Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Въпрос за мишка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #16

    Въпрос за мишка

    Леле, 38 месеца. Направо ма уби.

    Аз тея лоджитеци дет ги срещам са с по 1. Ти с 36 ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #17

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Malone позволи ми да не се съглася напълно с теб по няколко неща:

    ...........

    2. Силиконовите на Verbatim НЕ са много удобни да не казвам обратното защото се повдигат след време и после се чудиш защо не ти върви мишката или казано по друг начин, защо скъпата ми оптична мишка се държи като някоя от 2,40 с топче.

    ..................

    <div align="right">оргинално мнение на cKj</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хм не мисля че говориш от опит ,защото имам такъв пад от повече от година и не е мръднал . + това как ще се повдига като е залепнал по бюрото ми ?

    Е ако го местиш често може ама кажи кое друго падче ще издържи толкова ?

    Единствения недостатък на Вербатим е че не си намерих готена картинка картинките им са много грозни и с ниска резолюция .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #18

    Въпрос за мишка

    Най-добрата комбинация за мишка е Logitech MX500/700 + Mouse Skatez + Fatal1ty Pad, XTrac Pro или XTrac Zoom. Не знам как някои хора могат да говорят глупости от рода на "нали за това си си взел оптична мишка, да не и трябва пад, слагаш един лист хартия и си готов"... Недопустимо е, когато играеш игри (по-сериозно) или използваш 3D/CAD/2D edit приложения да не се възползваш до край от това, което имаш.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">НЕ Е ЗА ХОРА с малки ръце,мишката е големичка</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Трудно ще се съглася с това, лично аз бих се чувствал по-комфортно, ако беше малко по-голяма, за да няма напрежение в китката. Защото ако тя (китката) е прекалено голяма, започва да се появява много неприятна болка (вече при 2ма, 3ма познати).

    Единственият минус на MX500/700 е, че не е пригодена за лява ръка...



    Та обобщено, ако не ползвате добър пад с оптичната си мишка, от това губите единствено и само вие. То хората не са сложили 800dpi, за да се мъчи върху държено бюро )) Направо ми става жал за лазерите. Сериозно

  5. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #19

    Въпрос за мишка

    я се доуточни какво точно им пречи на лазерите като са на дървеното (полимерно) бюро

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #20

    Въпрос за мишка

    Нищо не им пречи, просто прецизоността е много по-малка, защото се плъзга по-трудно самата мишка. Да не говорим, че падове с висока резолюция на печата (примерно споематите два пада на X-Trac са на бели и черни точки с адски малка стъпка между тях и гарантират от 10 до 30% увеличаване на прецизността). Друго неприятно нещо при дървото е, че на мястото, където китката опира в дървото кожата загрубява... При полимерен материал, пластмаси и т.н. проблемът отсъства, но пък там често повърхността е набраздена, което също не е добре за оптиката.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    Въпрос за мишка

    cKj

    Не си прочел внимателно поста ми.

    Написал съм черно и гланцово.

    При бяло нямам никакъв проблем.

    Това не е толкова важно.

    Много съм доволен от мишката.

    А пък падовете ми не са мръднали, единия от година и осем месеца, другия от шест. Ти си попаднал на някое менте.

    ... или си го пускал в пералнята.

    Шегувам се.

    .......................

    Верно е Zygot, единия ми, по-стария е с една джамия [Jerusalem-Al-Akza-Mosque], но кагото си го купувах нямах въобще никакъв избор, бяха ги донесли от едно изложение в Истанбул. Не бях виждал такива, бях много впечатлен и общо взето картинката не беше много от значение. )))))

    ......................

    Aquadark

    Никога не съм използвал хартия за пад и не съм давал този съвет.

    Вероятно бюрото ми струва повече от машината, която използваш заедно със софтуера качен на него. )))



    Не проблема в това, че не ми се дават пари за пад.

    Просто едно нещо по малко за чистене.



    Има бюра с повърхност много по добра от тази на Verbatim-a, така че не мога да се съглася с теб, че без пад край ... мишката ти не можа да покаже всичките си възможности.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #22

    Въпрос за мишка

    Ми намажи си китката с кремче Aqadark, да не стане мазолче...



    ))))



    Как можа да го напишеш това, Aquadark, умряхме от смях ...

    Мамка им и дървени бюра, загрубяват ми кожичката ...

    )))))))

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #23

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Никога не съм използвал хартия за пад и не съм давал този съвет.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не съм го казавал специално за теб, така или иначе...



    А тва за китката е безкрайно вярно, поработи 4-5 седмици на дървено бюро без пад и виж...



    Също така тоя пад да не трябва да вадиш прахосмукачката, за да го чистиш...



    В крайна сметка, мен не ме интересува особено как си ползвате мишките, просто се опитвам да бъда полезен. Пък вие продължавайте да си я влачите по повърхностите на бюрата...


  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #24

    Въпрос за мишка

    Тва чесно ебаси топика, то остава да дадеш 80$ за мишка и да караш на дървеното бюро. Колкото до МХ серията наистина няма кой д ги стигне нито по качество нито по цена, може би трябва да са малко по-тежки (т.е. да си тежат на мястото както DUAL OPTICAL) Не знам защо обаче тия оптични мишки взеха да ми писват, за работа са добре но за игра топчето си е ненадминато, просто се усеща че му придаваш движение... ще си взема MS Intellimouse с топче - за тия пари направо е подарък и ще си играя с нея, а за WIN - optical

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #25

    Въпрос за мишка

    Офффф ... че неподготвен се изказа.

    Ми що не вземат да ги дават мишките по $80 с пад.

    Имам доста мои познати джедаи дето са с оптични мишки и това им е работата, CAD, предпечатна подготовка и други такива "тънки" занимания. Всички работят без падове.

    Изглежда само аз съм най-отворения и подготвен и си бачкам с пад. Но още утре ще им кажа за мъдрите слова дето ги прочетох тука, хей

    Балъци ... необразовани lamer-и са те, нищо повече ...

    ))

    Ще работят без пад ... с мишки за $80 ...

    Това на нищо не прилича.



    LordOfEvil с тебе се закачам.



    Bye my man!

    Този топик се изчерпи мисля.



    Aquadark, не съм искал да те обидя, не се цупи.

    Затова сме тука, да изказваме мнения.



    Bye!

  13. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #26

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Malone позволи ми да не се съглася напълно с теб по няколко неща:

    ...........

    2. Силиконовите на Verbatim НЕ са много удобни да не казвам обратното защото се повдигат след време и после се чудиш защо не ти върви мишката или казано по друг начин, защо скъпата ми оптична мишка се държи като някоя от 2,40 с топче.

    ..................

    <div align="right">оргинално мнение на cKj</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хм не мисля че говориш от опит ,защото имам такъв пад от повече от година и не е мръднал . + това как ще се повдига като е залепнал по бюрото ми ?

    Е ако го местиш често може ама кажи кое друго падче ще издържи толкова ?

    Единствения недостатък на Вербатим е че не си намерих готена картинка картинките им са много грозни и с ниска резолюция .



    <div align="right">оргинално мнение на Zygot</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Rabotq w internet zala i vsi4ki sa takiva. za da rabotqt normalno opti4nite mishki se nalaga da gi maham, a vytre se sybira vyzduh i toi gi povdiga ili kazano dvata sloq se razmestvat

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    Въпрос за мишка

    Ми много ясно ве ламьо - за кво да даваш толкова пари и да ползваш мишката все едно че ползваш боклук за 5 лева... в случая ти се изказа неподготвен - кво, ще си влача мишката на някакво кирлясало бюро ли? Я помисли малко логично - все едно да караш формула 1 по селски път.



    Вместо да се чудиш за начин да се направиш на остроумен (какъвто уверявам те не си) вземи да контролираш малко глупостите дето ги ръсиш и да ограничаваш off topic изказванията...



    Колкото до CAD - и аз познавам човек дето бачка без пад, само че не виждам и за какво му е като 90% от CAD системите се ползват по лесно с тракбол.

    Никой не казва че не може да се ползва без пад - може и още как, само че трябва да си баси и неардентала



    Айде пий си хапчето против ламерия и си лягай :]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #28

    Въпрос за мишка

    Знам че и с пад и без пад.. разни гадорийки ми се лепят по плъзгачите на мишката (впрочем някой да знае такива лепенки къде се продават), и тя става неизползвама, т.е. не се лъзга гот [].

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #29

    Въпрос за мишка

    LordOfEvil ...

    Дианчо ...

    Много се поддаваш на чувствата си.

    Малко по easy го давай.

    Верно е, че "някое кирлясяло бюро" ще е кофти. Моето не е. Има кой да ми го чисти. За твоето не знам.



    Говорихме за мишки и падове, без да поставяме условия за естетичния вид на бюрото.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вместо да се чудиш за начин да се направиш на остроумен (какъвто уверявам те не си) вземи да контролираш малко глупостите дето ги ръсиш и да ограничаваш off topic изказванията...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Критиката не е лошо нещо, но по принцип се въздържай с крайните оценки, особено, ако не са ти поискани.[B)]



    Както и да е, преставам с коментарите на твоя пост, мисля, че е излишно. Препоръчвам ти и ти да направиш същото.



    Твой Malone.







    DeathKnight

    Едно аверче имаше подобен проблем ...

    Че той си купи един хартиен скоч, не знам точно как се казва, но му викат бояджийско тиксо защото го използват тенекеджиите, когато боядисват автомобили.



    Много добре се лъзга с него.

    Пак става на гъз след три, четири месеца, но той си ги сменя редовно.

    И не остават лайна, като се отлепят.



    Малко играчка докато се отрежат, но моя тъпан си направи чак формичка, тип "дзамба", ако знаеш какво значи.

    Тръбичка, сплескана малко за да стане елипса, като оригиналните лепенки и със заострени ръбове.



    Дано съм ти бил полезен.

    Друго не се сещам.



    <font color="red">Mod. edit Kayso

    Ще те помоля за в бъдеще да ползваш функцията "edit", не пиши по няколко поста един след друг!</font id="red">


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #30

    Въпрос за мишка


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мишка ???
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 16-10-05, 19:13
  2. Въпрос за мишка
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-01-04, 18:17
  3. Bluetooth мишка
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-03, 20:13
  4. Оптична мишка?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 18-11-02, 13:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе