държачите ,даже и металната пластина за късане на бележката падаше.
    Просто без думи.
    Постояно забиваше паметта и трябваше смяна.
    много нерви съ Зека и тремол имам - затова говоря така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #9

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    А само през някой мобилен ли ще става или може и през лан иначе ми намирисва на здраво кихане от мобилните оператори към касовите сервизи

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #10

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    само с мобилен оператор,със специални,регистрирани в НАП сим карти...здраво кихане към сервизите чак няма да е...таксата ще е 5лв,от нея за сервиза ще е 1лв,при някои производители може да е малко повече...,но макс 2лв да е

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    ....
    1. Датекс нищо не проектират, само копи / пейст (както сам казваш - имали готови решения ) - софтуера им за програмиране и фискализация на новите апарати е най-куция в сравнение с всички останали фирми. ....поне засега!
    .....
    Не е така! Те създадоха такава система за сърбите преди 5 години и продадоха над 100 000 апарата там. Човека, който работеше по модемите (Wavecom Q2406B) ми е личен приятел и ми помогна много да усвоим работата с този модул за нашите устройства.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Цитат Първоначално публикувано от lubopiten

    P.S....сега се сетих,Микроинвест и Датекс почват някаква промоция:
    DATECS DP 55KL
    Microinvest Склад Pro
    Microinvest Склад Pro Light
    Инсталационен диск
    Хардуерен лиценз
    като микроинвеста си влиза в цената на апарата,по принцип...изчакай да се появят,за Русе може да съдействам,познавам
    колеги там.
    Datecs + Microinvest = Невероятно добра комбинация )))

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не е така! Те създадоха такава система за сърбите преди 5 години и продадоха над 100 000 апарата там. Човека, който работеше по модемите (Wavecom Q2406B) ми е личен приятел и ми помогна много да усвоим работата с този модул за нашите устройства.
    За модемите не знам, имах прд вид касовите апарати, принтери и POS терминали. Проектирането им се свежда до "побългаряване" на устройството.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Pat , старите Zeka много бързо сдаваха багажа - ролките , държачите ,даже и металната пластина за късане на бележката падаше.
    Просто без думи.
    Постояно забиваше паметта и трябваше смяна.
    много нерви съ Зека и тремол имам - затова говоря така.
    Това на базата на колко продадени апарата го твърдиш 5-6, 100-200,...? И от най хубавите неща се случват калкпави бройки.....техника все пак.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #14

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    И все пак само през мобилни ли ще става ????

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Касов апарат с данъчен терминал за връзка с НАП?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Marzeliviq
    И все пак само през мобилни ли ще става ????
    Да!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Касов апарат с връзка към НАП
    От goiko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-12, 20:08
  2. Продавам касов апарат ELTRADE A300
    От vancho20 във форум Приключили продажби
    Отговори: 19
    Последно: 20-11-11, 22:38
  3. Сверяване на дата на касов апарат MP 55M
    От Johny22 във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-11, 21:56
  4. Фискализиране на касов апарат
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 02-09-04, 07:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе