Резултати от 1 до 14 от общо 14

ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #1

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    След като машината ми поработи известно време започва да се ребоотва. Машинката е на около 3 месеца и го прави от около 1.



    дъно Елитгруп K7SOM+, 512MB Viking PC133 SDRAM, video + audio onboard.



    Смених паметта с 2 модула ь 256 МВ QDI - същата история. Един колега смята, че проблема е в захранването. Някои да има идеи?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    То че може да е от захранването може, но може и да е от охлаждането на процесора.

  4. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #3

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Да, забравих да спомена процесора - Athlon XP 1800+, радиатор Evercool, не помня модела, с медна основа и алуминиеви ребра...

    Както и да е, според датчика за температура никога не съм успявал да го загрея до повече от 58 градуса, а ми е ребутвал и при 53.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    според мен най-вероятно е захранването ти

  6. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #5

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Има ли как да го диагностицирам сам, или трябва да го мъкна до фирмата?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Единственото което можеш да направиш да си видиш кави са ти напреженията. Обикновенно програмките които показват температурата показват и напреженията.

  8.  
     
  9. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #7

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Показват много странни стойности за -12 и -5 волта

    за -5 показва -1.4

    за -12 показва -9.7, -10

    Положителните напрежения отчитат съвсем коректни стойности.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #8

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Пробвай да оставиш само у-вата с който да боотнеш windows, само хард, видео карта и т.н. С цел да намалиш натоварването на захранването.

    Точно такова рестартиране ми се е случвало с лоша рам памет, или не добре конфигурирана такава. Но щом викаш, че си пробвал с друга памет, незнам.

  11. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #9

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Ами няма какво да разкача освен CD-то, всичко останало е на дъното, вградено...

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    мъкнеш РС-то във фирмата и им висиш на главата, обясняваш им какво прави компютъра и че мислиш че най-вероятно е захранването (обикновено като направя така с компютъра на някой познат, и първо започват да ми обясняват че НЕ СЪМ инсталирал ПРАВИЛНО Уиндос-а, или щото било ПИРАТСКА версия например, след като им кажа че знам серийния номер на Уиндовс-а наизуст от инсталации, минават на вълна "остави компютъра" ще го "оправим", след час-два пак цъфвам във фирмата и ми обясняват че били ИНСТАЛИРАЛИ драйверите КАКТО трябва и всъщност компютъра си е наред, обаче аз винаги ходя по такива места подготвен с някое и друго СД, и като им фрасна един PassMark Burnin Test примесен заедно с 3ДMark и машината като захецне на втората секунда и всички "техници" почват да мигат в недоумение... така е с компютърните фирми в Бургас с две думи)


  13. bj
    bj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #11

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Мда, явно така ще трябва да стане. Ще взема да си направя един диск с имидж на инсталацията, че не ща пак да слагам сървис пак-ове ъпдейти и прочее, ако някой гений реши да (пре/до)инсталира. М/у другото, аз буутнах и едно CD с Knoppix (Linux distro) и пак успя да забие (с него заби, не ребуут-на). Снощи го мъчих с PassMark Burnin, доста изтърпя, но все пак ребуут-на. После пак го пуснах, вдигна темп. на процесора до 58 гр. държах го така около половин час, но не падна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">мъкнеш РС-то във фирмата и им висиш на главата, обясняваш им какво прави компютъра и че мислиш че най-вероятно е захранването (обикновено като направя така с компютъра на някой познат, и първо започват да ми обясняват че НЕ СЪМ инсталирал ПРАВИЛНО Уиндос-а, или щото било ПИРАТСКА версия например, след като им кажа че знам серийния номер на Уиндовс-а наизуст от инсталации, минават на вълна "остави компютъра" ще го "оправим", след час-два пак цъфвам във фирмата и ми обясняват че били ИНСТАЛИРАЛИ драйверите КАКТО трябва и всъщност компютъра си е наред, обаче аз винаги ходя по такива места подготвен с някое и друго СД, и като им фрасна един PassMark Burnin Test примесен заедно с 3ДMark и машината като захецне на втората секунда и <font color="limegreen">всички "техници" почват да мигат в недоумение... така е с компютърните фирми в Бургас с две думи)</font id="limegreen">





    <div align="right">оргинално мнение на Eddie</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И в София е така и в един друг голям град, където съм аз [:D].

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    5
    #13

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    Имам неприятното усещане че ше сменяш дъно ама дано да не съм прав .Ако се окажа прав зимай ДДР и не се занимаваите с тия вградени работи!!

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #14

    ПОМОЩ: Reboot sled kato mashinata poraboti

    значи две възможности според мен:

    1. охлаждане - топлинен проблем

    2. захранване - напоследък страшно много боклуци се навъдиха

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Follout Tactics problem sled install ne tragva
    От azrod във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-04, 23:46
  2. Vuzstanovqvane na txt. file sled format
    От Tai-Pan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-04, 12:12
  3. Stranen Problem s FLOPPY sled overclock
    От XtremE във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-03, 02:14
  4. UnAlocated Space Sled Kraq na Hard Diska
    От COLD_FIRE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-02, 10:08
  5. Lilo sled preinstal na win
    От S.W.A.T във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 10-08-02, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе