Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с Twin MOS PC3200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #1

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Имам памет Twin MOS PC3200 която е с 36М гаранция и ми съдраха кожата за нея.[]

    Проблемът ми е че когато я пусна на 400МХз и всички 3д приложения работят нестабилно под ХР със СПак1.

    Пробвах най различни комбинаии на хардуера си докато разбера че проблема е в паметта но сега съм вече сигурен в това.



    На 333 МХз работи перфектно.

    Напрежението и е 2.632 V.

    Веднъж я пуснах на 2.77в и пак забиваше.[!]



    Пусна ли я на същото напрежение на 400МХз и става мазалото при 3д.Интересното е 4е вси4ко друго си върви както трябва.Тестовете на Сисофт Сандра, софтуер и др.



    Какво да направя???

    Да увелича ли напрежението и ако да колко???[?]


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #2

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Тествай я с Мемтест86, aма я остави поне два пъти поред да мине теста.



    p.s. забелязах че си с 2 памети тествай ги първо заедно и ако мемтеста не даде грешки и продължаваш да се съмняваш в паметите тествай ги потделно



    p.s.s. ето и линка - http://www.memtest86.com/memt30.zip



    /offtopic - aко нещо не ти е ясно питай lilos в понделеник )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #3

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Значи току що извърших цяла серия от тестове с тази програмка(много полезна програмка).

    Ето резултатите:



    1-ви модул на 1-ви слот(1-ви контролер) пуснат на 400 МХз работи перфектно и не дава грешки.



    2-ри модул на 1-ви слот(1-ви контролер) пуснат на 400 МХз работи перфектно и не дава грешки.[:D]



    1-ви модул на 1-ви слот(1-ви контролер) пуснат на 400 МХз и 2-ри модул на 2-ри слот(2-ри контролер) пуснат на 400 МХз дава 22 грешки за 1 лооп на теста.(При това разположение на паметите се включва Dual Channel Memmory опцията на НФорса)[]



    1-ви модул на 1-ви слот(1-ви контролер) пуснат на 400 МХз и 2-ри модул на 3-ти слот(2-ри контролер) пуснат на 400 МХз дава 19000[xx(] грешки за 1 лооп на теста.(При това разположение на паметите се включва Dual Channel Memmory опцията на НФорса)





    1-ви модул на 2-ри слот(2-ри контролер) пуснат на 400 МХз и 2-ри модул на 3-ти слот(2-ри контролер) пуснат на 400 МХз Не дава грешки и аботи перфектно!(При това разположение на паметите се НЕ СЕ включва Dual Channel Memmory опцията на НФорса)



    [?][?][?][?][?]

    Защо?



    Знам че разликата в производителността не е много голяма със или без Dual Channel Memmory но искам като съм си платил за нещо да го имам![!]



    Я плс останалите горди притежатели на Epox 8RDA+ да си кажат мнението по въпроса а също и как стоят нещата при тях.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #4

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Vij ti kva bila rabotata



    Eto za6to parvona4alno ti bqha slojili pametite v ne dvukanalen rejim

    te sa q testvali i sa razbrali 4e ima ne6to []

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #5

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Praw si moi 4ovek.

    Ot leadera pak mi go butnaha...



    Sega puskam topik v NForcesHQ

    Tam siurno shte mi pomognata da se spravq s problema.

    Ako ne..

    Shte ima mnogo razpravii sus Leader Varna[}]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #6

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Пич, успокой се!



    Проблема е в ДЪНОТО, а не в паметта!!!!!



    Дъното ти просто не издържа Dual Channel при 200FSB, ами само Single.... зат'ва и всяка памет по отделно работи без проблеми, само че двете заедно ( всяка на отделен контролер ) не щат, щото и дъното не ще... при Slot 2&3, когато работиш само на вторият контролер отново нямаш проблеми, нали така? []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #7

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Da ve Mollov rabo ti si nali sum pisul.

    Ama pri teb kak e?

    Po sushtiq na4in li?

    Nali i ti si s clocknat Epox 8RDA+?



    Rabotata e tam 4e dori i da ne e kloknat procesora pametta a pametta da e na dual channel memmory na 400 MHz pak dava greshki.

    Tova osna4ava 4e Dual Chanel memory ne ba4ka v nikakuv slu4ai na 400MHz kakto trqbva...

    Taka e pri men.



    Pri teb kak e?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    9
    #8

    Проблем с Twin MOS PC3200

    [?][:0]ooooo

    OOO, значи вие всички, които сте с 8RDA+ go ползвате в single channel (((

    Mi taka NFORCE2 e po-baven ot kt400a PRI ednakva FSB..... Togava investicijata v 2 modula DDR e BEZSMISLENA,kato e po-dobre s edin s po-golqm obem.

    AM I RIGHT ?

    Ne pomaga li vdigane na VCC na chipset-a ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #9

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Не е така.

    Аз просто нямам късмет с чипсета.

    Моя се дъни на ДЦЦ.

    А пове4ето хора си го ползват сопкойно.

    Да ама аз съм си пуснал шината/паметта на 210 и то е и по добре даже.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #10

    Проблем с Twin MOS PC3200

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Praw si moi 4ovek.

    Ot leadera pak mi go butnaha...



    Sega puskam topik v NForcesHQ

    Tam siurno shte mi pomognata da se spravq s problema.

    Ako ne..

    Shte ima mnogo razpravii sus Leader Varna[}]



    <div align="right">оргинално мнение на BlackBLOOD</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Там най-малко ще ти помогнат. Както и преди ти казах не виждам с какво да се справяш Не е от паметта, дъното ти работи по-зле в DC режим - при предния ми АСУС разликата беше 204SC 191DC. Говоря за макс стабилност, не за достигнати честоти. И при тебе е така, какво толкова се чудиш бре???

    Това не е причина за рекламация защото никъде дъното не се рекламира с поддръжка на FSB400, само на DDR400, а ако пуснеш паметта в асинхронен режим съм повече от убеден че няма да е проблем.. пък тогава се оправдават че всъщност nforce2-ките не са предназначени за асинхронен режим (което си е така).... та ядец или не - това е. Остава ти да отидеш и да пробваш да си смениш дъното. винаги има на кой да го дадатдето няма да е толкова взискателен.



    Angelo, много се лъжеш че е по-бавен. При мен на 218 шина е доста бърза А КТ400 забрави да го пуснеш на шина над 185 без опасност за периферията..

    Да помага вдигане на Vdd, но не вярвам да седне да го прави човека..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    14
    #11

    Проблем с Twin MOS PC3200

    Az v momenta polzvam EPoX 8RDA+ FSB 400 Ultra Edition s TwinMOS PC3200. Rekorda mi be6e 10x229. Nikvi griji s pametta :D. Prosto jegata na CPUto mu doyde mnojko ~55*C. Pametta mu e DC. Az may izvadih kasmet s taq pamet - platih noname, doyde TwinMOS, nqmam protiv :P .



    BTW Vuob6te ne biva da se sravnqva N-Force s KT400. Ako nqkoy ne mi vqrva, samo da probva da si pusne 229MHz 6ina na KT400. Ako trugne i izgorqt po-malko ot 2 ne6ta 6te sum udiven



    Ako nqkoy iska, moga da mu pusna wCPUid screenshot na 229x10, 'ko ne mi vqrva. Moje i pove4e ama s ohlajdaneto e zle



    Ne pi6a za da se fukam, (vupreki 4e moje bi taka se polu4i ), no iskam da pokaja 4e tiq pameti sa durjelivi, a i sravnenieto na N-Force 2 s KT 400 e sme6no.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    Проблем с Twin MOS PC3200

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ako nqkoy iska, moga da mu pusna wCPUid screenshot na 229x10, 'ko ne mi vqrva. Moje i pove4e ama s ohlajdaneto e zle

    <div align="right">оргинално мнение на TeXHo MaHuaK</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ам дай де, това требе се види [][]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    14
    #13

    Проблем с Twin MOS PC3200

    xuxuxux...



    Otkri6 toplata voda!!!!



    Dobre de, eto q kartinkata, nqma problemi :P



    [img]ftp://free.techno-link.com/TeXHo/Computer%20Stuff/OCing/229X10.JPG[/img]



    Ne be6e trudno, ama az sum si murzeliv - to i za tva sega se "vla4a" na 180x12... Prosto ne iskam da sum nad 50*C, a ne znam kuv po-hubav cooler da sloja...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава се кабел за колони Chord Epic Twin
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-15, 18:58
  2. Twin peaks
    От BIZZART във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-05, 12:36
  3. Tursq Dual WAN/Twin WAN Router
    От XL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-04, 18:49
  4. Функцията Twin view
    От ivan_76 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 11-05-03, 19:37
  5. Subtitles za Twin Warriors
    От lemmy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-02, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе