Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree7Одобрявам

Съвет за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Въпрос на запрашеност, условия на ползване и т.н. Но факт е, че когато лаптопа е направен с мисъл за това и чистенето става за едно кафе време, няма дилема да го чистя ли или не. След като 15 год ми дъщеря си го прави сама при симптом "вентилатора се набира като глист при браузване" значи ще го може всеки...
    Новите лаптопи със сервизен отвор се броят на пръсти. Отделно са и такива марки дето не бих си взел даже и заради сервизния отвор.
    Да не говорим, че вече има и модели дето за да му смениш диска трябва да го отвориш целия
    V_Simeonov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #17

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Аз имах делл-че (inspiron 1564) и за 4 години 2 пъти изгоря видеото (вградено в дъното) и един път самото дъно - няма спасение от натоварено видео в лаптоп! Отделно се наложи смяна на интерфейсния кабел към монитора на два пъти за този период и естествено подмяна на вентилатора годишно веднъж, което си е доста често и говори, че се правят на ръба а това не ми харесва понеже не е нисък клас лаптоп...
    Избора за лаптоп е да има вградено видео в процесора - и от марките може би HP -за офис употреба според мен са най-успешни!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #18

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Благодаря ви много за съветите. За сега сякаш съм се насочила към лаптопа, който препоръча justify.
    И осъзнах, че трябва да се почистват по-често. Аз за 3 години май само веднъж съм го почиствала, може и затова така лесно да горят картите.
    А за НР какво мисилте ? Аз четох, че имат проблем с охлаждането, затова я отписах тази марка.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Аз имах делл-че (inspiron 1564) и за 4 години 2 пъти изгоря видеото (вградено в дъното) и един път самото дъно - няма спасение от натоварено видео в лаптоп! Отделно се наложи смяна на интерфейсния кабел към монитора на два пъти за този период и естествено подмяна на вентилатора годишно веднъж, което си е доста често и говори, че се правят на ръба а това не ми харесва понеже не е нисък клас лаптоп...
    Избора за лаптоп е да има вградено видео в процесора - и от марките може би HP -за офис употреба според мен са най-успешни!
    Момичето долу е много право - горят неподдържаните лаптопи. Производителя си е направил сметката, продукта които прави да изкара поне толкова колкото е срока на гаранцията му (минимум 2 години). А пък конкретно Делл са с най-хубавата гаранция и много често е 3 години...
    Така, че като се поддържа лаптопа проблеми няма...

    Имам познат с лаптоп двуядрен AMD и видео Radeon 5560 (ако не греша) - Като го взе му казах. Вземи си една подложка. Казах му, чуеш ли вентилатора да вие, го носи да го чистят... Та човека ме послуша и 3-4 година си го ползва със здраве...
    justify одобрява това.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    Благодаря ви много за съветите. За сега сякаш съм се насочила към лаптопа, който препоръча justify.
    И осъзнах, че трябва да се почистват по-често. Аз за 3 години май само веднъж съм го почиствала, може и затова така лесно да горят картите.
    А за НР какво мисилте ? Аз четох, че имат проблем с охлаждането, затова я отписах тази марка.
    Гледай DELL и Lenovo. Гледай да са с интел процесор, ако бюджета ти позволява поне с i3. Гледай гаранцията да е хубава. NBD е най-добре, ако ти е най-бюджета и Collect and Return върши работа...

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #21

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Момичето долу е много право - горят неподдържаните лаптопи. Производителя си е направил сметката, продукта които прави да изкара поне толкова колкото е срока на гаранцията му (минимум 2 години). А пък конкретно Делл са с най-хубавата гаранция и много често е 3 години...
    Така, че като се поддържа лаптопа проблеми няма...

    Имам познат с лаптоп двуядрен AMD и видео Radeon 5560 (ако не греша) - Като го взе му казах. Вземи си една подложка. Казах му, чуеш ли вентилатора да вие, го носи да го чистят... Та човека ме послуша и 3-4 година си го ползва със здраве...
    radeon AMD 5650.

    И аз съм с такава.Лаптопа е купуван 28/29 май 2010 година ...

    Не съм имал проблем с видеото.На 18 месеца си го отворих сам и сам го почистих.

    Има обаче едно огромно НО:

    - за лаптопа 100% е необходима хубава подложка-охладител. Смених 3 докато си харесам 4-тата -метална на дупки с преместваеми вентилатори.Не е необходимо винаги да са включени тези вентилатори, а само когато лаптопа е много натоварен-при игри или тежки приложения/програми.
    Задължително е обаче когато се ползва в легло, на покривка и различни текстилни и/или влакнести материи да се ползва с подложката охладител която да го държи над тази материя и да му дава възможност да поема въздух за охлаждане през отворите за охлаждане.

    Има доста хора които ползват лаптопа направо върху текстилна покривка,юрган докато си лежат или поставен на шалтето върху легло или холова гарнитура.Тогава 1. лаптопа не може да взима въздух за охлаждане 2. за няколко месеца радиатора и вентилатора се напълват с прах и влакна които образуват "кече" което запушва радиатора, отвора за охлаждане или се увива около оста на перката на вентилатора и пречи на въртенето му.


    Дори и на гладки повърхности е необходима.В офиса го ползвам върху почти идеално гладка гланцирана повърхност и въпреки това без подложка за охлаждане ще събира повече прах в него отколкото със.В края на работната седмица, като прокарам ръка по гланцираната повърхност и по пръстите ми се събира много фин прах, който с просто око е незабележим.Това при условие, че не се мете, а се прави само мокро почистване, което не вдига прах от пода, а направо го обира...

    Една хубава поставка-охладител спестява често чистене на охладителя на лаптопа и намалява възможността от прегряване.
    Този пост е редактиран от justify; 31-10-14 в 14:01.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Аз за това казвам, че трябва да се чисти и поддържа. Вадил съм топка косми от юрган от охлаждането на лаптоп
    А пък ако го "задушаваш" дори да е с пасивно охлаждане пак ще вземе да прегрява
    V_Simeonov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Абе то аз от много време се питам какво им пречи да направят GPU socket ама май нещата трябва по-често да се развалят, че заводите да имат работа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #24

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Всичко написано е вярно - за чистене, подложки и т.н.
    Истината обаче е съвсем друга - всичко вече се прави да изкара година-две и после в коша!
    Защо един служебен лаптоп Compaq Armada E500 от 2002 все още работи перфектно (без батерията, разбира се)? Нито е отварян, нито чистен за тези 13 години. Включен е 9 часа на денонощие в/у българско офис-бюро 1999 набор. Знам поне за още 6 такива лаптопа в страната при колегите. И в същото време боклуците от края на 2011 вече ни създават проблеми. А почти не са работили - м/у 1 и 4 часа на седмица.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Проблема с лаптопите е, че за да разбереш кой модел е читав ще е вече морално остарял! Тук марките надали имат голямо значение по скоро конкретни модели са сполучливи но въпроса кой точно се разбира когато вече е остарял и никой няма да го иска! Според мен gpu-то да е в cpu-то и да е поне i3 с 4gb ram и колкото повече гаранция дават толкова по добре!

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Това с новите читави лаптопи е мит. Особено от ниският ценови клас ...всички са правени да издържат докато са в гаранция а след това всеки ден им е подарен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    то всичко днес е мит. Аз скоро лаптоп от новите с долен капак не съм виждал, или има такъв, който ти позволява грънци, или изобщо няма. При НР, там пък нещата са съвсем различни. Ако нямаш опит, ти трябва извънземното и упътване, от извънземните инженери, дето са го мислили и правили.

    Всички тука сте специалисти и ревете на умряло, че било трудно. Ми трудно е, ама като дойде клиента в повече, тогава никой не пищи. Въпросът е в това, да не си губите времето а да вземете парите за 2 мин работа, щото единствено, така е било преди, със старите модели.

    Иначе лично не виждам какъв е проблема, като няма лаптоп, дето не го отварям за 10мин. Да не говорим, за тия на Тошиба и Самсунг, дето имат 12 болта на долният капак и после всичко се показва залепено с тиксо...

    @glowndark
    брато, много голям и несъразмерен е тоя подпис бре. Запълва ми половината екран

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #28

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Аз имах делл-че (inspiron 1564) и за 4 години 2 пъти изгоря видеото (вградено в дъното) и един път самото дъно - няма спасение от натоварено видео в лаптоп! Отделно се наложи смяна на интерфейсния кабел към монитора на два пъти за този период и естествено подмяна на вентилатора годишно веднъж, което си е доста често и говори, че се правят на ръба а това не ми харесва понеже не е нисък клас лаптоп...
    Избора за лаптоп е да има вградено видео в процесора - и от марките може би HP -за офис употреба според мен са най-успешни!
    Напротив точно нисък клас е бил. Inspiron е тотален шит и хората се подлъгват от марката че е нещо качествено.
    Всеки производител има класове та няма никакви митове с марки и т.н. А от хардуера лесно се разбира актуален ли е.
    В случая обаче се търси минимума и не може да се говори за каквото и да е качество та излишно се обсъжда въпроса.
    Между другото има гаранции и сервизи. Никой нормален потребител няма да отвори лаптопа си най-малкото защото ще остане без гаранция.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 02-11-14 в 19:26.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Почистване на 3-4 месеца е пресилено ...веднъж годишно си е "таман"
    а другата година по-рядко !!!

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    то всичко днес е мит. Аз скоро лаптоп от новите с долен капак не съм виждал, или има такъв, който ти позволява грънци, или изобщо няма. При НР, там пък нещата са съвсем различни. Ако нямаш опит, ти трябва извънземното и упътване, от извънземните инженери, дето са го мислили и правили.

    Всички тука сте специалисти и ревете на умряло, че било трудно. Ми трудно е, ама като дойде клиента в повече, тогава никой не пищи. Въпросът е в това, да не си губите времето а да вземете парите за 2 мин работа, щото единствено, така е било преди, със старите модели.

    Иначе лично не виждам какъв е проблема, като няма лаптоп, дето не го отварям за 10мин. Да не говорим, за тия на Тошиба и Самсунг, дето имат 12 болта на долният капак и после всичко се показва залепено с тиксо...
    Фанта , млъкни и се наслаждавай на Добринище
    fXOrange одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #30

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Здравейте Пиша тук, за да не правя нова тема. Купих си ето този модел лаптоп:

    Лаптоп Lenovo G50-30 с Windows 8.1 - Цена, Характеристики, Мнения и Отзиви

    И проблемът е, че когато искам да рестартирам постоянно пише Update and restart. Следователно правя ъпдейтите, което отнема доста време. Последният път явно имаше някаква грешка и ми изписваше Undoing changes. Цялата процедура отне над 1 час. Когато успея успешно да ъпдейтна, на другия ден отново не се рестартира нормално.
    Другото, което малко ме смущава, че се чува един съвсем лек шум, но не мисля че е нормално. Понякога е сякаш някакви жичка цвърчи, друг път нещо като едно време както флопитата правеха. Но това е съвсем тихичко. Може би да е нещо с харда.
    Общо взето и други неща са ми странни, което не знам дали е от лаптопа или самият Windows 8 утежнява всичко. Когато щраквам с дясно копче, мисли няколко секунди и се върти кръгчето. Това е постоянно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на лаптоп
    От Anjelo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 64
    Последно: 10-04-12, 19:55
  2. Съвет за избор на охладител за лаптоп
    От VeRoNique във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-11, 18:28
  3. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 14:47
  4. съвет за нов лаптоп
    От De4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-10, 21:17
  5. Съвет за лаптоп.
    От emilstar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 10:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе