Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

za6to mi se skapvat HDD !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #16

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <div align="right">оргинално мнение на jinom </div id="right">



    то и ти можеш да си направиш Low level format, ама 90% няма да се оправи.



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нещо си се объркал. Разбира се, че НЕ МОЖЕ да си направи Low level format. Никой не може...могат във фирмата която е произвела диска.



    Според мен е ясно, че нещо не ти е наред с дъното и диск контролера...пробвай с update на биоса, прочети инфото на версиите и виж дали оправя такъв проблем...останалото беше казано от останалите.

  2.  
     
  3. ger
    ger е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    13
    #17

    za6to mi se skapvat HDD !

    Ми ще ти кажа, че и аз трябва да си купувам харддиск и косата ми се изправя при мисълта за това и все го отлагам от три месеца насам. Така стана в нашата държава, че като ходиш до компютърна фирма се кръстиш по три пъти преди това, а в някои случай и след това ....

    .....имам възможност всеки месец да си правя ъпгрейди, ма си купувам нови части веднъж в годината, даже ако може на две, щото разправиите и ментетата нямат край ....


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    za6to mi se skapvat HDD !

    Кажим им на онези от фирмата да не се правят на хамави да направо да ти го сменят като и да се хванат в ръце и да разберат какво му има на компютъра.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #19

    za6to mi se skapvat HDD !

    i taka : dnes hodih v firmata napraviha mu format na nisko nivo i ..... se opravi vsi4ko nqma lo6i sektori nqma zabivaniq ..... skasaha mu procesora, danoto i diska ot testove as bqh pri tqh cql den ! i ni6to darja se vs mn dobre ! smeniha mu samo ventilatora ot koeto T na procesora padna s okolo 10 ggadusa ! mejdudrugoto CPUCool ne ot4ita6e pravilno sondata s koqto go meri ot4eme min razlika 6 gradusa ! i zasega ma6inata e perfektna ! NO DOKOGA ! / nama da gi ima prolemite / tova e zasega !

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #20

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Нещо си се объркал. Разбира се, че НЕ МОЖЕ да си направи Low level format. Никой не може...могат във фирмата която е произвела диска...



    <div align="right">оргинално мнение на primetime</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да не мислиш че от фирмата ще му носят диска във Seagate Technology да му правят формат.



    Програмата за Seagate се нарича DiscWizard и може да се изтегли от сайта им.



    http://www.seagate.com/support/kb/di...lfmt_what.html



    The Zero Fill option of DiscWizard Starter Edition is the only safe methods for use with Seagate and Conner hard drives. Some system BIOSs may include a Low Level Format option; use these at your own risk, as this may produce undesirable results.






  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #21

    za6to mi se skapvat HDD !

    Според мен цялата тази работа с купуването на нови дискове си е чиста проба късмет [:D] Досега (да чукна на дърво) не съм имал проблеми с никакъв хард - даже сега съм с някакво абсолютно странно устройство , което уж се води за WD - МДТ или нещо от тоя род - никакви проблеми засега

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #22

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Нещо си се объркал. Разбира се, че НЕ МОЖЕ да си направи Low level format. Никой не може...могат във фирмата която е произвела диска...



    <div align="right">оргинално мнение на primetime</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да не мислиш че от фирмата ще му носят диска във Seagate Technology да му правят формат.



    Програмата за Seagate се нарича DiscWizard и може да се изтегли от сайта им.



    http://www.seagate.com/support/kb/di...lfmt_what.html



    The Zero Fill option of DiscWizard Starter Edition is the only safe methods for use with Seagate and Conner hard drives. Some system BIOSs may include a Low Level Format option; use these at your own risk, as this may produce undesirable results.









    <div align="right">оргинално мнение на jinom</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    с цитатите, които ми даваш ти сам си си отговорил. Да си виждал BIOS с опция за Low Level Format от времето на 386 и 486?!?!?!? Пък и да не спорим, че и онова не е никъв такъв.

    Zero Fill и Low Level Format са две различни неща и ми писна да чета (не само в този форум) как постоянно някои ги приравняват.



    ето ти един линк да прочетеш внимателно и да се осведомиш...

    http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatLow-c.html

    а в същата статия, която си е големичка, ако я прочетеш отначало е описано всичко за хард дисковете http://www.pcguide.com/ref/hdd/index.htm ...и в частност около понятието "формат" и как повече от потребителите имат "вроденото" и мистериозно желание периодично да правят така наречения Low Level Format на дисковете си.






  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    za6to mi se skapvat HDD !

    според мен проблема е следния - умерил си калпава партида

    ( или както казваме ние в този бранш - "изтървали са контейнера с хдд " )

    и второто възможно - "логично решение " е липса на охлаждане - ( допринесено от калпавата партида)

    Съвет - кажи на фирмата да ти върне парите и си купи един WD ot "Impex "

  11. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #24

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">според мен проблема е следния - умерил си калпава партида

    ( или както казваме ние в този бранш - "изтървали са контейнера с хдд " )

    и второто възможно - "логично решение " е липса на охлаждане - ( допринесено от калпавата партида)

    Съвет - кажи на фирмата да ти върне парите и си купи един WD ot "Impex "



    <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Темата е изчерпана вече!

    г-н Техник (техно все тая)ти четеш ли горните поустов?

    И кой е твоя бранш?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #25

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ето ти един линк да прочетеш внимателно и да се осведомиш...

    http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatLow-c.html

    а в същата статия, която си е големичка, ако я прочетеш отначало е описано всичко за хард дисковете http://www.pcguide.com/ref/hdd/index.htm ...и в частност около понятието "формат" и как повече от потребителите имат "вроденото" и мистериозно желание периодично да правят така наречения Low Level Format на дисковете си.



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дааааааа, точно така. Аз откога се боря срещу масовата заблуда за Low Level Format. Виждам, че имам последователи[:D]. Поздравления Primetime ! [8D]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    za6to mi se skapvat HDD !

    относно LOW LEVEL FORMAT - пълни глупости - мога да го направя и аз - това прави ли ме сервизен от фирма "Saegate ...." ?

    Относно изказването на Нико - пак гупости -тези програми тестват секторите за запис , а не за издържливост

    Нужна е програма за Remaping - само това те спасява.

    но тя се изпозва само когато не ти уважат гаранцията

    Относно дефектите - има проблем фирмата , а не ти . Кой знай каква серия са взели без ДДС и после си го прибират в "Задния Джоб" , а вече това стана навик на повечето фирмички във Б-я.

    Сигурно от "9 кладенеца вода ще ти донесат", но проблема няма да е в тях.

    За по-сигурно запиши си серийния номер на ХДД от гаранционната карта и го сравни с този на ХДД сега, ако съвпаднат - знаеш какво да направиш, а ако са различни - също ( ако 3 ти хард ти прави този проблем си искай парите а ако откажат да ти ги дадат - обади се на данъчните за проверка на фирмата )

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #27

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    с цитатите, които ми даваш ти сам си си отговорил. Да си виждал BIOS с опция за Low Level Format от времето на 386 и 486?!?!?!? Пък и да не спорим, че и онова не е никъв такъв.

    Zero Fill и Low Level Format са две различни неща и ми писна да чета (не само в този форум) как постоянно някои ги приравняват.



    ето ти един линк да прочетеш внимателно и да се осведомиш...

    http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatLow-c.html

    а в същата статия, която си е големичка, ако я прочетеш отначало е описано всичко за хард дисковете http://www.pcguide.com/ref/hdd/index.htm ...и в частност около понятието "формат" и как повече от потребителите имат "вроденото" и мистериозно желание периодично да правят така наречения Low Level Format на дисковете си.



    <div align="right">оргинално мнение на primetime</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе чадо - Човека пита в тая тема - za6to mi se skapvat HDD !

    Ти почна да ми развиваш теории от дето понятие си нямаш.

    Ако можеш да му направиш Low Level Format на диска го направи. Или му го занеси във Seagate Technology да му правят там формат. [:D]


  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #28

    za6to mi se skapvat HDD !

    Отклонение от 10 градуса при смяна на вентилатора ми се струва прекалено голямо . Може би проблема е бил в температурния режим на работа ! Без много да ги разбирам , при няколкото проблема които сам имал , разковничето винаги е било там ! Изглежда го подценяваме този момент !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #29

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">относно LOW LEVEL FORMAT - пълни глупости - мога да го направя и аз - това прави ли ме сервизен от фирма "Saegate ...." ?

    Относно изказването на Нико - пак гупости -тези програми тестват секторите за запис , а не за издържливост

    Нужна е програма за Remaping - само това те спасява.

    но тя се изпозва само когато не ти уважат гаранцията

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    От това, което си написал нищо не разбрах, но е ясно че нямаш представа какво е Low Level Format. Ти също страдаш от заблудата, че можеш да LLF съвременен диск. Хайде да те видим как ще създадеш структурата на всеки сектор (което всъщност представлява LLF-a). Той Primetime е дал много добри линкове - прочетете ги.

    Относно програмите за Zero Fill - те правят също и Deffective Sector Remaping. При сървърите на Compaq например, когато дисковата подсистема не е натоварена с четене/писане, SMART Array Controller-a автоматично и напълно прозрачно за потребителя прави сканиране на дисковете за лоши сектори и ги заменя с резервни (Deffective Sector Remap).

    Относно проблема на mxkolev - вероятно има проблем със захранването. Лоша филтрация на захранващите напрежения, моментни пропадания, големи отклонения от номинала може да са причините за проблема. Също лош конкакт при захранващия куплунг или дори иде кабела. Може пък и да е софтуерен проблем, макар че е много малко вероятно. Много малко вероятно е дефектен ИДЕ контролер на дъното. При всички случаи обаче Seagate Barracuda ATA 4 не е боклук. Признавам, че това са най-надеждните дискове които съм виждал от няколко години насам. От над 500 продадени само 3 дефектираха, като и трите не се разпознаваха. Виждал съм и един с лоши сектори, но колегата му направи Zero Fill (а вероятно Баракудата си е направила и Deffective Sector Repair) и вече 1 година оттогава без да го върнат.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #30

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">относно LOW LEVEL FORMAT - пълни глупости - мога да го направя и аз - това прави ли ме сервизен от фирма "Saegate ...." ?

    Относно изказването на Нико - пак гупости -тези програми тестват секторите за запис , а не за издържливост

    Нужна е програма за Remaping - само това те спасява.

    но тя се изпозва само когато не ти уважат гаранцията



    <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Пак разводняване на темата ама някой хора имат нужда да се ограмотят малко...

    A бе Mr.TECHNO, що пишеш само да се намираш на приказка, ти пишеш глупости, не другите. Ще направиш LLF чушки...земи се първо информирай малко по темата и тогава се изказвай.



    <font color="red">Low-level formatting is the process of outlining the positions of the tracks and sectors on the hard disk, and writing the control structures that define where the tracks and sectors are.</font id="red">



    <font color="red">"...all modern hard disks are low-level formatted at the factory for the life of the drive. There's no way for the PC to do an LLF on a modern IDE/ATA or SCSI hard disk"...."Low-level formatting is performed by the controller for older drives, and at the factory for newer drives"</font id="red">



    И това, което ти се опитваш да кажеш (нямащо нищо общо с LLF), Nicko се опитва да ти обясни ама....:



    <font color="red">Alternately, the disk itself can be told at a low level to remap the bad area and use one of its spares instead. This is normally done by using a ZERO-FILL or DIAGNOSTIC utility, which will scan the entire disk surface for errors and tell the controller to map out any problem areas.

    </font id="red">




    Не съм специалист по магическо възтановяване на умрели HDD-та, но поне си правя труда преди да пиша да чета.

    ...всеки може да се заяжда за щяло и нещяло, ама Mr. поне го прави с някой от твоя бранш, щото много ме съмнява, че си от нашия.

    ....................................................

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Абе чадо - Човека пита в тая тема - za6to mi se skapvat HDD !

    Ти почна да ми развиваш теории от дето понятие си нямаш.

    Ако можеш да му направиш Low Level Format на диска го направи. Или му го занеси във Seagate Technology да му правят там формат.

    ... Jonim

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Всичко по-горе се отнася и за теб...чадо. Теориите вече са ги развили по умни от теб и мен в тази област и са ти дали информацията наготово. Трябва само да си я вземеш.

    До колкото си спомням ти първи заблуди човека (и много други покрай него). Аз казах че съм съгласен с мненията на преждеговорившите и по специално да уточня сега - това в началото на geniusloci за вероятната причина...по късно и тези на nicko.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4ernite Samsung i OficeMax skapvat zapisva4ki!!!
    От king_pin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-04, 16:13
  2. Zvuka mi pru6ti! Za6to?
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 25-03-03, 18:40
  3. HIT.BG za6to ne moje.....?
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-03, 15:47
  4. za6to mu se spi na PC -to
    От haifista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-02, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе