Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Оптимална аудио конфигурация за desctop

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1

    Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Необходимо ми е аудио за компютър, като условието е да са 5.1. Очакванията ми са за качествен звук, колкото може да се постигне с подобна система. Изобщо не съм наясно с цените на подобни неща, затова бюджет нямам определен. Ще помоля, запознатите с подобен хардуер, да ми кажат какво е важно в избора и да предложат подходящи модели.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #2

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Саше... рано или късно, ще се върнеш на стерео, мисля аз, но да приемем, че наистина искаш 5.1.

    Та как си го представяш - компютърни колонки (да речем с вграден в баса някакъв усилвател), или компютърът ще е просто плеър, чийто сигнал да влиза в сериозен рисивър и т.н. Акцентът явно не е музика, нали?

    Разбирам, че не искаш да указваш бюджет, ама все пак... три- или четирицифрен?

    Има ли цифров изход компютърът? Оптика?
    Този пост е редактиран от Karata; 14-07-18 в 11:49.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Три цифри....Идеята е, че сега имам две колони плюс субуфер или каквото там се нарича. Обаче, нещо не работят както трябва, та се замислих за смяна. Идеята ми е, да слушам що годе качествен звук от компа - визирам музика, като се има предвид какво е качеството на формата.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #4

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Аз съм много доволен от това:
    https://www.google.com/search?q=logi...utf-8&oe=utf-8
    Ползвам го над 2 години. Има си и дистанционно управление, може да закачаш 5 устройства едновременно + AUX.

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #5

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Аз пък имам едни Microlab. Ми, не е правилният избор 5.1 за музика. Е, при филми, понякога имя ефект от шестте канала. Отделно, че се оплиташ в кабели. Ако все пак решиш, че две колони ще свършат работа, ето едно място за сравнително лесен визуален избор. Аз с удоволствие бих заменил моите играчки с две по-читави, като бих държал да има bluetooth. От мързел не ги сменям

    Edit: Сега виждам, че това с bluetooth-а не е популярно. Решение е с някакъв bluetooth transmitter/receiver.
    Този пост е редактиран от Karata; 14-07-18 в 17:39.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Защо 5.1 не е подходящо за музика?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #7

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Защото обикновено (в смисъл при разумен бюджет) 5-те са сравнително малки говорителчета, неспособни да дадат пълноценна звукова картина, а едното ... само думка Отделно, че многоканална музика не е особено често срещана, т.е. някой/нещо ще трябва да се занимае с това да ти "измисли" какво да свирят останалите 4 говорителя, освен предните ляв и десен, когато ти имаш сигнал само за 2. Има разни опции (като "Speaker Fill" при често вгражданите Realtek), но... не се справят добре. Преди години имах вграден звук в nVidia чипсет, който просто дублираше "предния" звук в задните колони, почти "умъртвяваше" централната и измисляше някакъв LFE за баса. Това беше най-поносимото, което съм постигал с евтини 6-канални свирни. От тогава нещата ми са по-зле

    С удоволствие бих ти докарал моите, за да си начешеш крастата за 5.1 (и да видиш, че само за кино става), ама пустото нямам решение с какво да ги заместя, а и ще падне едно разкачане на первазите, че аз и кабелите им съм скрил изцяло.
    Този пост е редактиран от Karata; 14-07-18 в 17:19.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #8

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Потвърждавам, че 5.1 не е за музика, става само да свистят куршумите зад теб като гледаш екшънче.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #9

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Саше, докато още си склонен да мислиш и вършу стерео, ето една идея още: Вземи си един малък усилвател тип T-amp (например такъв, или защо не този, тези си имат и bluetooth) и чифт по-добри колони (има доста избор втора ръка). А колко добри... колкото търпи госпожата Би могъл дори да вградиш усилвателчето в едната колона.
    Този пост е редактиран от Karata; 14-07-18 в 18:04.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #10

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Саше, докато още си склонен да мислиш и вършу стерео, ето една идея още: Вземи си един малък усилвател тип T-amp (например такъв, или защо не този, тези си имат и bluetooth) и чифт по-добри колони (има доста избор втора ръка). А колко добри... колкото търпи госпожата Би могъл дори да вградиш усилвателчето в едната колона.
    Имам от китайците едно подобно с 2xTPA3116, свири перфектно на две стара колонки 50W от уредба Сони. Сложих му и един предусилвател с тонкоректор, турнах ми и Син зъб, за 20 евра без да броим наличните колони и захранване стана чудна музика

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Предполагам "desctop" е неволна грешка...

    Музиката главно се прави да звучи в стерео - 2 колони. Това с 5.1 никога не се получава приятно за дълго слушане и наслада според мен освен ако не е концерт специално записан в такъв формат. Което е доста рядко. Трудно се и позиционират заради многото на брой тела и кабели(удължаването на които води до други проблеми ако се търси качество).

    Може да се обърне внимание на активни/пасивни стерео колонки ако се търси по добро качество. Но тук вече ще искаш и да не са разположени на бюрото от двете страни на монитора, тъй като се губи бас/картина/стерео ефект и т.н.. Ако няма място или начин за корекция може би 2.1 ще си остане най оптималния вариант.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Градски, 5.1 забрави, 2.0 или в най-лошия случай 2.1 - за около 200лв магазинна цена едва ли ще намериш по-добре свирещо от Logitech Z623
    Бил съм в стая с такова за час....отнасяло ми е главата и по саунд и по мощност...а ако го захраниш с SB0880,0820,1040 Серии Xtreme Audio + flac нещата стават впечатляващи. Да не забравяме, че скапан източник съсипва всичко което закачиш за него.

    Този пост е редактиран от Tommorow; 17-07-18 в 03:09.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #13

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Благодаря на всички за мненията. Вслушах се в съвета Ви и забравих 5.1. С помощта на Karata, заложих на R2730DB. Чакам ги да пристигнат и ще напиша отзиви.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #14

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Много добър избор, единствената причина да не си взема и аз някой от моделите на марката беше, че изрових старите трилентови Сони

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #15

    Отговор: Оптимална аудио конфигурация за desctop

    Как пък разбра, че е добър избор, бре Аз самият сега с уплах чакам дали Сашо нЕма да ме навика като дойдат Не, че не поръчах и аз едни за подарък на един приятел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптимална актуална компютърна конфигурация
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 538
    Последно: 26-10-23, 21:21
  2. Препоръка за захранване desctop PC
    От Gena_bs във форум Общ - хардуер
    Отговори: 130
    Последно: 15-10-22, 11:17
  3. Оптимална резолюция на монитор
    От Hi7MaN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-09, 13:32
  4. Въпрос за Remote Desctop-a
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-06, 18:51
  5. Конфигурация за аудио обработка
    От illuminator във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 01-07-03, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе