Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    znachi, situaciqta e slednata - 20GB Maxtor, 5200rpm, ATA 100...



    da si eba srychnite ryce az, ama dneska go iztyrwah... padna ot okolo metyr i polowina na mramoren pod... zakachih go na pc-to, bios-a si go detect-na kakto trqbwa, izleze kartinata na zarejdasht se windows 98, no mi naprawi wpechatlenie che lampichkata na harda sweteshe pocheti postoqnno (neshto netipichno)... naprawi mi wpechatlenie che mnogo dylgo se protochi zarejdaneto na windowsa... taka che go restartirah... sledwastiq pyt iskashe da wleze w safe mode (zaradi restarta) i go ostawih... zaredi w safe mode, no mu otne blizo 5-6 minuti (otnowo netipichno).. startiraneto na windows explorer otne blizo 30 sekundi (ponachalo otnema 2-3 sekudni)... taka che reshih che sym mu wzel zdraweto na harda....



    wleh ot edin priqtel prazen hard, kachih mu windows, sled towa zakachih slopoluchniq hard s cel ako moje da spasq neshto ot nego... s golqmo uchudawane wsichko se cheteshe, ama ot wreme na wreme diska praweshe pauza za okolo 15-20 sekundi (prez towa wreme lampichkata sweteshe postoqnno)...



    w kraina smetka si spasih nai wajniq software.



    interesnoto e che nqmashe problemi da startira 9 ot 10 filma koito imah na nego... ediniq koito ne go startira, dadoh end task na bsplayer-a...



    ta na wyprosa, ima li nadejda tozi hard da se oprawi, i ako ima koi (koq firma) ima takawa wyzmojnost???

    wse pak harda struwa 70$, ne moga da gi prejalq ei taka??



    shte sym blagodaren na wsqkakwi otziwi ot washa strana...




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #2

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Iztegli si serviznata progrmka ot saita na maxtor. Tq si pravi boot disketa i hvyrlq na neq diagnosti4na programa koqto se startira vednaga ot disketata kato bootne6 ot flopito. Tam ima nqkolko testa - byrz/baven i t.n. Pusni gi i vij kakvo 6te ti izpi6e.

    Predi nqkolko dni mi dadoha 1 iztyrvan hard pak Maxtor 15GB 7200 i se o6te mi e prqsno kak go my4ih da mu napravq low format. Ni6to ne stana ot nego - ot4etlivo se 4uva6e kak pristyrgvat glavite(navqrno bqha nadrali plo4ite). Sq harda e v kolekciqta mi ot nerabote6ti 4arkalyci(po-dobre ne pitai kolko sa na broi)

    Uspeh i dano da ti proraboti normalno harda!

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Абе щом ти забавя по тоя начин и симптомите дето си ги изброил - бад сектори, а щом е си го изтървал, значи истински бад сектори ЛОШО (

    Пробвай както Miroir казва, със програмката на макстор и ако тя не ти ги разкара, по добре си купи нов диск

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #4

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    diska e bil parkiran, taka che ili se e otronil prah ot powarhnostite, ili plochite sa se izkrivili, ili glavite leko sa se smachkali, ili lagerite sa se razbili or udara...



    nadali nqkoi nqkade ste se zaeme da remontira takaw disk.



    no moq savet e, sled kato opitas sas utulkite na maxtor, da probwas zadaljitelno SpinRite 5 (harda trqbwa da e na FAT32).

    Tozi spinrite oprawi disk, kojto sled puskaneto skoro gasnese i imashe problemi.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #5

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Mersi za otgoworite i predlojeniqta...



    Pusnah SpinRite da go tormozi skapaniq Maxtor, minaha 2 chasa, i oshte ne beshe daje na 1%, stoeshe si na 0... Harda izdawashe edni stranni zwuci, no si pomislih che e normalno, zashtoto w rykowodstwoto na SpinRite-a pisheshe che e wyzmojno da se chuwat takiwa... Sled tezi 2 chasa reshih da prekysna procesa i da opitam s Diagnostic programite ot site-a na Maxtor... Prekysnah go po normalniq nachin s opciqta na programa "Suspend and exit"...



    Sega diska pri puskaneto na kompiutyra pochwa da izdawa edni stranni zwuci, wse edno glawite mu se udrqt w kraishtata... i neshte da go detectne... Ot 10 pyti, 1 pyt go detectna kato "Maxtor PROXIMA"... Bqh chuwal za podobni detectwaniq na hardowe, i tochno tezi hardowe nikoga ne sa rabotili poweche...



    S dwe dumi spinrite-a mu razkaza igrata oshte poweche... predi pone mojeshe da se chete informaciqta na nego, makar i na momenti mnogo trudno...



    Bqh si zadelil 80 dolara za nova pisachka, ama mai skoro nqma da q widq... Shte trqbwa nov hard...



    Interesno mi e da go otworq (no nqmam takyf kliuch zwezda), no za sega shte se wyzdyrja, zashtoto mislq da go dam da se opitat da go oprawqt hora po-razbirashti ot mene... neshto kato posledna nadejda...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #6

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    ne znam dali nqkade poprawqt mehanichni poredi po diskowete, osven w izkluchitelni sluchai kolkoto da spasqt cenni danni.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #7

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Mozesh da go zanersesh w firma alfatim.

    saita im e www.alfat.com

    Pi4owete oprawiha edin podoben disk, kato uzuliraha bad sectorite w drug skrit dql i diska wse o6te raboti.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #8

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    da - tova stese da naprawi i spinrite ako opirashe do izolirane

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #9

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Dialgnosti4nata programa na Maxtor vijda harda ako mu sa vyrzani zahranvaneto i interfeisa dori i harda da ne byde detektnat ot dynoto. Mislq 4e e mnogo lesna za upravlenie programa i moje da ne uspee da ti popravi harda no pone 6te razbere6 kyde e problema. Ot Maxtora za koito pisah gore mogat da se polzvat pyrvite 2GB no nadali nqkoi 6te tyrpi styrganeto mu a i mislq 4e ima nemalyk risk da sgovnqsa dynoto ako se ostavi da raboti za postoqnno na kompa. Dori i za disketa ne stava.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #10

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Sus sigurnost sa bad sectori. Fizicheski veroqtno. Opitai sys SpinRite-5

    Moje i da pomogne donqkude ama se sumnqvam. Otnema mnogo vreme rabotata na programkata, da ne se shashnesh ))

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #11

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Weroqtno nqkoq ot plochite e nadrana taka da se kaje. Pochti nishto ne mojesh da napravish da go spasish. No ako ne e v garanciq opitai vsichko. Vse pak 75 $ ne sa malko

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Абе F-15E - човека ти казва, че СпинРейта съвсем му го е преебала диска, ти пак "Sus sigurnost sa bad sectori. Fizicheski veroqtno. Opitai sys SpinRite-5"

    Защо не четете, не моа да разбера ...

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #13

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Oppa sorry ne go prochetoh tova.

    E shtom taka e stanalo znachi diska ti e Bil za Kofata za Bokluk.

    Prosto SpinRite mu e skusil malko agoniqta

  17. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #14

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by spritable


    znachi, situaciqta e slednata - 20GB Maxtor, 5400rpm, ATA 100...



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ами ползвай го за неща, които не са от особена важност като филми и т.н. И така докато работи. Иначе имах проблеми с два Харда - Samsung и IBM, които пък също зареждат, сега през студовете, отначало ужасно бавно, докато не достигнат определена температура. По-принцип имаше една приказка - изтърван хард - отписан хард.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #15

    Iztyrwan HDD - moje li da se oprawi?

    Miroir, mersi za infoto che diagnostichnata programa na maxtorite detectwa diska dori bios-a da ne go nameri.... shte q probwam da q widq...

    Pone ako ne se oprawi napylno, da moga da go polzwam w edno chekmedje, da go raznasqm nalqwo nadqsno, dori i da ima loshi sektori...



    Pyk i ako imam golqm kysmet, nqkoi da ima syshtiq, obache s izgorqla elektronika, da oprawim ili moq, ili pyk w kraina smetka negowiq...



    tnx za otgoworite....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. moje li,moje li,moje li......:)
    От kesten във форум Мрежи
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-04, 03:16
  2. tap vapvos moje bi ?!?
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-03, 11:03
  3. Moje li da...
    От CreatoR във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-03, 12:46
  4. moje li .....
    От spoofer във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-03, 09:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе