Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Ще стои в единия ъгъл на хола и трябва да бъде хващан в отдалечена стая - разстояние около 10м, поне две стоманобетонни стени. По това растояние има друга техника (виж подписа), която може да заглуши сигнала
    Моля за препоръки за това, което е стабилно и ще свърши работа без да бъда "хващан" от половината блок

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c314...-eu-p38246140/ мисля трябва да свърши работа но стоманобетона е най-големия враг на ви-фи-то.
    п.с. има само 1 лан порт обаче.
    п.с2 гледаи да е линксис ако ще е друг знам че те държат най-голямо разстояние.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хk

    Аз бих заложил на TP-LINK TL-WR340G . А това дали ще го хваща целия блок(и дали ще те боли главата) зависи от позиционирането...
    Излъчването е едно и също... Но въпроса е на къде ще бъдат насочени вълните...

    Между другото при голям апартамент, къща, хотел не е важно да го сложиш в единия ъгъл на крайната стая, а да го сложиш в средната стая (в центъра на зданието)...

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    то е йелателно рутера да не е в стая в която има често присъствие или поне кадето се спи а относно тъп линка за вършене ще върши но несъм очарован от тях изобщо.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Аз пък съм очарован от TP-LINK TL-WR340G Не знам колко съм монтирал до сега, но където съм сложил върши работа и е нямало оплаквания...

    Няколко примера - стара къща със каменен зид на 3 етажа , малък семеен хотел - пак 3 етажа, панелен блок 5 етажа - хващат от първия до петия етаж на входа...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #6

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Едно "За" и от мен за TP-LINK-а.
    Линкси-ите с които съм имал вземане-даване се нуждаеха от рестарт през месец-два,
    най-старият TP-LINK който пробвах е вече на 2,5 год. 24/7 режим без рестарт.
    Относно обхвата-TP-LINK може да се конфигурира с допълнителни антени с по-големи dBi и така да се реши проблема.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    абе колеги вий тези тепелинги дето хвалите правили ли сте сравнение с друга марка рутери. Тепелинга си е бавен рутер. То и цената му показва. Линксис си остават водещи. А рестарта зависи от доставчика. А за 2 месеца все ще се намери да изгасни тока.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хk

    абе колеги вий тези тепелинги дето хвалите правили ли сте сравнение с друга марка рутери. Тепелинга си е бавен рутер. То и цената му показва. Линксис си остават водещи. А рестарта зависи от доставчика. А за 2 месеца все ще се намери да изгасни тока.
    Рестарта не е от спиране на тока или нета на доставчика, рестарта е от забиване на рутера... Още помня когато едно време един ми доставяше интернет с антена на покрива и един линксис, как съм се катерил в 12 посред нощ да го рестартирам

    Та кое му е бавното, 54Мбпс като пуснеш криптирането 1.2, 1.4 държи по Wireless...
    Цената показва, че е бюджетен, не че е бавен, но никъде в условието не се споменава, че се търси супер скорост, а и не вярвам да мислиш, че линксиса дето рутира 100Mbp/s по LAN ще рутира 300 по wireless... Пък от къде ще ги вземеш тези мегабити е друг въпрос...

    Не-казвам, че TL-WR340G е най-добрия рутер, а, че така както е описал колегата задачата, ще му свърши работа...

    Една подсказка - модела е с Atheros чип. Които му говори нещо ще се сети...


    За мен бързия рутер е едно BSD със еи тази карта TP-LINK TL-WN350G (пак TP-LINK колкото му пуснеш, толкова ще прекара (в рамките на спецификацията и възможностите на процесора

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #9

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Тия дни съм пак на вълна рутери, че ми писна от забивания и от това което чета по форумите, май наистина с най-стабилен и добър сигнал от ниския клас под 100 лева е тъплинка и аз съм с такъв, но вече го ползвам само за суич с WiFi, а рутера ми е на виртуалка в компютъра. На 15Мб нет съм и като пусна няколко торента с много сиидъри и спича. На четвъртия етаж съм и сигнал има до парка зад блока иначе. С dd-wrt фърмуей работи доста по-стабилно и има и регулиране на силата, но пък се ебава форвардването на портовете и от това което чета по форумите, за този клас са си най-доброто за цената си, особено 1043nd.
    Моето мнение е, че ако ти трябва нещо колкото нет да има до компютрите взимай този модел, а ако ти трябва за по-сериозни работи, качвай едно pfSense на виртуалката и вземай най-евтиния за 25-30 лева за суич с вифи.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318457682[/time]_________________________________________________

    glowndark, поддържам мнението ти за бсд-то, но тази карта струва колкото най-евтините рутерчета дето са толкоз и рутери, но за суич без пппое-та и само вифи ще вършат по-добра работа!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #10

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Благодаря на всички за мненията.
    Още веднъж ще се опитам да опиша точно нещата и приключвам. Домашното ПС (там ще бъде и рутера) стои в ъгъла на една стая 6.5/4.5м. По-диагонал, в срещуположния ъгъл са разположени компонентите на АВ системата, да речем на 7м разстояние. Продължаваме този диагонал и след 3м и две стоманобетонни стени има спалня, съответно лаптоп.
    Идеята е да се ползва този лаптоп, както и когато се мести по други стаи (но там вече и разстоянието и стените за преодоляване са по-малко, т.е. по-благоприятни за сигнала условия).
    Лаптопа не винаги ще е там, неговото предназначение е единствено като пишеща машина и скайп.
    Затова и не съм посочил специални изисквания и т.н. Просто нещо стабилно и да върши работа. Мога да си позволя и висок клас рутер, но ми се вижда безмислено. Та затова се консултирам с вас.
    Оформи се мнение, че посочения ТП става. Един тук ми предлага Linksys WRT54GL за 60 лв, но ми се вижда старо моделче, дори не знам дали работи

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    "вземай най-евтиния за 25-30 лева за суич с вифи." - не съм много съгласен... При варианта с рутер , bds то само ще рутира, а рутера ще прави всичко останало, включително и криптирането... А проблема на рутерите не е толкова рутирането а по-скоро криптирането. Като изключиш криптирането горе-долу си поддържат зададената скорост, още повече, че нямат нито шеипър нито нищо което да товари допълнително. Взима интернета от WAN и го разпръсва по Wireless as is...
    Ако пък под най-евтиния не става въпрос за конкретния модел, тогава вече нито обхвата ще е такъв нито, стабилността.
    И още едно предимство на картата има възможност за външна антена, на другия модел антената не се маха (не че това е особен проблем де...)

    П.С. Ти наистина ли си пуснал PFSence виртуална машина или просто теоритично говориш....

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хk

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark

    П.С. Ти наистина ли си пуснал PFSence виртуална машина или просто теоритично говориш....
    Мдаааа! Гепи малко туториали http://timita.org/wordpress/2011/07/...m-for-pfsense/ и http://doc.pfsense.org/index.php/Ins..._under_Windows , но при мен е на Линукс(убунту 10.04) във виртуалбокс. Ако те интересува повече, дай скайп и ще ти пратя готови виртуалки на всичките версии и да обменяме опит, че аз пък съм малко бос по нагласянето на мрежата и с англииския хич ме няма и я разучавам още.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Аз виртуални ползвам само в краен случай, предпочитам реалните...
    Но ми стана интересно за шеипъра в виртуална машина, пък ако забие виртуалната оставаш без нет... Абе странна работа...

    Сега още повече ме застреля под виртуална машина на линукс, пускаш BSD за рутер Линукса има достатъчно добри фукции за рутиране...
    Само ми стана интересно, микротик дали си пускал на виртуална ?!

  17. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #14

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хващан от която и да е стая

    Аз пък съм с 740н тъп линк и откакто го имам на ден поне по 2-3 пъти ми спира нета за 1-2 минути и тотлно съм вдигнал ръце от него да не говорим че около мен има още едно 10-15 рутера и като се понапълни един канал и пшочвас мизериите така че несъм доволен от него.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Препоръчайте ми рутер за апартамент 120м2, хk

    Написах го, но пак ще повторя, че говоря за TL-WR340G а не за нещо друго... На които както каза един колега може да се сложи и Open WRT макар, че и с заводския firmware върши супер работа....


    Ето едно мнение конкретно за твоя модел - https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg519324

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 13:53
  2. Препоръчайте ми рутер
    От kiko007 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-11, 12:02
  3. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 12:30
  4. Препоръчайте Рутер с Dual WAN
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-09, 13:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-04-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе