Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 67 от общо 67

Помощ заTP-LINK WR740N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #61

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Иво, не е там въпроса - и аз освен 1043 имам и два 740N, но са на места при хора които по никакъв начин не могат да го натоварят.... а човека който питаше явно търси максимума на този рутер. От там тръгна целия спор. Иначе аз оплаквания от 740 нямам , знам къде мога да си позволя да го сложа и къде не.... Преди да взема 1043, 740-ката беше на неговото място - ами не може да издържи добичето..... - като имаш на предвид че в къщи има и други устройства вързани към рутера като едното е DVR с 8 камери които се стриймват в нета.
    А това за рутерите на 5GHz си е направо мит, че правят по високи скорости...особено в домашни условия. Не знам дали ти е известно но проходимостта на вълните пада с нарастване на честотата. Казано просто Там където имаш слаба връзка (но все пак има) с 2,4GHZ рутер, то с 5 GHz най вероятно няма да имаш нищо. Този обхват е по-подходящ за големи разстояния но без прегради.
    Пробвал и съм и такива двубандови у дома (блока е лят кофраж с дебели арматури вътре) през две стени нищо не минава. За това го и върнах.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #62

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    5Ghz св ползва масово от доставчитите за връзки point to point. A повечето ползват хубави мощни устройства. Така, че не е като да няма никои в ефира. Но както казах честотата се използва за пренос на дани насочено между 2 точки.
    Това което PAT спомена е много вярно, по високата честота, води до по насочени и къси вълни. Даже при 2.4Ghz има разлика, между излъчването на 1 и 11 канал...

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #63

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    .... А тук става въпрос за достигане на максимална реална скорост, а не теоретична такава.- т.е. при постановката която е казал в началото човека и която няма нищо общо с твоята.
    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ... - като имаш на предвид че в къщи има и други устройства вързани към рутера като едното е DVR с 8 камери които се стриймват в нета. ....

    Изключително реална ситуация.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #64

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Явно на теб трябва да ти се обяснява като на бавно развиващ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #65

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Изключително реална ситуация.
    Всички видяха колко знаеш. Без да се сърдиш ще поясня. Ако имам пропуски - моля за извинение , ако съм казал нещо неправилно ,моля поправете ме с Факти , не със слухове.
    Всяко устройство маршрутизатор ( рутер ) има максимално количество информация която може да обработи - затова е процесора му, паметта вътре в него , отделно от операционната система - точно така - мини компютър с програма правеща само 1 нещо.
    Общия обем на трафика се изчислява като се сметне входящия и изходящия трафик а не двете поотделно.Има и такива рутери , но са далеч над SOHO класът
    Реално всеки рутер по ЛАН има 200MBPS ( пише го , стига да го видиш ) , но се дели на 2 заради двупосочен трафик = 100mbps локална връкза или 12.5 мегабайта в секунда максимум по кабел. При WIfi е същото , но нали е маркетингов трик , доскоро 54mbps бе реалното , но вече при 150мбпс трябва да се раздели на 2 , като от него махнеш и времето за декодиране на връзката и криптиране на сигнала при защитна мрежа. Ето защо високия клас лаптопи показват реалната връзка с рутера - 75мбпс = 7.5мегабайта в секунда ( нарочно го закрълям и деля на 10 вместо на 8 - това като сметна загубите по трасета и тн), това максимума който ще ти даде рутера по wifi без защита, но това не значи че с такава скорост е и интернета ти и свалянето/качването.
    40 мегабита като ги закръглиш с загуби и защита по wifi = 4MB/s , това е нормална скорост за такъв рутер. Тествай с Linksys wrt54GL и си задай въпроса , защо при 54mbps ,върви по-бързо от 150 на tp-link. Заради по-добрия процесор , по-качествения софтуер и по-бърза памет и компонентите му . WRT54GL още струва 90лв и нагоре , а wr740n е малко над 30лв. Аз ползвам Linksys и съм повече от доволен.

    ПП
    Един случай от преди малко.
    edimax br-6204wg - обикновен рутер с 54mbps WIFI хвърли по-далеч от TP-link WR740N като сигнал и като скорост.Съседа се върза и си работи без грижи , а WR740N даже не го вижда. Рутер на над 7год. бие съвременен рутер с уж по-бърза скорост ( Едимакс-а няма никакви подобряващи софтуери и си кара с оригиналния ) и сигнал.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 03-07-15 в 00:02.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #66

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    За всички не знам, но на мен ми е пределно ясно че:
    не си прочел внимателно какво и как съм казал в темата.
    И не се сърдя за "поясненията" ти. Напротив забавляват ме. При 54mbit/s рутер скороста явно не се дели на нищо и има 25% загуби , а 150-вия при същия процент загуби скороста се дели почри на 3.

    А сравнението на силата на сигнала и максималните скоростите които мога да се постигнат няма да коментирам. Всъщност ще коментирам. Знаш ли че крокодила е по-дълъг от колкото зелен? Защото е дълъг отгоре и отдолу, а зелен само отгоре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #67

    Отговор: Помощ заTP-LINK WR740N

    Така - да обясня.
    Нямам друг акаунт, справка на форума може да го докаже по ip-то ми. За разлика от други , аз не нарушавам правилата.
    Тролче ми звучи като комплимент, макар че от теб не мога да приема даже и похвала.
    друг форум е само hwbg -където пиша само в 3 теми , несвързани с мрежи и др. и ти там не присъстваш - щеше да се забележи.
    54бмбпс е реално получената, а 150 се дели на 2 и се получава точния трафик.
    За крокодила когато го гледах в руски филм , ти не си бил планиран даже, така че по-кротко.

    Колега ми писа че почти нищо не ми е вярно- склонен съм да му вярвам( човек със знания е ) и моля не вземайте под внимание поста ми.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 03-07-15 в 23:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 12:25
  2. Отговори: 8
    Последно: 30-11-13, 00:23
  3. TP-LINK TL-WR740N
    От radovan1973 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-11, 09:22
  4. Отговори: 1
    Последно: 28-10-08, 22:30
  5. Помощ за D-Link DI-624M
    От ivanb във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 01-02-07, 14:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе