Резултати от 1 до 13 от общо 13

TEAC CD-W540E, normalno li e...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #1

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    imam q ot polvin godina i naposleduk zapo4na dosta da 6umi kato pi6a na 32 ili 40x. znam 4e e zaradi visokite oboroti ama v na4aloto ne 6ume6e tolkoz. osven tova poslednite nqkolko diska deto sum pisal na 40x se zapisaha dosta bavno za po4ti 4min . a predi 4eren samsung 700mb go pi6eh na 40x za 2min i 50sec....dnes zapisah 2 diska princo na 24x i pri ediniq po edno vreme se 4u takuv svuk sqku6 nesto se s4upi i se surna po diska (nisto mu nqma6e na diska) ama vse pak nqkoi moje li da mi obqsni na kakvo se dulji tova ?(ne mi se razglobqva stoto e oste v garanciq). a i na edin priqtel 24x lg pisa4ka su6to vze da mu bram4i taka, ama pri nego e po ujasno

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #2

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Аз имам такава и си е доста шумна, ама само това. По-бавната скорост на запис предполагам че е от това че диска може да не е бил качествен и тогава автоматично се намалява скоростта на запис.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #3

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Аз съм с LG 48/24/48 и при дисковете на ДЗУ Ст. Загора понякога на 40х към края на диска записвака сваля скоростта на запис на 16х примерно. На Принко и на други марки дискове досега не съм забелязал такова нещо. Дали ще се разваля или е от дисковете иди го разбери.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #4

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    При положение, че все още работи писачката значи нищо не се е счупило в нея.

    Странни шумове съм чувал от по стари писачки в който сложиш 90 минутен диск и се опиташ да го прочетеш. Малката шейна с лазера се удря в края и се чува доста странен шум. Но при положение, че твойта не много стара и поддържа Over Burning, едва ли е това.

    Единственно което мога да ти предложа е да пробваш с хубава подложка (Verbatim) и да видиш дали шуми с нея и дали се бави. Ако всичко е наред с нея, значи си улучил кофти подложки.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #5

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Разликата във времето на запис е заради боклучавостта на PRINCO-to. Например на TEAC 48x..x48 Princo(48x) не можа да се запише на повече от 32х, докато например BENQ (48x)(който според мен не е по-добър диск от черните Samsung) си се записва на 48х безгрижно.

    Аз съм с 2-годишна 12х записвачка и BENQ (48х;32х) се записва за около 7:20 мин., черен Samsung (16х;40х;48) за 6:40(като беше нова и за 5:30-40 мин. ми е пълнила такъв диск), а скапаното Princo(48x) за 10:30мин(гати и боклука).

    Странни звуци при запис не съм чувал (все пак съм на 12х), но при четене в случай, че сложа диск записван по-бързо от 24х(скоростта ми на четене мах. 32х) се чува точно подобно нещо - се едно се скапва я диск, я писалото и по 30-40 сек. не може да зацепи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #6

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Забелязах че колкото на по-бърза скорост записвам дискове толкова повече време и трябва на записвака после да го инициализира при четене. На сд-то ми Acer 52x е същото.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #7

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Моя 540E нещо тотално се скапа. Последните дискове от iso (.bin) са пре***ни до един, независимо от носител ... сигурно ще трябва да записвам на 2х !?!? съкс...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #8

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    imam 4ufstvoto 4e novite pisa4ki i cd-rom-i gi pravqt s dosta gadna i eftina mehanika...

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    333
    #9

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">imam 4ufstvoto 4e novite pisa4ki i cd-rom-i gi pravqt s dosta gadna i eftina mehanika...



    <div align="right">оргинално мнение на toofy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">da taka e zashtoto az sam sus sashtata pisachka (na 6 meseca)i imam podoben problem sus cheteneto i zapisvaneto na cd-ta.

    znachi slagam niakoe CD (s programa primrno) za da vidia kakvo ima na nego i to mi go varti 30sec dokato razbere dali ima neshto vatre.

    Kato pochna da pisha disk(vsiakakvi marki sam probval ) puskam go da pishe na 32x a to mi go zapisva za 4:30min.

    zatova shte pravia reklamacia na TECA.

    P.S. sigorno sa im skapani novite broiki (mi te prez mesec vadiat novi modeli)

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #10

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    Ами то ние Българите сме си такива! Купуваме стока (разбирай CD-RW) опакована само в найлонова торбичка, струваща с около $30-$40 по-малко от ОРИГИНАЛНИЯ продукт на същата фирма опакован в кутия с фирмения знак на производителя и очакваме същото качество! Да! .... ама НЕ!

    Колко "мастило" се изписа по адрес на новия TEAC x52 - "боклук, пишело "Made in Chine" и пр." А някой пробвал ли е оригиналния ( Retail ) вариант. Наскоро го видях за 230 лв. и се съмнявам ( дано някой да не ме затапи тука :-) ) дали някой го е предпочел пред ОЕМ варианта.

    Та, чрез цялото това многословие исках да кажа, че се внесоха много продукти носещи фирмения знак ( макар последния трудно да се открива) на реномирани фирми, но произведени по Джонките в Китай, Малайзия и други азиатски реки!


  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    ТЕАС записвачките от известно време нямат много добра слава (то и последните им CD-ROM модели не могат да се сравняват със "железните" 32х и 40х). А иначе Penta е прав - който търси качество, да си купува retail, а не bulk устройства. Или пък да заложи на малко по-скъпите, но по-добри модели (Plextor, Yamaha и др., по този въпрос има достатъчно писано във форума). Аз пък съм (пак ще го кажа) с LG 48/16/48 и нямам (засега) проблеми. Преди това имах TEAC, ама от 4-скоростните - нищо лошо не мога да кажа и за нея, само че като си спомня колко струваше, когато си я взех... Абе така си е, цената за сметка на качеството (най-често).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    128
    #12

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    И аз напоследък имам подобен проблем със същия TEAC,обаче само при четене.Както си върти,изведнъж сякаш изпуска диска и се разнася едно ужасно силно тракане .Ама много силно,чува се през две стаи.Първия път направо като го чух отписах тийка.Викам отиде.Ама нищо му нямаше

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #13

    TEAC CD-W540E, normalno li e...

    И при мен трака от време на време при запис... гадна китайска механика на ОЕМ-ките

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам: TEAC CD-W552E и TEAC CD-552E
    От MIB във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-07, 01:16
  2. TEAC CD-W540E - "изпуска" дискове
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 17-07-06, 00:13
  3. Как да си усиля лазера на TEAC CD-W540E
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-04, 01:20
  4. Проблем с TEAC W540E
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 10-12-03, 02:16
  5. отзиви за TEAC W540E 40/12/40
    От haifista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-04-02, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе