Резултати от 1 до 11 от общо 11

Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #1

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Здравейте,

    Имам Duron 1600 Aplebred със следната маркировка :

    DHD1600LV1C

    MIXIB<font color="red">0341</font id="red">MPMW

    В някакъв руски форум четох, че с маркировка до ххххх <font color="red">0338</font id="red"> са

    фабрично отключени, а след ххххх <font color="red">0342</font id="red"> - заключени. Та въпросът ми е вярно ли е това , и ако да след като моят попада м/у двата периода какъв е - отключен или не?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    значи 38 е седмицата до която са правени отключени , но и от тази семица има и заключени - а ти си на 41 - 100 % си заключен []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #3

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Жалко []. Някой ден ще го мъча само по FSB.

    А някой да има наблюдения относно седмица на производство и

    ВЕРОЯТНОСТТА за отключване на L2 cache ?

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #4

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Аз лично съм отключил кеша на 2 процесора.Хватката е в мостовете на самия процесор.Специално на Applebred от тях може да се задават Default множител ( или да се отключи ) , Default напрежение на ядрото до 1.85V, Default шина ( например 133 /166 ).За кеша нещтата не са много сложни ,просто ти трябва проводим лак , който струва около 13 лева в магазините на Конрад.Имам много материали по темата.Ако някои се интересува с радост ще ги споделя и ще дам съвети , за да мога да бъда максимално полезен.



    Respect!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Така е - ама не забравяй, че след 31 седмица отлкючването на кеша бе малко невъзможно, макар и да съединиш мостчетата , процесора продължаваше да се бъде със 64 к кеш и да пише Дурон , Иначе така става - абсолютно и аз го правих на едно процесорче , което после си изписа че е Атлон , но след време се опказа че има дефект някъде по средата на кеша


  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #6

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Mr.TECHNO моя процесор е от зелените DHD1600, а другия беше от тия с оранжевата подложка със степинг B - MIXIB1600 .И двата процесора са от различни седмици .Хватката е не само да се свърже моста , а да изолира прореза.Това става много лесно с канонконлит или някое друго секундно лепило.Самия мост е прерязан като в дъното на вдлъбнатината има метализирана част , която нетрябва да се свързва с нито един от краещата на моста.За това се капва някаде лепило, изчаква се малко да се сгъсти и с една игла леко се взима от лепилото и се слага на прореза.След това вече спокойно може да се нанесе лак.

    От тук може да конфигурирате мостовете на процесора http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html Може да се даде default стоъноти на множител, шина , волтаж.Както аз направих в момента дъното разпознава процесора като Athlon 2000+ Vcc 1.65V / 10x166 , a иначе е Duron 1600 Vcc 1.45 12x 133MHz с отключен L2.Имам наблюдения , че AMD са имали доста бройки 1900+ на склад ,които са практически непродаваеми и за това са им отрязали кеша и са ги пуснали като DURON.Aко някой отключи кеша може да го тества с http://benchmarks.hit.bg/Hot%20CPU%2....4.0.0.578.zip Hot CPU Tester.Ako искате да прочетете малко повече информация може да килнете тук http://duron1600.hit.bg/supraTRD.pdf Идеята е на пичовете от Overclockers.ru там изрудите направо запояват , което за мен е почти нежъзможно. Mr.TECHNO до сега двата "DURON" -а са съдрани от всякакви тестове и да ти кажа работи абсолютно равностойно на Athlon.Не съм видял да има проблеми с кеша.Още нещо - до сега не съм видял Applebred , който да е SuperLucked .Все още съм на мнението , че с тези процесори можеш да си правиш всичко ...това е основната причина да ги спрат от производство.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Поздравления

    а от коя седмица е ?

    или не четеш внимателно моя пост че



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">..........., че след 31 седмица отлкючването на кеша бе малко невъзможно, макар и да съединиш мостчетата , процесора продължаваше да се бъде със 64 к кеш и да пише Дурон ,





    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*09/07/2004*:* 09:27:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това мога да го докажа - почти всички процесори след 39 седмица бяха заключени по множител и по кеш

    някои ставаха- честито на притежателите

    но само някои - единични бройки

    повечето , дори и да съединиш и да "ИЗОЛИРАШ " , пак не искаше

    а и от къде ти хрумна идеята че съм ги оставил неизолирани - да ти приличам на човек които и идея си няма ?

    както и да

    не ми се спори повече на тази тема





    ПП

    написаното от мен има грешка - да се разбира 39-та седмица - не 31 -ва Благодаря !

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #8

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Не съм казал , че искам да споря с теб.Писах поста след нощна смяна и виждам , че не съм го формулирал правилно.Всъщност За теб бяха първите две изречения , а надолу казвам аз лично как съм го отключил.Все пак за самото изолиране не се споменава почти никаде из форумите.А Маркировката на моя процесор е DHD1600LV1C MIVGA0337WPMW.Успех на всички!



    Respect!!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    @PEACE

    останалото под двете изречения е мнооого правилно



    btw - процесора ти е 03 ден от 37 седмица - хм, баш отключен

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #10

    Re: Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Здравейте ,
    попадна ми ей този дурон dhd16000lv1 m1x180403spmw ,но нз ,оключен ли е или не...надявам се някой запознат да спомене ,благодаря.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?

    Ако бе прочел внимателно по-горе щеше и и сам да си отговориш
    2004 - 3 -та седмица , т.е Не е отключен.

    между другото попадна ми един с код 0424 и се оказа отключен !- Това разби всичко детско в мен .
    Явно всяко написано нещо има леки изключения - да се надявам че са по-чести.
    Най-лесно е да сложиш проца на дъно с възможност за смяна на множител и ще се разбере най-лесно !

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конфигурация за около 1600 лв ???
    От ivanivanivan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 29-07-12, 19:10
  2. Продавам дъно SocketA+duron 1600 MHz
    От Suren във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-07, 18:36
  3. Abit NF7-S + Duron 1600 Странностии
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-03, 10:43
  4. Duron 1200 = 1600+, образно казано
    От MORGAN във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 21-06-03, 02:20
  5. Atlon XP 1600+ Vapros?
    От pakovia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-03, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе