Резултати от 1 до 9 от общо 9

Питане за райд и хард?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #1

    Question Питане за райд и хард?

    Питането ми е следното: До този момент съм на райд 0/стрийп/ с два 500 черни макстора, които компа ги вижда като приблизително 1 тб. Като целта е бързина с цел видеобработка и при видеопрограми. Отскоро райда започна да дава грешка. В началото в единия а сега и на двата. При тестване няма бат сектори, остава да се е скапал райда. Дъното е Asus RampageII gene. Въпроса ми е ако махна двата харда и сложа един раптор 1 тб със 10000 оборота ще вдигна ли трансвера отколокото е в момента и въобще заслужава ли си.?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Питане за райд и хард?

    след като си печелиш парите с това, сложи си SSD

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Питане за райд и хард?

    SSD e с малък обем. Освен бързо зареждане нищо повече. По отгоре съм писал че в този теребайт се слага освен Win обработваща програма с плъгини библиотеки и няколко HD файла които ще се обработват. Велосираптора го дават еднакъв трансвер и достъп както ssd.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Питане за райд и хард?

    1. "освен бързо зареждане нищо повече" е, ще ме прощаваш, елементарно изказване. освен бързо зареждане има и бързо записване. един носител на информация се оценява основно по 3 параметъра - обем, скорост на четене, скорост на запис. каквато и да е скоростта на четене и запис на велосираптора, то тя е несравнима с тези на едно съвременно SSD, т.е. 550/550. което ни води до:
    2. обемът - 240 GB не са особено малко, освен ако няма да работиш по 5-10 неща наведнъж, че и да пазиш стари проекти (но ти си знаеш най-добре)

    в момента подготвям едно практическо ревю на едно от най-добрите малки евтини асинхронни SSD-та, а именно A-Data SP900 64GB, така че говоря не от прочетено в нета, а от това, което се е случило на моя комп с едно от най-достъпните SSD-та. ти, като професионалист, няма да си харесаш нещо евтино и малко, а по-висок клас, което ще бъде настигнато от някой "велосираптор" точно в края на следващия бактун

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Питане за райд и хард?

    Латентноста на SSD дисковете е с пъти по-малка от колкото на който и да е чист механичен твърд диск (изключение правят хибридните). Което също води до бързодействие.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #6

    Отговор: Питане за райд и хард?

    Нищо не пречи да си взема ssd понататък, но поне да е от 400 нагоре. Велосираптора дали ще даде по-голяма производителност от райда на който съм в момента? Максторите са 64 кеш черен етикет. Ако е равен или по-малко тогава би следвало още един да взема и пак на райд. Иначе днес поръчах харда.

    - - - Обновено - - -

    Нищо не пречи да си взема ssd понататък, но поне да е от 400 нагоре. Велосираптора дали ще даде по-голяма производителност от райда на който съм в момента? Максторите са 64 кеш черен етикет. Ако е равен или по-малко тогава би следвало още един да взема и пак на райд. Иначе днес поръчах харда.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Питане за райд и хард?

    Два Велосираптора в райд ще са по-добре от сегашният райд. Другото което е важно, че няма как да направиш райд 0 от два 500 гигабайтови диска и да имаш бърз терабайт. Ако искаш скорост , ще ползваш партишън от 500 гигабайта и тогава райд 0 ще е смислен. Ако ползваш пълният капацитет от 1 терабайт (2х500) то няма как след половината да ти е бърз райда

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Питане за райд и хард?

    Два "Велосити раптъра" ще дадат хубав трансфер за сметка на шума, но с оглед на качеството на сегашните хардове - ако замине единия - сбогом инфо.
    За мен винаги е било важно инфото да е на сигурно място и сметките да се правят на т.н от мен SSD - "Template HDD" - или по друг начин - работен хард на който не слагам нищо ценно. Доста по-бърз е от два Велосити , а цената на която ще ги купя ми дава само обем , но и нищо друго.
    Съвет- едно бързо Intel SSD 240GB и един или два обикновени харда за пазене на инфото.
    Велосити един познат си купи 70гб и уж беше бърз , но го продаде на друг маниак и си купи обикновено Хитачи 500Gb и SSD и в момента е по-доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Питане за райд и хард?

    За съхранение на крайнния продукт на моята работа имам общо 4 Tб. дисково пространство. Досега райда ми дава почти двойноно повече трасверер от останалите 64 кешови сигейд баракуди при тестване. В компютъра имам и един бавен гриин който ползвам най вече за пълен бейкъп на системета. Иначе на райд 0 стрип вече 3 компютъра смених и до сега съм нямал проблеми с изключение на едни дефектни сигейти които дефекта бил че се самозаключвали. В райда освен 4-5 програми и времени видеофайлове няма нищо за губене. До завършване на проекта оригинала се пази така както е от видеокамерите на карта памет. Значи пак повтарям ако сложа всичко в sssd няма да има място. Ако половината е извън на по-бавен пак ще има бавене при обръщение .1 трб. съм пороръчал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за BBU на райд контролер?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-14, 12:09
  2. Въпроси за 2 райд контролера?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-13, 20:19
  3. Проблем с райд масив
    От sss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 16:28
  4. питане за хард
    От nikivv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-07, 09:42
  5. Външен райд масив
    От Tashov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-06, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе