Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #1

    Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Здравейте вече за втори път се случва нещо странно с компа , определено намирисва на харддиск но ще споделя , компа е работил отлично примерно на предния ден , на следващия го включвам малко преди да зареди десктопа на черен екран се появява курсора на мишката и така , харда се чува ще нещо дращи , и това си стои така 15-30 минути , рестартирам пита ме дали да пусне в сейф мод или нормално , пускам нормално , включва се скандиска и започва да сканира харда , като открива някакви индекси ( нещо recovery file и т.н ) и тръгва , но дори да зареди десктопа харда стърже без видима причина сякаш обработва нещо .
    След това уина изписа че се е възстановил от сериозна грешка , HDD tune pro открива постоянно лоши сектори но все на различно места на харда , след още едно рестартиране на компа май се оправи и спря да дава лоши сектори.



    Това опасно ли е , пише че може да е от повреден кабел , преди бяха по малки тези грешки , сега след това се увеличиха драстично.



    Тази директория се появи след инцидента found и вътре има някакъв файл.

    Харда е гаранционен , но помня че веднага след инсталирането на уина и харда имаше такива грешки в HDD tune pro Ultra DMA , пуснал съм харда да бачка AHCI режим от биоса , ако това има значение.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    found го трий, не е важен

    иначе щом ту дава грешки, ту не, правилно си се ориентирал към кабела. смени го и виж дали ще потръгнат нещата

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    я пусни междувременно един hdd regenerator само да поогледа какво е състоянието му

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #4

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    я пусни междувременно един hdd regenerator само да поогледа какво е състоянието му
    Пуснах снощи hdd regenerator с буутваща флашка да сканира , без да поправя , не намери нищо , съмнява ме че е бил виновен свътзващия кабел , както и проблем по електрониката на харда или контролер на дънната платка,

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    hdd regenerator е ужасна програма - лъже че оправя секторите , а след формат пак са там , да не говоря че след нея харда става по-бавен.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    hdd regenerator е ужасна програма - лъже че оправя секторите , а след формат пак са там , да не говоря че след нея харда става по-бавен.
    ми не, аз нямам оплаквания, а гледам и други хора я харесват.
    Ползвал съм я за лични проблеми, в работата не оправяме, сменяме направо, на скоро си оправих с нея един 500ГБ диск.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Fanta от 12г се занимавам с това - повярвай ми , не е добра.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Ако проблема е в кабела да пускаш каквато и да било регенерираща програма, е безмислено. Най-много да тотално да се омажат нещата...

    За регенератора съм съгласен с Mr.TECHNO. Поне в старите версии беше така. "Оправя" рестартираш, формат, пак я пускаш всичко си е там където е било. Сегашната версия като, че ли работи, но не съм си играл много да експериментирам. Но и сегашните ХДД не са като онези отпреди 10 години. Те онези си стържеха, още от завода....



  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Fanta от 12г се занимавам с това
    знам бе брато

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    95
    #10

    Re:Проблем с нов HDD Hitachi 1TB 32mb 7200RPM

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ако проблема е в кабела да пускаш каквато и да било регенерираща програма, е безмислено. Най-много да тотално да се омажат нещата...

    За регенератора съм съгласен с Mr.TECHNO. Поне в старите версии беше така. "Оправя" рестартираш, формат, пак я пускаш всичко си е там където е било. Сегашната версия като, че ли работи, но не съм си играл много да експериментирам. Но и сегашните ХДД не са като онези отпреди 10 години. Те онези си стържеха, още от завода....


    но работеха по-дълго без проблеми,за разлика от сегашните,който са "еднодневки"
    а за темата,мисля че би било по-добре да отиде откадето е купил харда и там да му кажат какво ще се прави,но като знам нашите сервизи,ще му го подменят,освен ако не намерят някаква вратичка в гаранцията и да го накарат нов хард да си вземе,в което са по-добри от колкото в ремонтирането

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 16:23
  2. HDD HITACHI model: HDS722516VLAT80, 7200RPM, 164.7 Gb
    От vinil във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-12, 09:13
  3. Проблем с Hitachi RAS/RAC-14GH4
    От niki_sam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-11, 03:25
  4. вибрации при HDD Barracuda 7200.11 1TB 7200RPM SATA
    От ViK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 05-01-09, 08:57
  5. Проблем с Hitachi K7T250
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 08-10-06, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе