Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67
Like Tree5Одобрявам

Помощ заTP-LINK WR740N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #46

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    ...Просто за домашно ползване, нищо над WR740N (!) не е оправдано, освен за гъдел.
    Тук не съм съвсем съгласен. 2.4GHz са доста зашумени в големите градове и понякога двубандов рутер си е удобство. Освен това един USB 3.0 порт на рутера, ftp/samba, dlna сървари и торент клиент са си екстра и практически изключват нуждата от настолен компютър за друго освен за игри.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #47

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    ОК, но колко устройства на 5GHz имаш? Аз нямам нито 1.
    Не знам при конкурентите как е, вероятно има и такива с 3.0, моят рутер е с 2.0, но да приемем, че има някакво приложение (отдалечен достъп, за локална мрежа е по-добре да се закачи на USB 3.0 машина).
    DLNA-то не е адекватно, при мен.
    За да ползвам торент клиент пък трябва да сложа неофициален firmware, което според изчетеното в интернет, влошава стабилността като цяло. Всеки си решава, но намирам за безсмислено всякакви подобни изпълнения за каквито и да е устройства. Винаги ползвам електрониката си с официален софтуер, на заводски зададени честоти и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    Махни паролата на рутера и измери скоростта без нея.
    Вчера видях рутер , дето след като му сложиш парола реше скоростта почти два пъти. Вярно, че струва 20-30 лева, но ме изненада.......

    На теб забравих да отговоря. Благодаря за предложението, но се оказва, че според самите TP-Link, WR841N толкова си може: Performance Comparison Chart of TP-LINK Wireless Router - Welcome to TP-LINK

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #48

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    ОК, но колко устройства на 5GHz имаш? Аз нямам нито 1.
    Не знам при конкурентите как е, вероятно има и такива с 3.0, моят рутер е с 2.0, но да приемем, че има някакво приложение (отдалечен достъп, за локална мрежа е по-добре да се закачи на USB 3.0 машина).
    DLNA-то не е адекватно, при мен.
    За да ползвам торент клиент пък трябва да сложа неофициален firmware, което според изчетеното в интернет, влошава стабилността като цяло. Всеки си решава, но намирам за безсмислено всякакви подобни изпълнения за каквито и да е устройства. Винаги ползвам електрониката си с официален софтуер, на заводски зададени честоти и т.н. ...
    2/3 са ми с 5 GHz. Телевизор и лаптоп. Реално го използвам само на лаптопа. До телевизора съм си прекарал кабел. Не ползвам смартфон, но мисля че и там голяма част от устройствата имат 5.
    За отдалечен достъп усб 3 ти трябва ако имаш няк'ви феноменални скорости за ъплоад. 280-те мегабита на 2-ката обикновено са повече от достатъчни.
    DLNA не съм го тествал през wifi сериозно, не мога да коментирам.
    Аз пък имам противоречиви мнения за стабилността с алтернативни фирмове. Един 1043 ми трябваше половин час да се сетя каква му е паролата за да мръдна някакви настройки. Един 3020 ми създава само ядове. Не че ги няма същите със стоковия фирм, но са по-рядко.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #49

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Естествено, че ми идва на акъла, но се чудя защо човек като теб, който търси максимална скорост си е направил такъв bottleneck с HDD?!
    WR740N/WR841N ги слагам заедно, защото разликата им е около 4-5 лв, и както се вижда в тестовете ми по-горе, се представят идентично. Така, че ако ще те успокои, добре - отричам се от сравненията с WR841N, за мен е все тая така или иначе.
    Относно USB възможностите на WDR3600 - HDD на USB 2.0? Благодаря...
    Не отговори на някои от въпросите ми, явно не ти изнася и се правиш на разсеян. Просто за домашно ползване, нищо над WR740N (!) не е оправдано, освен за гъдел.
    Защо да не ми изнася. TP Link не ми плащат да ги хваля, нито пък имам време да правя тестове, а тестове на по високия клас рутери има колкото искаш в нета.
    Относно това, за какво ти е такава скорост на транасвер в къщи? Ами ако снимаш видео с HD качество, 30 минути са ти 2~4GB примерно, та ако трябва да прехвърлиш тези фаилове между 2 машини между 10 и 60 MB/s има доста разлика, даже и скороата да играе...
    А относно wifi, теоритично(на хартия) tp-link дават 150N на 740N, 300N на 841 и 300N на 1043 а възможност за superspeed да стане 450N.

    Да не забравяме и, че 740n е с 400Mhz процесор, и 32mb ram, a 1043 е с 720Mhz и 64mb ram.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #50

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Защо да не ми изнася...нито пък имам време да правя тестове

    Не ти изнася, защото никой от вас, противниците на "тоя умрял рутер" не можа да посочи с какво той няма да се справи в домашна обстановка. Изтъкнахте само USB възможностите, които... ъ... имат някакъв минимален смисъл за отдалечен достъп (макар, че има облачни услуги като cloud.mail.ru, които ми дадоха безплатен 1 TB) и никакъв за локален заради ограниченията на USB 2.0. Гигабитови портове... защо са ми вкъщи?! В днешно време не намирам проблем да свалям през Интернет дори по 50GB на 60 Mbps... Не беше чак толкова отдавна, когато свалях 2 диска по 700 MB за колосалните 20 часа... при това в локално FTP. И пак оцелявахме, чудна работа. Да, не отричам прогреса, напротив, но нека не се разглезваме прекалено.

    Имаш време да правиш тестове по кабел, но нямаш за да ги направиш по wireless - makes sense. Особено, когато цялата тема е породена от wireless възможностите на WR740N и се вдигнахте, че той бил супер боклук и толкова си може. Когато показах с лични тестове, че явно може много повече и когато се оказа, че вашите "топ" рутери (за по 90 лв) постигат същата скорост, се оказа че нямате време.


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Относно това, за какво ти е такава скорост на транасвер в къщи? Ами ако снимаш видео с HD качество, 30 минути са ти 2~4GB примерно, та ако трябва да прехвърлиш тези фаилове между 2 машини между 10 и 60 MB/s има доста разлика, даже и скороата да играе...
    ОК, но не разбирам защо правиш това сравнение изобщо, след като със WR740N ще постигнеш идентична, ако не и по-висока скорост (не ме карай да правя тестове...) по кабел...


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията

    А относно wifi, теоритично(на хартия) tp-link дават 150N на 740N, 300N на 841 и 300N на 1043 а възможност за superspeed да стане 450N.

    Да не забравяме и, че 740n е с 400Mhz процесор, и 32mb ram, a 1043 е с 720Mhz и 64mb ram.
    Тези теоретични стойности са си теоретични. Затова правим, или по-точно аз правя, реални тестове.
    Нищо не забравям, просто търся реални преимущества, а не хартиени.

    Очевидно аз съм най-свободен за да правя тестове и съм най-недосетлив за да не мога да разбера с какво вашите "топ рутери" превъзхождат моя "супер умрял" WN740N.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #51

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    1043 е на 720/64 ако е от новите ревизии, старите са на 400/32. И теоретичните 450 мбита можеш да ги приближиш само ако имаш устройство с три антени. Иначе не.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #52

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Да, ама не ги правиш както трябва. Както в 99% се ползва рутер, а не по "твоя" начин.
    Вържи един телевизор през 1-2 бетонни стени (безжично) и вържи един лаптоп (може и в същото помещение) пак безжично с рутера. Пусни му криптирана връзка WPA с АES криптиране + вкл. firewall. и понеже при мен често се случва децата да играят онлайн игри и в същото време да вървят около 5-6 торента (без ограничение на скоростта, която при мен е 100 мегабита) - включи с кабел и един стационарен компютър достатъчно мощен, които да върши подобна работа.

    А сега му пусни тест да ти видя скоростта! Защото това са при мен РЕАЛНИТЕ ДОМАШНИ условия.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #53

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    И какво искаш да получиш при такива реални условия? Същата скорост на всички при положение че плащаш 50 мбита за външен ли?

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #54

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Не мога да разбера какво точно ме питаш .... нета ми е 100 мегабита, външния по-малко в зависимост от отсрещната страна....
    Но очаквам при такава постановка да ми каже каква скорост на безжичната връзка ще постигне със 740N. При мен при тези условия с 1043ND скоростта по WiFi е 100 мегабита. (това не е от интернет, а обмен между компютри във вътрешната мрежа или от торент с БГ пиъринг към лаптоп с WiFi)

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #55

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Pat, glowndark, едно ви признавам - не падате по гръб. Само, че не го казвам като определение за качество, което ми харесва и бих искал да имам, напротив. Просто въртите, сучете, увъртате - само и само да излезе вашето. Първо тотално оплюхте рутера с НЕВЯРНОТО твърдение, че той не може да вдигне скорости над 40 Mbps. После пускахте тестове по кабел, при положение, че темата е за безжичната връзка. Сега, когато и този номер не мина, започнахте да ми давате някакви примери с телевизори, игри, лаптопи, компютри и всичко това работи на макс едновременно! Хайде по-реалистично! Е, не, няма да споря с радиото повече и дано не ми се налага да живея с такова семейство, където всеки се е забил в неговия си екран и се чуди дали рутерът няма да клекне.
    Това бяха моите 5 стотинки по темата.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #56

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Споря, не защото искам да те обидя или че не ти вярвам, а защото това твое твърдение е базирано на резултат които е постигнат в почти идеална обстановка - рутера работи в бридж режим, т. е. прави една единствена конекция при това не си споменал дали е криптирана и как и не рутира трафик.
    Колко хора според теб ползват рутерите си по този начин? А тук става въпрос за достигане на максимална реална скорост, а не теоретична такава.- т.е. при постановката която е казал в началото човека и която няма нищо общо с твоята.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #57

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Естествено, че връзката е криптирана - ползвам WPA2, има и включен firewall.
    Със сигурност не са много такива шемети, мен ме накара неволята с една PCI wireless карта, с която имах много проблеми. Тогава, ползвайки рутера за основен, постигах без никакви проблеми максималната си скорост от доставчика (60Mbps). Става дума по wireless, няколко торента и лаптоп. За локална мрежа не съм пробвал, просто не ми трябва, както споменах по-назад. В момента съм разкачил WR740N и съм го прибрал в кутията, за да го занеса в къщата на нашите. Вече ползвам WR841N-ката за bridge, а докато не отнеса другия при родителите ми мога да го тествам в условия, които според вас са реални (според наличната техника, естествено). Пак казвам, държеше без проблеми 60Mbps на моя компютър и 1 laptop. Телевизорът и телефоните не ги броя, това не е трафик...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    По кабел може и да я достигнеш тая скорост, но тоя рутер с една антена да държи 100 Мегабита безжично - да го видя няма да го повярвам
    ...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Споря, не защото искам да те обидя или че не ти вярвам...
    Пак е нещо
    Този пост е редактиран от Shmi; 15-06-15 в 15:36.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #58

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Да, ама не ги правиш както трябва. Както в 99% се ползва рутер, а не по "твоя" начин.
    Вържи един телевизор през 1-2 бетонни стени (безжично) и вържи един лаптоп (може и в същото помещение) пак безжично с рутера. Пусни му криптирана връзка WPA с АES криптиране + вкл. firewall. и понеже при мен често се случва децата да играят онлайн игри и в същото време да вървят около 5-6 торента (без ограничение на скоростта, която при мен е 100 мегабита) - включи с кабел и един стационарен компютър достатъчно мощен, които да върши подобна работа.

    А сега му пусни тест да ти видя скоростта! Защото това са при мен РЕАЛНИТЕ ДОМАШНИ условия.
    При такава постановка 740N няма да направи нищо. Ще прегрява, ще забива, за обхвата през 2 бетонни страни да не говорим. Миналата седмица клиент ми донесе точно 740 ска. Ползвана с лаптоп, настолен, и няколко мобили устройства. Кондензаторите му са изпушили, процесора му е прегрял, даже пластмасата му е пожълтяла от прегряването... Нямам време да му правя снимки, но говорим точно за прехваления в темата 740N...

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #59

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Оф, добре, както и да е... наистина няма смисъл да продължаваме. Не знам защо изобщо предложих в горния си пост да правя допълнителни измервания.
    В крайна сметка, вие сте щастливи с рутерите си (чиито качества не отричам), аз съм щастлив с моите - това е важното.
    Бях дотук. Този път наистина!

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #60

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Шми какво се дуят с 1043 сякаш са върха на сладоледа
    Аз ползвам освен 1043 и 4300 а също и 841 - всичко зависи от нуждите!
    То големи тестове - аз не мога да вдигна такива скорости и на 5гхз с лаптопа през 4300 - не знам как ги постигате! Не че съм се напъвал да правя такива експерименти...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 11:25
  2. Отговори: 8
    Последно: 29-11-13, 23:23
  3. TP-LINK TL-WR740N
    От radovan1973 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-11, 08:22
  4. Отговори: 1
    Последно: 28-10-08, 21:30
  5. Помощ за D-Link DI-624M
    От ivanb във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 01-02-07, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе