Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree3Одобрявам

Съвет за качествен HDD.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #16

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Оборотите в минута - какво да гледам? Има различни модели на seagate- baracuda, sky hawk....????

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #17

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Сийгейт са малко по-шумни. Но са с 3 години гаранция.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    sky hawk са специализирани за видеонаблюдение и не са подходящи за десктоп.
    За десктоп Баракудата е класика - аз имам такъв от 5 години и работи без грешка - тих, бърз и хладен. При отворена кутия на 1 метър от мен почти не се чува.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #19

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Така...Реших да взема едни SSD за уина и още едни HDD за останалите неща.- Сега, като гледам HDD съм го избрал почти. Дайте съвет за SSD. Уж HItachi имали качествени HDD, а моя сдаде багажа. Ще заложа на една баракуда 2 TB, отделно си мятам важната инфо на външен диск (Toshiba). Той колко ще изкара, божа работа.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #20

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Мнение за този модел WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #21

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Сашо, няма чак толкова голям избор на пазара на Хдд. 2 марки останаха грубо с аналогични като качества модели, с близки цени. Дълготрайността е въпрос и на късмет. Има няколко фактора, които имат значение - температурата в кутията, при която работи харда, механични въздействия, захранване. Взимай там един с 3г. гаранция ако има. Вече при ССД може да избираш, защото има разлики между моделите - основно контролерите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #22

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Разбирам, но съм много далеч от тази материя и затова търся съвет тук. Знам, че има хора които са на "ти" с тези неща и очаквам някакви насоки.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #23

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    https://www.asrock.com/mb/Intel/Z68%...Gen3/index.asp
    На това дъно ще мога ли да закача SSD?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #24

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    На всяко дъно със Сата портове може да закачиш класическо ССД. Нормалното ССД си е обикновен диск, който се връзва по абсолютно еднакъв начин като всеки ХДД.

    Вече за вариант ССД не като малък диск, а нещо като рам памет на външен вид си трябва дъно със специфичен слот - М.2

    Crucial MX500 250GB CT250MX500SSD1 - много прилична цена, 5г. гаранция и отлични отзиви от потребители.
    SSD Samsung 860 EVO Series, 250 GB 3D V-NAND Flash - също известен модел с 5г. гаранция
    ADATA SSD SU900 256GB 3D NAND MLC памети
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-03-18 в 11:04.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #25

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Съжалявам, че се повтарям....Мнение за този модел WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #26

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    На всяко дъно със Сата портове може да закачиш класическо ССД. Нормалното ССД си е обикновен диск, който се връзва по абсолютно ...
    Това изобщо не е редно да се прави, защото не е сигурно как ще се управлява SSD. Възможно е да се получи така, че информацията да се записва винаги на едни и същи клъстери, което ще съкрати силно живота на SSD.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #27

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Бат Додо, кое не е редно, че не схванах. Да закачиш Сата ССД на сата порт ли? То няма на какво друго да го закачиш?!? И сокет и кабел за данни и кабел за захранване са аналогични на всеки Сата ХДД. Вече М.2 ССД се слагат в съответния сокет. Ти да не визираш античните РАТА (Parallel ATA) ХДД. Такива отдавна няма и дъната нямат слот.
    Съвременните ССД дискове не са някаква екзотика и се справят чудесно с всекидневните задачи без нищо специално да е нужно за монтирането и използването. Масово са с 3 и 5г. гаранция. На съвременните ОС вече няма нужда и от никакви софтуерни оптимизации каквито имаше препоръчвани преди години в зората на навлизането на ССД и по-старите ОС като ХР. Сега просто слагаш и работи. Единствено остана още от едно време препоръката ССД да не се запълва до 100% и да остава известно незаето пространство.
    Готин тип си, но по-добре си остани в темата за климите да раздаваш правосъдие и "цепеници".
    Сашо "red" са средната серия на WD. Черната им бяха върховата. Преди години WD се считаха за водеща марка и аз само от тях ползвах и лично и служебно. Сега обаче според мен по-добре вземи един
    Seagate BarraCuda ST2000DM006
    но гледай да е с 3г. гаранция

    Този пост е редактиран от VanDan; 11-03-18 в 11:51.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Съжалявам, че се повтарям....Мнение за този модел WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB?
    "Red" серията принципно е я дават за NAS. Не че няма да работи на десктоп машина, но просто няма смисъл, освен ако машината не работи почти 24/7.
    Ако аз трябваше да купувам диск в момента бих избрал нещо подобно в зависимост от бюджета и личните предпочитания:
    https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMP...rice&order=ASC
    https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMP...rice&order=ASC
    Лично аз бих предпочел Тошибата при условие както казваш, че важните неща си ги съхраняваш на отделен диск и операционната система ще е на SSD. Разликата в цената за идентични обеми и параметри е доста голяма...

    За SSD-то VanDan e дал много добри предложения.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #29

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    WD Red Nas сега ги загледах и ги дават на 5400rpm. Не са за теб според нуждите ти. Pat ти е написал другите две възможности. Аз последно взех Тошиба за в къщи, но ми беше леко шумен на моменти преди да сложа ССД за системен. За това предложих само Баракудата.
    За ССД има и други предложения, но тези са добър избор за цената и възможностите.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #30

    Отговор: Съвет за качествен HDD.

    Така, за HDD реших Seagate BarraCuda ST2000DM006 или TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB SATA III, DT01ACA200 като условието е по-дългата гаранция. За SSD ще се спра на Crucial MX500 250GB CT250MX500SSD1. Ако почна да се задълбочавам повече, ще стане батал...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 15-09-17, 23:19
  2. Избор на качествен телезивор
    От Bobson във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 05-01-16, 20:46
  3. Качествен сервиз за SU V4 в София
    От quietriot във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-14, 06:56
  4. Качествен хост у нас
    От centrino във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-07, 13:54
  5. Качествен GIF animator
    От ap_pz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-03, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе