Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree11Одобрявам

избор на чаркове за dev машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #1

    избор на чаркове за dev машина

    Привет,
    имам нужда от помощ за сглобяване на dev машина. Предимно за разработка на java web и android проекти.
    1. Бюджетът: Не съм запознат с цените на компонентите за това не искам да давам някакви твърди граници. Като цяло ще се радвам да е до 1000 лв но и да го надскочи с 50 100% няма драма. Търси се оптимална цена / качество и висока производителност.
    2. За какво ще се ползва компютъра За кодене. Ще се търкалят сървъри. Ще седят няколко бази, най-вероятно няма да се ползват всички едновременно, а ще са сложени и забравени, но ще си точат ресурси. Хром с много табове. Дебели IDE-та с емулатори. Почти няма да се спира.
    2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането. Няма да се овърклоква. Претенции чак не - колкото да работи добре цялата конфигурация и да не се появят проблеми по компонентите заради кофти охлаждане.
    2.2. До колко държите на тишината - включен ли е постоянно компютърът ви и дразни ли ви постоянният шум: Постоянно ще е включен, но ще е в хола, който се ползва само през деня, така че стига да не вие на умряло, не мисля че шумът е особен фактор
    3. Какво включва конфигурацията - Само компютър
    4. Ваши лични предпочитания: Да е с много рам и добър процесор.Май нямам нужда от записвачка. Видеото също не е от значение. Може би ще е добре да има 1SSD. Мисля че ако цялото нещо е в някоя от тия малки кутии ще е добре, стига да е оправдано и да нямат някои негативи пред големите. В бъдеще бих искал да закача 2- ри монитор. Най добре ще е частите да са от едно място където ще могат и да ги сглобят като ги поръчам
    Поздрави

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    ще ти кажа, но няма да ти хареса

    за да не пиша 3 страници, ще обобщя така - активни сървъри с бази с много писане -> убиец на хардове
    кодиране - проц с много кеш

    резултат:

    висок i5 (пари за i7 няма) + 32 гиги рам, в които се прави виртуален хард, където се държат сървърите с базите
    търкането и стърженето на хардовете ще те побърка за една седмица....

    проблеми - размерът на базите трябва да се събира във виртуалния хард и да остави едни 8 гиги за RAM. ако не ги оставя, задоволяваш се с 4 и си мечтаеш да имаш пари за s.2011 и размер на максимално допустимата ram 128 гиги

    -------------------------

    в 1К няма как да влезеш и да имаш нещо истински истинско. най-евтиният кит 4*8 гиги рам е 400 лева (поединично можеш да вземеш нетествани заедно бройки за 300-350. не че е риск, ама знае ли човек). процесор за 400, дъно за 200. дотук вярно са 1000, ама трябват и други дреболии - добре вентилирана кутия (не по-малко от 100 кинта), читаво захранване (не по-малко от 150), без UPS е леймърщина (150-200 лв)

    250 гиги SSD samsung evo за winsows-a - 200 лева

    нещо от този род се получава
    /евтиният профи вариант/

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    "активни сървъри с бази с много писане -> убиец на хардове" ...това не знам за какви бази иде реч но не е съвсем така. Голяма част от базата си стои в памета и се чете и пише там и само на определен момент се хвърля на диска (няма как създателите на софтуер за бази данни да не са помислили за това). Друг е въпроса дали човека инсталирал базата я е конфигурирал правилно.
    Kasap одобрява това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    не е коректно да обяснявам за какви точно бази в каква сфера става въпрос, защото бизнесът не е мой, но в този конкретен случай това е голата истина....
    всичко е конфигурирано точно както си трябва (имат си профи програмист, който се занимава само с това) , хардовете 24/7 правят "брррр" и е абсолютно невъзможно да правят другояче

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    не не чакайте да не излизаме от темата .. Феар .. става въпрос за dev машина, на която ще се копат тия приложения, които после ще се качват на активни сървъри с бази с много писане .. дай боже :D .. ти мисля говориш за prod, който няма да седи в хола това е ясно
    многото бази за които говоря са тестови .. и 100% няма да са конфигурирани както трябва

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    е, тогава и 16 гиги рам са ти много

    другото ми се струва адекватно да си остане така, което те вкарва в бюджета от 1К... горе-долу

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Девелопърската машина трябва да е бавна и с минималистични ресурси. Колкото повече гърч за разработчика, толкова повече производителност за приложението. Ама далече е времето когато мъжете бяха истински мъже и 640к бяха достатъчни за всеки. Сегашните колкото ресурс видят - толкова ползват. После като отиде в продъкшън и се овесят 2ма юзъри, що приложението кляка... Та isilona, вземи си възможно най-стабилна и надежна машина в рамките на бюджета. Без илишни екстри и глезотии.
    stenly и hristoslav2 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    isilona, каквито магии и чудеса да се опитваш да правиш(SQL сървъри, WEB сървъри,виртуализации) един средностатистически настолен компютър(core i5, 2 X 8 GB RAM, 4 TB HDD, чипсет H87/H97) ще ти свърши работа .Не ти трябват SSD, CD/DVD и допълн. видеокарта. Не цепи HDD на дялове. Ако така си свикнал да си организираш работата вземи и външен 3.5 inch HDD.

  11. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #9

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    И задължително ССД: настрана че без такова всичко от Виста насам едвам пълзи, суопването при евентуален недостиг на рам е в пъти по-поносимо, кешовете хвърчат, абе най-добре похарчените 100-тина лева за всяка конфигурация.
    bagerista9 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Явно се разбрахме .. въпросът е че не знам кои са компонентите. Понеже като отида в магазина и кажа искам да сглобим един настолен компютър с i5, 16 GB RAM, и 4 TB HDD ще ми кажат аа ми то възможности много, каква ram искаш, а какъв хард, кое дъно ще искаш, ами каква кутия, а захранването какво ще е .. за това питам по форумите някой ако се занимава с хардуер направо да каже ето ти тази конфигурация

    Примерно ми казаха така :

    BITFENIX PHENOM Micro-ATX, Nvidia Edition, w/o PSU
    SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W
    GIGABYTE B85M-D3H-A, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150
    INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
    CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Sport, CL9
    TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300
    Крайна цена 955 лв.

    ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III
    Крайна цена 1 055 лв.

    което съвпада долу горе с вашите идеи .. единствено доколкото виждам дъното е с B85 чипсет което каква е разликата спрямо H87/H97 идея си нямам
    хардът е 1TB но мисля че няма да ми е нужен 4

    та какво мислите за тази конфигурация?

  13. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #11

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Конфигурацията изглежда добре.

    Само кутията ми се струва леко малка (наскоро правихме машина за вкъщи и бях хвърлил око на Phenom-а; в крайна сметка си взехме голяма кутия, пак на Bitfenix - Ronin), в смисъл ще е малко притеснено на чарколяците. Но едва ли е нещо фатално.

    Ето малко инфо чипсетите на Intel (основните неща):

    isilona одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Щом бюджета е плаващ. Що не си вземаш i7, с 32 ram, и SSD.
    Ще дадеш малко повече пари, но ще имаш актуална машина за 4-5 години, която ще работи бързо, и ще ти върши супер работа. А това е работна машина, парите ще ги избиеш скоро, а както казах такава машина не се купува всеки ден...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #13

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    склера - най вероятно човекът е подбрал тази кутия, защото във въпроса съм помолил ако може да е в по малка кутия .. стига да няма проблеми да се набутат чарковете в нея
    glowndark ssd ще сложа .. от 32 гиги мисля че няма да имам нужда, поне не и за момента.. i7 добре ама кой - с това дъно което са ми предложили ли или ?

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Цитат Първоначално публикувано от isilona Виж публикацията
    склера - най вероятно човекът е подбрал тази кутия, защото във въпроса съм помолил ако може да е в по малка кутия .. стига да няма проблеми да се набутат чарковете в нея
    glowndark ssd ще сложа .. от 32 гиги мисля че няма да имам нужда, поне не и за момента.. i7 добре ама кой - с това дъно което са ми предложили ли или ?
    i7-6700K 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
    GB Z170-D3H /LGA1151

    Трябва ти и DDR4 памет. Като за начало може да сложиш 16ГБ
    isilona одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #15

    Отговор: избор на чаркове за dev машина

    Вчера си взех ето тази конфигурация:
    i3-4170
    Deepcool's IceEdge 400XT
    ASROCK H81M-DG4
    2X4GB DDR3 1600 ADATA
    250GB ADATA SP920
    Deepcool TESSERACT
    Seasonic 430W
    ____________________
    756лв.
    Iiyama ProLite XB2783HSU -559лв.

    Няма отделна видео карта ще се ползва тази която е процесора, ако няма да играеш е повече от достатъчна. За 1300лв това си харесах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор На Добра Кафе Машина С Капсули
    От strashnia123 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-14, 22:55
  2. Избор на кафе машина автомат
    От yavorvm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-14, 12:50
  3. Избор на кафе машина автомат около 2000 лв.
    От apenevm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-13, 22:23
  4. Избор на кафе машина
    От freelander във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 47
    Последно: 23-06-10, 14:09
  5. избор на сушилна машина
    От andrew1 във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 08-06-10, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе