Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Компютърът не влиза в режим Заспиване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1

    Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Ситуацията е следната:
    От Събота вечерта насам не мога да вкарам компютъра в режим Заспиване, защото веднага се събужда. От Контролния панел --> Опции на захранването съм изключил таймерите за събуждане, сменил съм различните режими на захранване, забранил съм мишката, като устройство за събуждане, вчера забраних и на ЛАН картата, влизах в БИОС-а да погледна, но не успях да видя подробни опции свързани със захранването. С Уин 7 Ултимейт х64 съм, конфигурацията е тази.
    До Петък вечерта включително нямаше проблеми, но в Събота през деня инсталирах 2 програмки да видя, какво е състоянието на SSD-то (AS SSD и SSD Life Pro) и АИДА64. След което стартирах Бизнес (портабъл) версията и включих датчиците за температура на дъно, процесор и двата диска. Като особеното е, че когато исках да затворя програмата в системния трей тя взе, че се изключи. След ново стартиране промених настройката за минимизирането ѝ в системния трей и като влязох в секцията на температурните датчици забелязах, че липсва квадратчето с отметката за избор на SSD, нямаше я. След това стартирах инженерната версия, но и там липсваше SSD-то, след което се върнах отново на бизнес версията. Защо описах всичкото това, защото след тези инсталации, вечерта компютъра не влизаше в режим заспиване и съмненията ми са основно към АИДА-та. Възможно ли е тя да буди системата веднага след избиране на Заспиване? Нищо друго преди това не съм пипал по настройките в Контролния панел. Бяха си по подразбиране.
    Не знам, на какво се дължи този проблем, но не искам всеки път да гася компютъра, когато мога с едно натискане на бутон от клавиатурата да заспи.
    Имате ли идеи за евентуалната причина и какво трябва да се направи?
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от gnf; 01-06-16 в 16:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    gnf, написал текста във бяло на бял фон. Поправи го,защото едва ли някой ще може да го прочете.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Ще минат на черната тема и готово
    Оправих го.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Я забрани hybrid sleep и пробвай чиста хибернация без спане да видим нещо буди ли машината. Макар че както го описваш по-скоро изобщо не се стига до сън... инак процес не би я събудил, CPU се изключва тотал, само таймери и периферия могат го сръчка. Ако махнеш тез 2те програми?

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    Я забрани hybrid sleep...
    Къде да я търся тази опция? При захранването я няма.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Къде да я търся тази опция? При захранването я няма.
    Turn Off Hybrid Sleep in Windows 7 — MAXIMUMpcguides – Windows 7 tips, tricks, help, and how-to guides.



    gnf, не знам как си с английския ,но пробвай това. По принцип от Microsoft винаги намират вярно решение на такива проблеми. Ако не стане ще пробваме друго.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    До колкото виждам нямам тази опция.


    Другите варианти ги пробвах (без един), няма успех. Само не съм ъпдейтвал до последните драйвери на SSD, дъно и други устройства, защото не знам, какво ще последва. Притеснява ме да не се наложи нова инсталация на "прозореца" или да се прецака дъното, защото нямам опит в това отношение.
    Едно не мога да си обясня. Как близо седмица всичко беше ОК, а само след "вкарването" на 2-3 програми нещата се сбозиха?!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gnf; 02-06-16 в 18:34.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Я отвори cmd.exe и напиши powercfg lastwake , за да видиш кое устройство буди компютъра.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gnf; 02-06-16 в 18:34.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Можеш да пробваш и следното:
    Command Prompt (с администраторски права)
    >msconfig
    Като се отвори прозореца, отиваш на таба services.
    Долу има чавка Hide all microsoft service - включваш я за да останат в списъка всички "добавяни с времето" немайкрософтски.
    След което бутона "Disable All". Преди да го натиснеш, огледай и ако трябва си запиши някъде кои сървиси нямат отметка (ако има такива) щото после трябва да се върне конфигурацията.
    След което рестарт на компютъра

    Ако проблема изчезне, по същия път почваш да включваш сървисите един по един и да видиш кой прави проблема, като след всеки включен - рестартираш и проверяваш за отсъствие/наличие на проблема.
    Като идентифицираш кой е сървиса, вълни останалите както са си били, пък този виж какъв е - или деинсталиран съответния софтуер, или го остави Disabled завинаги.

    За да не бавиш с многото рестарти, можеш да ги включвашсървисите и на групички (например от по 5 и рестартираш при пет нови включени сървиси), пък като намериш групичката, чоплиш нея поединично по същия начин за да намериш точния проблемен сървис в нея.

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    това със сървисите малко глуха крива ми се вижда, по-скоро драйвери и събития ше са. ама не съм сигурен


    струва си едно око дали изобщо пробва да заспи:

    оттука хибернацията:


    ПП абе няма ли просто някоя ристор точка от оня ден и да се свършва?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    emil vasilev одобрява това.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Хибернацията не ми излиза изобщо, като опция. Май снимката не се вижда, довечера ще я кача отново.
    Тъй като системата е със SSD май бях забранил да създава точки за възстановяване, дефрагментацията също съм я забранил.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #13

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Точките за възстановяване не ги забранявай ,също и дефрагментацията (Windows си знае работата, дефрагментацията върху SSD би трябвало да е посивена). Грешките се записват в Event Viewer. Инсталирай смело последните драйвери на устройствата. Windows няма да се скапе.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Ето резултата от cmd.exe:



    А Event Viewer-а, като го отворих и в секция System беше бъкано от Error и Warning (копирал съм цялата информация в прикачения файл).
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: Компютърът не влиза в режим Заспиване

    Защо има толкова много грешки в Event Viewer-а? Да не си спирал някои сървиси? Ако е така ги включи обратно както са си били и не ги барай повече.
    Я отвори секцията Windows Logs/System, после от дясната колона избери Filter Current Log
    цъкни стрелката на Event sources и сложи отметка на Power-troubleshooter. Ще се покажат само моментите на събуждане на компютъра. Отвори ги и виж дали пише кое устройство буди компютъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AQV24FAX - не влиза в режим на размразяване
    От mazganisot във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-11, 00:40
  2. ЗАСПИВАНЕ НА КОМПА
    От vikata37 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-05, 23:37
  3. Компютърът ми увисва
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-05, 02:57
  4. Компютърът влачи
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-01-04, 05:00
  5. Странно "заспиване" на Windows XP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 21-03-03, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе