Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

za6to mi se skapvat HDD !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    12
    #31

    za6to mi se skapvat HDD !

    6te ti dam vazmojno nai-prostia otgovor... Slushai vnimatelno i si napravi izvodi. Na pazara ot niakolko meseca se predlagat HDD-ta na dosta primamliva cena (stava vapros s po niakolko dolara po-nisko ot kolkoto struva v pove4eto firmi. Tova e taka poneje ima niakolko firmi, koito praviat partia i pazariat golemi kolichestva diskove ot razni "bazari", koito sa fabrichno reciklirani (stava vapros 4e sa varnati za reklamacia poradi niakakav problem nai-4esto bat sektori, premarkirani sa kato po-malki i otnovo se predlagat na dosta po-niska cena) I taka tezi firmi praviat partia, pazariat ot tezi pazari i predlagat na nashia pazar. Razbira se pri reklamacia dori ne gi i testvat, poneje sa naiasno kak stoiat rabotite...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    za6to mi se skapvat HDD !

    Primetme- кой се заяжда, незнам. Ако четеш внимателно ( както поне твърдиш) ,ще разбереш че съм съгласен, с мнението за Low Level format - но за тази цел , трябва да прочетеш целия ми пост , а не да ми цитираш част от него.

    исках да ви обясня че имам програма с която прявя ремапинг на хардовете и Бед секторите изчезват - ( има си известен допуск за броя на лошите сектори ) - с тва отговорих на участник , какво правят фирмите с проблемни хдд. , а и добри пари вадя с нея

    така че кой пише безмислени неща незнам - ( Пример - 1,2 ГБ Куантум - целия е в Бад сектори - тази програма го направи 600 Мб позлзваем , без грам бед сектор. Предишното му състояние бе 100 към1 сектора в полза на лошите )

    Относно рециклиранитеХДД-та, ако случайно се вгледате малко, амa наистина малко , ще видите следното "малък надпис разположен диагонално на етикета на ХДД-то с лек бледо син цвят , които гласи "Refurbished"

    така че - нямам нищо против да помогна - само ми калл на Q-то


  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #33

    za6to mi se skapvat HDD !

    kakvo moga da kaza AZ - mxkolev ! ne znam kakvo mi napraviha na HDD kato go nosih posledniq pat no .... sled formatiraneto nqmam nikakv problem ma6inata mi varvi PERFEKTNO BEZ NIKAKVI PROBLEMI mesec sled kato mi "ремонтираха" / low level ili neznamtam kakvo / ! a ,egdudrugoto NeroN platih dosta solena cena za Baracuda 4 20GB 88$ taka 4e me mi se vqrva /izka / da e ot nqkoq izmislena partida ! samo sega ne moga pod WIN XP da napravq skanirane kato horata na HDD , nqma surface ili ne6to takova daide ideq kak da go skaniram i rezultata da e "sravnitelno" realen , z-to masa ti programi i programki "ne kazvat" iztinata kakvato i da e !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #34

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">samo sega ne moga pod WIN XP da napravq skanirane kato horata na HDD , nqma surface ili ne6to takova daide ideq kak da go skaniram i rezultata da e "sravnitelno" realen , z-to masa ti programi i programki "ne kazvat" iztinata kakvato i da e !

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ползвай Seatools - програмата за диагностика на Seagate. Има я на на www.seagate.com и тя прави сканиране на цялата повърхност на диска. Ако има проблем, тя няма да те излъже[].

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    63
    #35

    za6to mi se skapvat HDD !

    ave ot mnogo ne6ta zavisi dori i ot bol4etata

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    27
    #36

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kakvo moga da kaza AZ - mxkolev ! ne znam kakvo mi napraviha na HDD kato go nosih posledniq pat no .... sled formatiraneto nqmam nikakv problem ma6inata mi varvi PERFEKTNO BEZ NIKAKVI PROBLEMI mesec sled kato mi "ремонтираха" / low level ili neznamtam kakvo / ! a ,egdudrugoto NeroN platih dosta solena cena za Baracuda 4 20GB 88$ taka 4e me mi se vqrva /izka / da e ot nqkoq izmislena partida ! samo sega ne moga pod WIN XP da napravq skanirane kato horata na HDD , nqma surface ili ne6to takova daide ideq kak da go skaniram i rezultata da e "sravnitelno" realen , z-to masa ti programi i programki "ne kazvat" iztinata kakvato i da e !



    <div align="right">оргинално мнение на mxkolev</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Под WinXP скан на харда се прави с :

    "Chkdsk

    ChkdskCreates and displays a status report for a disk based on the file system. Chkdsk also lists and corrects errors on the disk. Used without parameters, chkdsk displays the status of the disk in the current drive.



    Syntax

    chkdsk [volume:][[Path] FileName] [/f] [/v] [/r] [/x] [/i] [/c] [/l[:size]]"



    за повече информация-help na win XP[:D]




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #37

    za6to mi se skapvat HDD !

    Ползвай Seatools - програмата за диагностика на Seagate. Има я на на www.seagate.com и тя прави сканиране на цялата повърхност на диска. Ако има проблем, тя няма да те излъже[].





    Da ! testvah go s tazi programa no mi se stori 4e testa e mn kratak kam 10-15 min ! i zatova ne znam dali moje da i se vqrva ! ne e kato surfase skan!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #38

    za6to mi se skapvat HDD !

    Възможно е първоначално да е бил форматиран с грешна геометрия. Макар и странно, съм имал подобен случай с един HDD.

    Мисля че SeaTools има другата програмка на Seagate (diskmanager или нещо подобно) имаше един 3-4 часов тест, не помня вече дали изискваше да е празен диска... това може да е проблем за теб.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #39

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Възможно е първоначално да е бил форматиран с грешна геометрия. Макар и странно, съм имал подобен случай с един HDD.

    Мисля че SeaTools има другата програмка на Seagate (diskmanager или нещо подобно) имаше един 3-4 часов тест, не помня вече дали изискваше да е празен диска... това може да е проблем за теб.



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Moje i taka da e bilo s gre6nata geometriq as ne razbiram oba4e ma6inata mi sega e perfektna ! Namrih test /pak ot seagate/ surfasescan ! 90 min + 20 min ostanalite ! pokazaha 4e nama fizi4eski probelemi ! Da se nadqvam 4e vs 6te e OK ve4e ! samo deto ne mojahme da razberem ot kade idvat problemite !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    33
    #40

    za6to mi se skapvat HDD !

    Абре като всички споряд за този ow level format дай и аз да се вкл мисля че никой в българия не мойе да направи това нешо...



    А за проблема на човека мога да кажа само едно аз имам един WD

    Caviar 20.4 7200 2mb от 2 години и половина през третия месец така ми се появиха бад сектори и аз като имащ компютър от скоро се оплаших отидох при един мой приятел и вендага ме успокои че нов диск много много рядко преви бад сектори . пуснахме няколко последователни формата и досовски скандискове и веднага изскочи проблема просто Windows 98SE беше решил твърдо че там има бад който реално го нямаше . След това така и не са се появили бад сектори и до са харда си е супер тих бърз е вече малко малук ама става няма да го сменя за нищо на света и ако някога си взимам по голям пак ще е WD.


  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #41

    za6to mi se skapvat HDD !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абре като всички споряд за този ow level format дай и аз да се вкл мисля че никой в българия не мойе да направи това нешо...



    А за проблема на човека мога да кажа само едно аз имам един WD

    Caviar 20.4 7200 2mb от 2 години и половина през третия месец така ми се появиха бад сектори и аз като имащ компютър от скоро се оплаших отидох при един мой приятел и вендага ме успокои че нов диск много много рядко преви бад сектори . пуснахме няколко последователни формата и досовски скандискове и веднага изскочи проблема просто Windows 98SE беше решил твърдо че там има бад който реално го нямаше . След това така и не са се появили бад сектори и до са харда си е супер тих бърз е вече малко малук ама става няма да го сменя за нищо на света и ако някога си взимам по голям пак ще е WD.





    <div align="right">оргинално мнение на Capoeira</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    As do 3-tiq mesec 3 /tri/ diska smenih be 4ovek ! parviqt na 3 /tretiat / den i osnev tova bqh na XP ! 2 MB bad ! sledva6tiq be6e na win98se toi izkarara nai dalgo 45 dni ! ne vqrvam probelmite da sa bili ot harda ! ama tozi posledniqt e ....... /nqma da kazvam 6toto me e strah[:D]/ samo trabva6e da se skarame i bes malko da se sbiem s sobstvenika na firmata za da se oparavi vsi4ko !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #42

    za6to mi se skapvat HDD !

    Съгласен, 98-ицата понякога има странни идеи относно това, що е то bad sector и има ли... Аз съм с Quantum AS 20,4@7200 ("проблемен" ще си кажете и няма грешка, проблемен в изобилие) и се борих чак с DOS 6.22 с няколко псевдо bad sector-а. Но общо взето вече 2,5 години се радвам на безпроблемен лош performance.

    А относно LLF, мисля, че грешите. Ей сега, без дори да се напъна, поне 5 идеи ми идват, как да му направя LLF на въпросното чудо, ама по-Low и по-Level от който и да е Format, който Ви е идвал наум някога... Стига да можех да си го позволя и да имах приложение за средно голяма алуминиева палачинка...[^]

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    2
    #43

    za6to mi se skapvat HDD !

    както казваше един познат един познат купиш ли си компютър, значи вече си се преебал жестоко. В мойта щайга за една година само дъното не ми е горяло. А по вапроса с харда- два съм изхвърлил, а третия(новият ми) образува савсем мистириозно 2 гиги бет сектори! така че споко пич......

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #44

    za6to mi se skapvat HDD !

    Леле, някой на предната страница спомена, че можело и от "болчетата" да е. Малиии Как да му обясня, че това са винтчета, които, при добро желание, в комплект с гайки правят болтови съединения...нация техническа сме били...във форума трябва да има опция за ръкомахане... за подобряване на изразните средства

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    za6to mi se skapvat HDD !

    А някой сети ли се амигото да си провери контактите с фазомер - ако има ток по нулата - нищо чудно да стават ексцесии, при мой познат , все се чудехме защо 3 монитора все един и същ дефетк дават, а то се оказа че в нулата имаше мин. 60 V - а може и към 115V бил - не мога да кажа точно, но като я пипнах , бая ме разтресе- както и да е пича си оправи контактите и от тогава - спи градът и всички селяни в него

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4ernite Samsung i OficeMax skapvat zapisva4ki!!!
    От king_pin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-04, 16:13
  2. Zvuka mi pru6ti! Za6to?
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 25-03-03, 18:40
  3. HIT.BG za6to ne moje.....?
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-03, 15:47
  4. za6to mu se spi na PC -to
    От haifista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-02, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе