Резултати от 1 до 11 от общо 11

Software zaspirane na case coolers?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    15
    #1

    Software zaspirane na case coolers?

    Interesuva me dali ima softwear (ili nqkakva opciq v BIOS-a), s koito da mogat da se izklu4vat/vklu4vat ventilatorite na kutiqta. Predpolagam, 4e kogato sa svyrzani direktno kym zahranvaneto, takava vyzmojnost nqma, no bi bilo logi4no (a i mnogo prakti4no) da mogat da se spirat, kogato sa svyrzani kym dynoto.

    Moite qvno sa svyrzani kym zahranvaneto, za6toto v standby mode prodyljavat da si rabotqt, koeto e dosta drazne6to. Ima li na4in da gi spra?

    Blagodarq vi!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #2

    Software zaspirane na case coolers?

    Ами те и към захранването да са и към дъното при Standby, пак няма да спират.

    Иначе софтуер няма, нито опция в биос, единствения начи е с потенциометри, които или трябва да си купиш или да си направиш, като задължително вентилаторите трябва да са с три кабелчета, - жълто червено и черно. Само на тях може да им се регулират оборотите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    104
    #3

    Software zaspirane na case coolers?

    To i az ne sum 4yval za takiva ekstri! Imam 3(80x80) xvur4ilatora na kytiqta koito sa svurzani kum zaxranvaneto i sum si slojil prekusva4 4rez koito gi izkliy4vam samo ve4er, 6toto ina4e[:-headache]

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #4

    Software zaspirane na case coolers?

    Има една програмка ама не работи с всички чипсети/дъна. http://www.almico.com/speedfan.php

    Иначе при S3 standby режим (виж в биоса ако имаш такава опция) всичко спира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    15
    #5

    Software zaspirane na case coolers?

    Blagodarq vi mnogo - tova s prekysva4ite e dobra ideq - 6te se pomy4a i az

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Software zaspirane na case coolers?

    Млако пояснение (iakomir) ми напомни

    Значи за домашно производство потенциометър става и с двукабелните вентилатори, сиреч червено и черно (ток+маса)

    За купешки вече ви трябват смартфанове, щот гъзариика и на дисплейчето да показва на колко въртят. Ето и няколко примера





    А ето как изглежда купешкия отвътре, ще забележите че местата къдетп се включчват вентилаторчетата са с по три крачета


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #7

    Software zaspirane na case coolers?

    Потенциометър с какви характеристики е подходящ за регулирането на fan за кутия-80мм?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #8

    Software zaspirane na case coolers?

    0-50 oma. syshto moje i do 200-500 no nqma da zapali ako e namalena vratkata

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #9

    Software zaspirane na case coolers?

    На мен ми трябва потенциометър с който да контролирам вентилаторите от нула до максимум обороти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    104
    #10

    Software zaspirane na case coolers?

    Mmmmmm da 0-50 Oma i 4-5W. Ako sum smqtul vqrno taku mi trqbva na men za 3(80x80) fan-a. Tursix iz Varna no ne namerix. Potenciometur s takiva parametri mai se vodi za promi6lena elektronika.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #11

    Software zaspirane na case coolers?

    Аз лично контролирам моите два вентилара на кутията чрез трипозиционно ключе. То има два комплекта от по три контакта. При позиция 1 двата вента са МАХ. При 2 са OFF при 3 се захранват през два 47 ома (единия май беше 53ома?), 2W резистора. Като спя ги изключвам, когато съм пред него е на половин обороти (почти не се чува) а като го натоварвам (или ме няма) е на МАХ. Ключето е малко ( около 2 см) и почти незабележимо. Сложил съм го на капачето на едното 5'25'' устройство.

    Не виждам смисъл от плавно регулиране на оборотите !!!!

    P.S. Почти всяко ключе може да комутира 3-4 W мощност!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SELL Coolers
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-06, 11:12
  2. coolers
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-06, 12:01
  3. COOLERS P4 /active or passive/
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-01-06, 19:46
  4. "Pentium 4 Coolers - SubZero4G"
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-05-03, 19:35
  5. PC Coolers
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-01, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе