Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Компютърът не влиза в режим Заспиване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #16

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    /////
    Този пост е редактиран от XIIID; 02-06-16 в 23:37.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #17

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Защо има толкова много грешки в Event Viewer-а? Да не си спирал някои сървиси? Ако е така ги включи обратно както са си били и не ги барай повече.
    Никакви сървиси не съм изключвал съзнателно, защото не знам как става и не знам как да ги включа (всъщност Миткос май е описал метод свързан със сървиси ама ми се струва доста пипкаво).

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Я отвори секцията Windows Logs/System, после от дясната колона избери Filter Current Log
    цъкни стрелката на Event sources и сложи отметка на Power-troubleshooter. Ще се покажат само моментите на събуждане на компютъра. Отвори ги и виж дали пише кое устройство буди компютъра.
    Ето го първото, където системата почва да се буди веднага след заспиване, на всичките останали е тази информация.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Пробвах и на моя компютър с win 7/64, събудих го от мишката и в тези логове също ми дава - неизвестна причина за събуждане. Значи никаква информация не дават тези тъпи логове. Трябва да се налучква.

    Да не би причината да е в 2-те програми, които като се опитват да ъпдейтват статуса на SSD-то и да будят компютъра? Пробвай да ги деинсталираш временно.
    Потърсих в интернет за подобен проблем, съветват ако има инсталиран Samsung ssd magician, трябва да бъде спрян.
    Също така, ако имаш закачени някакви USВ или блутут устройства, виж в опциите им дали е забранено да будят компютъра.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #19

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    gnf, като пишеш,че тази или онази опция при теб не се вижда, инсталирал ли си Service Pack 1 и други ъпдейти?

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #20

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Да. Това е първото, което правя след инсталация на Уиндоус-а.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #21

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Виж това с msconfig, за което стана въпрос по-назад.
    Драйверите на практика са сървиси.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Виж това с msconfig, за което стана въпрос по-назад.
    Драйверите на практика са сървиси.
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Можеш да пробваш и следното:
    Command Prompt (с администраторски права)
    >msconfig
    Като се отвори прозореца, отиваш на таба services.
    Долу има чавка Hide all microsoft service - включваш я за да останат в списъка всички "добавяни с времето" немайкрософтски.
    След което бутона "Disable All". Преди да го натиснеш, огледай и ако трябва си запиши някъде кои сървиси нямат отметка (ако има такива) щото после трябва да се върне конфигурацията.
    След което рестарт на компютъра

    Ако проблема изчезне, по същия път почваш да включваш сървисите един по един и да видиш кой прави проблема, като след всеки включен - рестартираш и проверяваш за отсъствие/наличие на проблема.
    Като идентифицираш кой е сървиса, вълни останалите както са си били, пък този виж какъв е - или деинсталиран съответния софтуер, или го остави Disabled завинаги.

    За да не бавиш с многото рестарти, можеш да ги включвашсървисите и на групички (например от по 5 и рестартираш при пет нови включени сървиси), пък като намериш групичката, чоплиш нея поединично по същия начин за да намериш точния проблемен сървис в нея.
    Пробвах това с Command Prompt (с администраторски права) >msconfig, както си го описал.
    Махнах всички отметки ---> Рестарт ---> Заспиване и веднага пак се събуди. След това ги възстанових отново (отметките).
    Преди това опитах да обновя фърмуера на ССД-то, както е указано в сайта на Интел, но ми излезе, че е с последната версия. БИОС-а на дъното обаче не е с последните драйвери, но не успях да разбера как да ги обновя. Изтеглих софтуера на Асус EZ Updater, но нищо няма за ъпдейт в него.
    Ще помоля някой, който има ССД да си изтегли SSD Mini Tweaker 2.5 и след стартирането му да направи скрийншот с отметките, които са чекнати по дифолт, после да качи снимката тука. Аз бях задал всичките отметки активни, после махнах тези свързани с хибернацията и в Опции на захранване се появиха възможностите за хибернация.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #23

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    БИОС-а на дъното обаче не е с последните драйвери, но не успях да разбера как да ги обновя.
    Влизаш в биоса, в "tool" от "asus ez flash 3". Разгледай клиповете как става, виж и книжката на дъното.


    Щe пoмoля няĸoй, ĸoйтo имa CCД дa cи изтeгли ЅЅD Міnі Тwеаkеr 2.5 и cлeд cтapтиpaнeтo мy дa нaпpaви cĸpийншoт c oтмeтĸитe, ĸoитo ca чeĸнaти пo дифoлт, пocлe дa ĸaчи cнимĸaтa тyĸa.
    Дръпнах я. И първоначално показва това.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Вече се отчаях тотално. Какво ли не направих и няма оправия.
    Първо поставих отметките, както са при @preparatos, нищо не стана. После върнах системата към предишна дата (оказа се, че Уина е създала точка за възстановяване) - 26.05 реално преди да се появи проблема. Ама нъцки, пак се събужда. Ядосах се и преинсталирах Уиндоуса начисто. Сложих драйверите, зададох заспиване и бях в огромно очакване да заспи и.....пиюуууук (тука псувам), защото няма заспиване на тая система.
    После се сетих, че миналата Събота бях сложил едни стари колонки, които имах - Labtec със собствено захранване и дали те нещо правиха не знам, но винаги след всяко събуждане се появяваше менюто на аудио настройките да потвърдя за налично устройство, а понякога се губеше звука и трябваше да се рестартира компютъра, за да се появи. Сега след преинсталацията, след като заредих драйверите на Риълтек пак почна да се появява това меню, деинсталирах ги, опитах и пак не ще да заспива.
    Нямам никакво обяснение, как така като заспиваше проклетата система и изведнъж спря да го прави?!
    Остана само да обновя драйверите на БИОС-а, но ще го направя по нататък, че съм доста афектиран в момента.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Има положително развитие по въпроса. Не знам реално, на какво се дължи, но съм много доволен .
    След близо 10 дена, в които компютърът беше изключен от ел. мрежата и не се ползваше май е повлияло по някакъв начин, за да се промени предишното състояние с незаспиването му. Като се прибрах и го включих, първото нещо, което пробвах (за пореден път) беше да му задам "Заспиване" и о чудо, той взе, че заспа, като малко котенце . Дано повече не се появи синдрома на будния компютър .

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #26

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Ако ти е старичко дъното, може батерията да си е изгубила волтажа и да се е нулирал биоса от дългото стоене без захранване. Друго обяснение не намирам. Друг е въпроса как си изкарал 10 дена без компютър. Браво на тебе!

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Старо, старо, колко да е старо? Цялата конфигурация е на има-няма месец .
    Нямаше как да ползвам настолен компютър, когато съм на море Джитках с таблет/телефон през това време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. AQV24FAX - не влиза в режим на размразяване
    От mazganisot във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-11, 00:40
  2. ЗАСПИВАНЕ НА КОМПА
    От vikata37 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-05, 23:37
  3. Компютърът ми увисва
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-05, 02:57
  4. Компютърът влачи
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-01-04, 05:00
  5. Странно "заспиване" на Windows XP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 21-03-03, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе