Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпроси за 2 райд контролера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Въпроси за 2 райд контролера?

    Та, заради шасито се обзаведох с един втора употреба сървър и освен дъно, процесор и рам ще имам и един излишен райд контролер, който ми се струва по-добър от този с който в момента разполагам, но все пак да питам, та кой от двата да махкам!

    MegaRAID® SAS 8704ELP/SAS или MegaRAID SAS 9240-4i ? Ще се ползва със SATA дискове в райд 5 за виртуализация с ESXi. Това което ме кара да мисля, че 8704ELP е по-добрия е, че може да му се добави BBU, а на 9240-4i не може, но въпроса ми е кой от двата без BBU ще прави по-голяма скорост на четене и запис на масива!?
    Че с 9240 се прецаках като не ми се даваха повече кинти и сега не ми достига скорост и тези дни ще го сменям с 9271 с ббу(вече съм го платил).

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Въпроси за 2 райд контролера?

    Този който е с по-мощният процесор и повечето памет теоретично би трябвало да извади по-добра скорост.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Въпроси за 2 райд контролера?

    Абе, и аз така знам, ама така и не можах да се оправя из тези спецификации кой е с по-мощен процесор и памет, ама и щото и по други работи ровя и не мога и да се концентрирам малко повечко!

    Пък и мисълта ми беше, че и някой който си е блъскал главата с този вид хардуер, че аз тамам започвам, да каже с две-три приказки основни работи в + и - на едното и другото.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: Въпроси за 2 райд контролера?

    За колко и откъде купи контролерите ?
    Разполагам със SAS-дискове и SAS-кабели, но нямам контролер, затова питам.

    А за скоростите:
    Днес мерих ASROC-платка iB85 със SATA-III и WD Black 500G SATA-III - около 150Mb/s, в AHCI-режим на контролера
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-12-13 в 20:08.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Отговор: Въпроси за 2 райд контролера?

    9240 си е мой. Купих го от Перси със сървъра и в момента работи на него с 4х1ТБ Сигейт 7200.14 в райд5, но не ми достига скорост на масива и купих чисто нов 9271 с ББУ и нови сървърни дискове, пак Сигейт. Другата седмица ще ходя със сървъра в Перси да го монтират, а щото ще събирам и двупроцесорен сървър с 8 хот суап диска и за това от известно време се оглеждам за добро и евтино шаси и днес ми попадна страхотно Супермикро шаси с 8 хот суап диска и двойно захранване 700 вата и в него турнато някакво старо дъно с процесор и този другия контролер и вече пътуват към мен, утре ще дойде. Сървъра казаха, че работещ, но без дискове. Утре ще го тествам и ще си оставям само шасито за мен, но май и двата 4 портови контролера ще им търся пазар, а за мен си ще търся 1 8 портов, но не съм решил окончателно дали и двата ще ги махкам. За това и питам кой от двата е по-добрия и него да си задържа.

    CPU INTEL XEON X3220
    MB Intel S3000AH
    RAM 4x2GB DDRII 800 ECC KINGSTON
    Това е в него + райд контролера. Комплекта дъно+процесор+рам са ми излишни. Става май перфектен десктоп като му се добави хубава кутия и видео карта, но нямам място за голяма кутия, а не се побират в HTPS кутия!
    Този пост е редактиран от backinblack; 17-12-13 в 20:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за BBU на райд контролер?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-14, 12:09
  2. Питане за райд и хард?
    От Horizont във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-13, 23:36
  3. Проблем с райд масив
    От sss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 16:28
  4. Външен райд масив
    От Tashov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-06, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе