Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 170

Съвет за компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #151

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Така,докато богоизбраните и малко останали бройки във форума си ги мерят,а ние простосмъртните се чудим за какво говорят,Хората творят-да се поучим от Техния опит: Видео ръководство: как да асемблираме компютър – hardwareBG.com .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #152

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Българската паста не е с достатъчно висока плътност и вискозитет.Използвах я на моят лаптоп и при нормална ненатоварваща и негеймърска работа температурите бяха нормални.Когато обаче инсталирам някоя игра стратегия -Команд и конкуер или някое ФПС резулатите са трагични- температурата е скачала за 15-20 минути игра на 87-90 градуса на процесора и около 74-78 на видеокартата.Това ме накара да сменя тази паста с Арктик силвер керамик 2 трикомпонентна- температурите паднаха с 20-25 градуса при натоварено "геймърско положение" и не надхвърлят 61-66 градуса и при най-тежките ФПС(Кризата 2 и warhead) които играя на FULL HD при междинни настройки на графиката-една част средни друга високи(High).Тази паста обаче "се маже" като омекнала бяла халва-прилича на загрят дзифт който при докосване на повърхност се лепи за нея и при дръпване се получва нишка която "се точи".
    Това при българската е невъзможно-там "нишка" не се полчуава при докосване и след това отдалечаване на повърхността която е намазана с нея.Именно поради по -малката гъстота, вискозитет и топлопроводимост при високи температури резултатите й са по-лоши.

    Единственото й предимство е че е евтина.Разбира се има и доста други пасти коиото са като българската и са доста по-скъпи...

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #153

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Сега като се замисля, в БГ никои не се е наел да направи един тест на предлаганите пасти. Слагаш една паста, тестваш температурата, махаш я слагаш следващата и пак тестваш... Мисля, ще е доста интересно

    Между другото и аз като колегата @justify установих качествата на хубавата паста по-трудния начин... Като се наложи да отварям един лаптоп 2 пъти за да му сменам пастата (първата беше Titan Silver :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #154

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Пасти и тестове не мога да коментирам,но ще напиша как се държи 3570К при игра "Майнкрафт",която редовно играе синока по джаджета любезно предоставен ми от FearMe-"IntelCoreSeries24".Може да не е най-тежката игра,но само при нея остава "он топ" джаджета и мога да го гледам,а графиката на играта е на макс (резолюцията на монитора е 1920/1080).
    Проца стои на 1960 MHz,30-32 гр.,0-3%,като при стартиране на играта вдига за момент на 2345 MHz и после пада на 245.01 MHz!!!,а ядрата заработват на:1,2 и 3то на 3-38% и 32-38 гр.;4то ядро-80-100% и температура около 41 гр.Средните стойности са 30-37% при 38 градуса,като проца не мърда от 245.01 MHz,ако ще и 1 час да се играе.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #155

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Проца стои на 1960 MHz,30-32 гр.,0-3%,като при стартиране на играта вдига за момент на 2345 MHz и после пада на 245.01 MHz!!!,а ядрата заработват на:1,2 и 3то на 3-38% и 32-38 гр.;4то ядро-80-100% и температура около 41 гр.Средните стойности са 30-37% при 38 градуса,като проца не мърда от 245.01 MHz,ако ще и 1 час да се играе.
    Ако съм разбрал правилно, 4-то ядро се товари най-много. Доколкото ми е известно натоварването на ядрата е в обратният ред. С най-висок процент натоварване и респ. температура би трябвало да е ядро 1.
    Променял ли си нещо в BIOS?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #156

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    доколкото съм запознат теоретично с механизма за разпределяне на товара (което, признавам си, не е особено много), номерът на ядрото не оказва влияние. още повече, при динамичното определяне на честотата, напоследък и поядрено, а не накуп всички, подобен механизъм би довел до доста странни изисквания към процесора - първо първото ядро от мин до макс % натоварване на минимална честота, после повишаване на честотата с последващо натоварване от мин до макс %, и така постъпково до максимално натоварване на максималната честота, и чак след което активиране на второто ядро по същата схема...

    а и при нито един от многоядрените ми процесори не съм забелязал подобно разпределяне...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #157

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Интересно. За разпределението на товара на ядрата било то на auto, било то при клок /при ръчно задаване на множителя/ съм чел в сайтове за ревюта, тестове и прочие на айви и санди процесорите.
    При мен с i5-2500K е точно така и на практика. Натоварване и темп-ра са най-високи на първото ядро и намаляват към четвъртото. При овърклок, максималният множител, който мога да задам на второто ядро е този на първото намален с 1-ца.
    Т.е. 49. На 3-то - съответно 48, на 4-то - 47.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #158

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Нямам си на идея кое джаджета дава за първо ядро.Казвам ги в последователност подредено отгоре надолу.FearMe,изобщо не разбрах написаното от теб,освен че нещо не ти се връзва с видяното от теб ("а и при нито един от многоядрените ми процесори не съм забелязал подобно разпределяне..."),но и познанията ми не предполагат разбиране-желанието ми изпреварва познанието ми.В биоса съм изключил турбото и е на 3.4 MHz,като съм включил XMP,за да вдигна рама от 1333(хванати по дефолт) на 1600 MHz;без включването на XMP не можах да я вдигна на 1600.Версията на биоса е стара F3(от април),като гледам,че сега има F9,но не знам как се ъпдейтва и не барам.
    Също много ми е интересно защо пада честотата на проца на 245 MHz?!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #159

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    без включването на XMP не можах да я вдигна на 1600.Версията на биоса е стара F3(от април),като гледам,че сега има F9,но не знам как се ъпдейтва и не барам.
    Също много ми е интересно защо пада честотата на проца на 245 MHz?!
    Без XMP трябва да избереш опцията Manual /от същото меню/
    Според възможностите на паметта ти - можеш да задаваш по-високи от 1600MHz, като заедно с това променяш таймингите и напрежението й до максимум 1.65v.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #160

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Без XMP трябва да избереш опцията Manual /от същото меню/
    Според възможностите на паметта ти - можеш да задаваш по-високи от 1600MHz, като заедно с това променяш таймингите и напрежението й до максимум 1.65v.
    Рамката е 1600 MHz и не искам да вдигам;на менюъл като я променя на 1600 (от плъзгача)-нищо не ставаше.
    Тя си е ОК,интересен ми е проца и най-вече пада на 245MHz.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #161

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Различни марки дънни платки - различни менюта. Но принципа, предполагам, е един и същ.
    При мен /Asus P8Z77-V Deluxe/ е Intel SpeedStep нещо си, което активно по дефолт прави даунклок или оувърклок на проца според натоварването му. При активно Turbo, естествено.
    Верно, под 1600Mhz не съм го виждал да пада, но и не съм си поставял за цел да го дебна непрекъснато.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #162

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    В биоса с изключено турбо играе на 3.4 и 3.4 и малко,а на джаджета показва друго.Дъното е GB Z77 DS3H.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #163

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    При избрано XMP и включено Turbo ще отиде на 3.8GHz без да си мръднеш пръста повече.
    Честно казано, нямам идея каква е логиката да купиш такъв бърз процесор и да го "спънеш" в BIOS.
    Пускай го да тича на воля! Той затова е и създаден! :rolleyes:

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #164

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    И да не е включено ХМРто пак е на 3.8 с турбото.
    ''Честно казано, нямам идея каква е логиката да купиш такъв бърз процесор и да го "спънеш" в BIOS."-щото не му бях видял температурите.Сега,като поостане време,ще мине на 3.8 и ще му видя температурите.Ще попрочета за клока и ще го пусна на 4.2.Без това FearMe разправя,че няма значение на колко е клокнат,защото били пикови стойности,на които не работи,а за момент вдига и се тая са температурите,ако не е постоянно напънат.Взел съм такъв,защото има хляб в него и не искам нещо,което e остаряло преди да съм го занесъл в къщи.

    - - - Обновено - - -

    При включване на турбото-3.8 GHz,по джаджета проца се закроти на 3430 MHz с падове на 1700 MHz и моментни(за секунда) пикове на 6800! и нещо MHz.При игра сега стои твърдо на 3430 MHz,пак с проценти 30-37,но с 3-5 градуса повече-около 41-43.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #165

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Здравейте дайте съвет за конфигурация
    избрал съм следните неща
    Захранване: Turbo-X (Solytech) 650W Value Series 74лв
    Процесори: Intel Core i5 4670 (1150/ 3.4GHz/ 6MB) 349лв
    Дънни платки: Gigabyte B85M-HD3 (1150/B85/DDR3) 108лв
    Памет RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit (2x4GB, PC3-12800, 9-9-9-24, ) 158лв
    Графични карти: Palit Geforce GTX650 1GB (DDR5) 165лв
    Твърди дискове: Western Digital Caviar Blue 1TB HDD 3.5" (64MB Cache, SATA III 6Gb/s,) 100лв
    и по конкретно ме интересува дъното и видео картата дали са подходящи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. Продавам компютърна конфигурация
    От wizard2000bg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-13, 13:51
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 00:15
  5. Продавам: Компютърна конфигурация.
    От AssassiNBG във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 01-09-07, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе