Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #1

    Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    От известно време искам да сменя 17" си CRT с LCD с по-голям размер. Започнах да търся информация, да ровя по форуми и сайтове, да чета ревюта, да обикалям по магазините и да гледам изложените модели. Днес установих, че съм тотално объркан от цялата тази информация и не мога да взема решение. Знам, че търся 23-27 инча FullHD, желателно с 2 ms време за реакция, ghosting и blurring ефектите да са малки, изображението и цветовете да са възможно най-близки до реалните. 3D никога не ме е интересувало, така че това не е от значение за мен. Намалил съм избора си до следните модели:

    Samsung S27A750D
    + 120Hz
    + 2 ms
    + почти перфектно стандартно калибриране на цветовете
    - 120Hz се постига само през displayport, поради липсата на Dual DVI, което изключително ограничава избора на карти (липсва включително и на моята).
    - голям inputlag (някои твърдят, че не се забелязва при ползване, а само при замерване, други - че го има и в двата случая)
    - 3D може да се използва само с карти на ATI (както казах за мен това не е нито плюс, нито минус).

    На този модел се бях спрял, затова и тук информацията е в повече. Почти аналогичен на този монитор е Samsung S27A950D, който използва същата матрица, но има и Dual DVI. Тук проблема поне за мен е в дизайна му - отвратителен е. Може да звучи маловажно, но това парче пластмаса ще го гледам всеки път когато седна пред компютъра.

    Asus VG236HE
    BenQ XL2420T
    Dell U2412M

    Моля за мнения от хора, които ползват или са ползвали някой от гореспоменатите модели. Такива, които са ги виждали само на картинка или познават някой, който ги е използвал моля да не коментират. Ако имате идея за друг модел, който не съм споменал предлагайте, но нека да бъде поне със сходни параметри (а не 15" Belinea например, само защото ви "кефи").

    Благодаря предварително на всички за отделеното време!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    52
    #2

    Re:Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    http://www.retropcmania.net/2011/06/...nfilm-lcd.html

    Единствено DELL е IPS и въпреки че марката е леко скъпа си заслужава. А това с времето на реакция са щуротевини.
    Ако искаш нещо с повечко екстри без да е фрапиращо скъпо виж за Asus VG23AH.
    Или нещо бюджетно ASUS ML239H

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3

    Re:Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    Благодаря за линка, но вече съм запознат с разликите между IPS и TN. Въпросът е дали бързодействието на Dell-а е достатъчно, за да се играе спокойно, без "ореолчета", "замацване" и понижаване на резолюцията при бързо движещи се обекти. Ако игрите бяха извън уравнението изборът е ясен.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Re:Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    Колега, не съм виждал никой от посочените от теб модели в действие.
    Въпреки това си позволих коментар, именно защото от две години ползвам, почти ежедневно, 3D монитор.
    А именно - LG W2363D
    Въпреки че е с TN матрица и е LCD, а не като новите сега LED, е по-бърз като реакция при гейминг в стереоскопичен 3D режим дори от плазмата ми Панасоник. А както може би знаеш, плазмените екрани клонят към нула, като време за реакция. Почти няма gosting ефект и дава пълна наслада за очите на маниак като мен, с така нареченото "изскачане" на обектите пред екрана.

    За него и за други модели 3D монитори, можеш да разгледаш този сайт.
    http://3d-monitor.blogspot.com/p/3d-monitors.html

    Успех при избора!

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Re:Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    За него и за други модели 3D монитори, можеш да разгледаш този сайт.
    http://3d-monitor.blogspot.com/p/3d-monitors.html

    Успех при избора!
    Не знам как, но покрай цялото търсене този сайт ми се е изплъзнал. Благодаря много, определено ще го разгледам.

    LG-то също изглежда интересен вариант - сподели от къде е купен (може и на лични да не правим реклама). Ако все още го има някъде изложен ще ми е интересно да го видя.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Re:Избор на монитор за игри - какъв? Помагайте!

    Купих го от МОСТ. LG-то всъщност е вторият ми такъв монитор. Първият ми избор беше единственият друг 3D монитор, предлаган по него време, ACER, който се оказа провал, защото както се разбра в последствие, дава 3-измерна картина само свързан с 3D Blu-ray плеъри и конзоли, но не и при PC гейминг.
    Затова ти пожелах успех при избора. Това, че даден монитор е 120 Hz-ов /или 100 Hz за употреба в България/, има HDMI 1.4 входове, 3D очила в комплекта и т.н.- съвсем не е достатъчна гаранция за съвместимост с компютър.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 32" LED - спешно, помагайте :)
    От LED във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-13, 02:13
  2. Избор на монитор за игри
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-11-13, 17:35
  3. ИЗБОР НА РЕСИВЪР ПОМАГАЙТЕ
    От xikiro във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-13, 23:35
  4. Избор на видеокарта Помагайте :)
    От konuka12 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 15-04-12, 23:23
  5. Компютър за игри -какъв трябва да е?
    От laodzu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 12-12-09, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе