Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Принтер, скенер, копир!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #1

    Принтер, скенер, копир!

    Здравейте,на скоро ми подариха един принтер работещ от офис в който е подменен с по нов проблема е че не съм работил до сега с принтер и не знам как да го подкарам .Инсталирах му драйвъра сложих му лист и на натиснах на принтера едно копче да печата цветно .Прибра листа и уж започна да печата но ми излиза бял лист .Извадих касетите и видях че пускат мастило но не знам защо изобщо не печата нищо .модела на принтера е HP PSC 1410
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Те може и заради това да са ти го "подарили". А сега сериозно. За да се печата никакви копчета не трябва да се натискат. За копиране се натиска копче.За принтиране, ако правилно е инсталиран драйвера и правилно свързан принтера всичко се контролира от компютъра.За сканиране също.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #3

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Те може и заради това да са ти го "подарили". А сега сериозно. За да се печата никакви копчета не трябва да се натискат. За копиране се натиска копче.За принтиране, ако правилно е инсталиран драйвера и правилно свързан принтера всичко се контролира от компютъра.За сканиране също.
    Гледах клип как се натискат 2 бутона на принтера и започва да печата мисля че е някакъв тест иначе като инсталирай драйвъра на десктопа ми излязоха тези икони други настройки трябват ли да се направят и как точно да го подкарам да печата .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Сложи нещо да изкопираш,да си сигурен ,че поне е работоспособен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #5

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Цитат Първоначално публикувано от maxx271 Виж публикацията
    Гледах клип как се натискат 2 бутона на принтера и започва да печата мисля че е някакъв тест иначе като инсталирай драйвъра на десктопа ми излязоха тези икони други настройки трябват ли да се направят и как точно да го подкарам да печата .
    А как точно да го направя какво да натисна аз ако разбирах нямаше да пиша тук .има бутони знам ли за какво са натиснах едно копче прибра листа уж започна да печата и бял лист ми изкара извадих касетите пускат мастило .

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Виж в нета за инструкция за работа определено ще намериш.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Ръководство на потребителя.
    Ако след копиране излезе празен лист, значи са засъхнали мастилата.(запушени дюзи)

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Това се оправя сравнително лесно(със запушените дюзи), но трябва някой който го е правил вече и да гледаш от него.След това следващият път ще можеш и сам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #9

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    А не може ли да споделиш тук тайната с отпушването на дюзите .Днес отлепих лепенките на касетите където се пълни мастилото виждат се дунапрените не са засъхнали има 3 с различни цвята и два бели. Като натиснах синия се образува синя лента отдолу където печата но другите не пускат нищо възможно е да са свършели .Пробвах да печатам отново бял лист ми вади би трябвало ако са свършели другите поне синия да печата .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Ако качествено е засъхнало мастилото-по никакъв начин. Но може да направиш опит: памук със спирт.Изчакваш да изсъхнат.Но да знаеш ,че дюзите са микроскопични.Като собственик на такъв принтер ,трябва да знаеш,че принтера е на 10 години.Оригинални консумативи отдавна не се произвеждат.Ще дадеш да ти ги пълнят.Кой знае с какви боклуци ги пълнят. Трябва в перспектива на 2-3 дена да пускаш по 4-5 листа за печат да не засъхват мастилата.Печата трябва да обхваща всички цветове.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Аз не ги чистя с памук.От памукът остава микроскопични влакна по нанодюзите. Чисти се без натиск с мокра кърпичка по възможност с неутрален PH фактор.
    Отново повтарям не се натиска.Просто се минава повърхността.Когато остане мастило по кърпичката значи е започнало да се отпушва.

    За цветните глави забрави да ги отпушиш.

    Казвам горното само за главите с черно мастило.

    Ако много дълго време са стояли без да печатат няма да се отпушат или ще се отпушат само частично и няма да работят както трябва.

    Мократа кърпичка не трябва да прекалено мокра- такива са тези за хигиенизиране на бебета.Те направо плуват във влага и можеш да изстискаш вода от тях.

    След това не подсушаваш след мократа кърпа, а инсталираш главата и задаваш да печати.Ако се е отпушила за 2-3 листа трябва да започне да печати нормално без черти от мастило по листа.В тежки случаи до 7-8 листа трябва да започне да печати нормално без черти.

    Възможно е в началото да не печати първите 2-3 листа и да излизат бели листа.

    По принцип след почистването с мократа кърпичка, ако не стане да печати е добре да се надуе леко главата с въздух, за да избие мастило.След това отново се слага на принтера и се пробва.Ако печати с черти се пускат листи до 10-12 за да изчисти печата.

    Ако главата се зарежда не се смесват различни мастила, дори да са съвместими едно с друго, защото има голяма вероятност да се получи боза и принтера да не разпознае главата.Не я ли разпознава вече = хвърляш главата.Това го пиша от личен опит с HP мастилено струен принтер.

    Тоест ако купуваш съвместимо мастило с тази глава купувай и зареждай винаги от една и съща марка мастило, дори и даима друга марка съвместимо мастило.Успявал съм да заредя глава до 12-15 пъти.След това дунапрена/гъбата не става за нищо.

    Принтера е добре да се ползва поне по 2 пъти в месеца, за да не засъхва глава, а лятото при високи температури поне по един път седмично.При екстремно високи температури от порядъка на 36-42 градуса и нагоре принтера е добре да печати поне по 2 пъти седмично.На мен ми се случвало главата да "запече" за три дни не ползване при температури от 39-42 градуса по целзии.

    Най-добре е да видиш дали има заместими консумативи-глави.
    Аз имам два принтера, като мастилено струйния не го ползвам вече, а на практика съм го подарил.Лазерния му намерих нов консуматив с поръчка от Англия който за 1600 страници ми струва 23.50-24 лева за тонер касета.След това хвърлям и поръчвам нов комплект касети.Няма смисъл от пълнене и подобни галимации...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    И с памук става.Като се напои не отделя никакви влакна. Но всичко зависи от марката мастило.По принцип HP e едно проектантско бюро.Един господ знае кой модел от кой OEM или ODM е измайсторен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #13

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Отлепих лепенката на самите мастилници виждат се дунапрените вкарах в отворите една кибритена клечка дунапрените са меки и боядисват клечката в долната част където са дюзите се образува синя лента.Почистих дюзите с спирт след като го направих се образуваха жълти капчици на другата дюза .Най вероятно мастилото е свършило но защо няма нито една капка на листа иначе всичко си изглежда нормално когато печата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Мастилниците трябва да са добре защипани. Дали са свършили виж стр.30 от ръководството.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #15

    Отговор: Принтер, скенер, копир!

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Мастилниците трябва да са добре защипани. Дали са свършили виж стр.30 от ръководството.
    Направих това което пише в ръководството но пише че нивото е приблизително възможно е и да няма иначе когато почистих дюзите салфетката се боядисваше леко в 3 цвята .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с лазерен принтер/копир/скенер Konica Minolta Bizhub 162
    От Татарчев във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-15, 02:02
  2. Принтер, скенер, копир!
    От blekota във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 02-12-13, 13:42
  3. ПРОДАВАМ DELL: ПРИНТЕР, СКЕНЕР И КОПИР
    От insman във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-12, 12:25
  4. Продава: Принтер и Копир. Машина
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-04-10, 11:23
  5. Отговори: 5
    Последно: 23-09-04, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе