Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

za6to mi se skapvat HDD !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1

    za6to mi se skapvat HDD !

    nqkoi moje li da mi dade 6to gode logi4no obasnenie za6to tvardiqt mi disk ne izdarja pove4e ot mesec ? 3 barakudi 4-ki mi se skapaha za po4ti 3 meseca! parviqt ot koito na 3-tiq den ! ot kakvo mi se poqvavat tea lo6i sektori ? ili mnogo qko me rabotqt ot firmata kadeto mi gi prodavat ......... ???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    15
    #2

    za6to mi se skapvat HDD !

    Vmesto da si kupuvash vseki mesec po 2 diska _BUKLUK_, vzemi si 2 godishno, koito da te dyrjat! Ne e tolkova trudno da razberesh koi STAVAT i koi - NE. Nai-malkoto cenata e pokazatelna.

    Az naprimer imam HITACHI - ot godina i polovina

    i Quantiumi - ot 4-5

    i vsichkite si rabotiat bezpogreshno do tozi moment.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    za6to mi se skapvat HDD !

    Абе Baracuda 4 са много качествени дискове. При него явно има нещо което ги скапва.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #4

    za6to mi se skapvat HDD !

    Baracuda се скапват наистина. Едно момченце също му се появиха лоши сектори след 3 мес. работа. Всичко му е марково и ново -от-до.



    Така че приказки за разни предклавиатурни устройства са пълни глупости.



    Има няколко варианта според мен.

    1 - охлаждане. Изглежда че тия "бързи" дискове заминават бързо заради туй.

    2 Некачествена електроника. Има някоко серии от чипове за управление на задвижването които са си дефектни и са на трети производители. Те скапват дисковете.

    3. Чух за некакви рециклирани дискове внасяни в БГ и продавани като нови.....



    [:D]

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #5

    za6to mi se skapvat HDD !

    Ами то рециклираните СА СИ нови...и дават по-малко дефекти даже..

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by aMa3oHka


    Vmesto da si kupuvash vseki mesec po 2 diska _BUKLUK_, vzemi si 2 godishno, koito da te dyrjat! Ne e tolkova trudno da razberesh koi STAVAT i koi - NE. Nai-malkoto cenata e pokazatelna.

    Az naprimer imam HITACHI - ot godina i polovina

    i Quantiumi - ot 4-5

    i vsichkite si rabotiat bezpogreshno do tozi moment.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    toq disk go vzeh skapo i preskapo ! ne vqrvam da e mente ! te i zatova mi go smeqt vseki mesec - garancionen e 2 godini ! a i kato e dal defekt vednaj za6to da se nabutvat otnovo sami ! as sam ot Shumen i razhodite za transport do Sf sa za smetka na firmata ot koqto gi vzemam !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #7

    za6to mi se skapvat HDD !

    Абе мене ако питаш имаш проблем или с напреженията по +5 или +12V линиите или нещо с генераторите на дъното...дисковете се скапват лесно не само от жега (но не чак пък толкова) ами и от кофти напрежения (например +12 да стане +13.5 при натоварване) или висока PCI шина..

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki


    Абе мене ако питаш имаш проблем или с напреженията по +5 или +12V линиите или нещо с генераторите на дъното...дисковете се скапват лесно не само от жега (но не чак пък толкова) ами и от кофти напрежения (например +12 да стане +13.5 при натоварване) или висока PCI шина..

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    тия са само дистрибутори ! сглобявят запе4атват и продават едва ли се занимават с "далбоките проблеми" ! не може да е от тотлината мисля 4е 16-22 е нормална температура !

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    za6to mi se skapvat HDD !

    Абе вий си каквиса ти напреженията на захранването и кажи дали си си клокнал комютъра.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #10

    za6to mi se skapvat HDD !

    Имах подобен проблем, но се оказа, че не ми подменят диска като го пратя а му правят дълбок формат и го връщат същия Чак на третия път се досетих да проверя сериините номера и дигнах един скандал, та тогава го смениха с нов и сега всичко си е ОК Би трябвало да ти ги пращат запечатани новите /не че е гаранция ,но.../

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #11

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by AMOK


    Имах подобен проблем, но се оказа, че не ми подменят диска като го пратя а му правят дълбок формат и го връщат същия Чак на третия път се досетих да проверя сериините номера и дигнах един скандал, та тогава го смениха с нов и сега всичко си е ОК Би трябвало да ти ги пращат запечатани новите /не че е гаранция ,но.../

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    сер номера определено са различни това бе6е първото което погледнах !

    може цялата партида нещо да не е в 4ас ?!?!?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Julian


    Абе вий си каквиса ти напреженията на захранването и кажи дали си си клокнал комютъра.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    q dai na balgarsi ! kaji kade da pogledna ! kakvi trabva da sa paaaramatrite mu ! as ako razbirah nqma6e da pitam vas !

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    za6to mi se skapvat HDD !

    CPUcool, Motherboard monitor, SiSoft Sandra и хиляди други знайни и незнайни програмки които показват температурата и напреженията. Освентова във Setupa ги пише.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #14

    za6to mi se skapvat HDD !

    курвенски номера ми играят тия от фирмата ! има 810К лоши сектори а ще му правят далбок формат ! .................. дали ше ссе орави така диска ? и като ми се множат лошите сектори има ли гаранция 4е няма да се появят пак и колко време ще изкара така ?!?!? кво 6е кажете ВИЕ ?!?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #15

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">курвенски номера ми играят тия от фирмата ! има 810К лоши сектори а ще му правят далбок формат ! .................. дали ше ссе орави така диска ? и като ми се множат лошите сектори има ли гаранция 4е няма да се появят пак и колко време ще изкара така ?!?!? кво 6е кажете ВИЕ ?!?



    <div align="right">оргинално мнение на mxkolev</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    то и ти можеш да си направиш Low level format, ама 90% няма да се оправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4ernite Samsung i OficeMax skapvat zapisva4ki!!!
    От king_pin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-04, 16:13
  2. Zvuka mi pru6ti! Za6to?
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 25-03-03, 18:40
  3. HIT.BG za6to ne moje.....?
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-03, 15:47
  4. za6to mu se spi na PC -to
    От haifista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-02, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе