Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Въпрос за мишка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #1

    Въпрос за мишка

    Искамда си взема нова мишка и искам да попитам - каква е хубава - с или USB или с PS2, с USB и преходник za PS2.



    Засега съм измислил само че ще е оптична и че ще е Logitek. Бял може би.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Въпрос за мишка

    USB (те всичките имат резервен преходник за PS/2 ако случайно си с бъгаво дъно, каквито напоследък има много)

    MX-серията на Logitech са изключително удачни, горещо ти ги препоръчвам.

  4. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #3

    Въпрос за мишка

    да ама не всички УСБ бачкат с преходник на ПС2 поне моята не иска а е логитек

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">да ама не всички УСБ бачкат с преходник на ПС2 поне моята не иска а е логитек



    <div align="right">оргинално мнение на cKj</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А сигурен ли си че преходника е работещ?

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Въпрос за мишка

    Откакто имам оптична мишка не искам и да се сетя за тези с топчето! Ако си купуваш миша, гледай да е маркова и да е от по-скъпите, защото те си заслужават парите в дългосрочен план. Няма никаво значение дали е с USB или PS/2 накрайник. Смисъла е в това, че ако ползваш USB устройства си сложи преходник за да са ти свободни USB входовете. Аз например постоянно ползвам различни видове Compact Flash и други подобни и постоянно ми е необходим свободен USB порт.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #6

    Въпрос за мишка

    Ми някакво гигабаитско ми е дъното.

    Ако земам с USB ще трябва пурво по некакъв на4ин от биоса да му укажа да ги разпознава, защото и двата са му сложени да не ги разпознава []

  8.  
     
  9. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #7

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">да ама не всички УСБ бачкат с преходник на ПС2 поне моята не иска а е логитек



    <div align="right">оргинално мнение на cKj</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А сигурен ли си че преходника е работещ?



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    сигурен съм пробвал съм го на друга мишка, мишката ми е някаква произведена за HP

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Въпрос за мишка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми някакво гигабаитско ми е дъното.

    Ако земам с USB ще трябва пурво по некакъв на4ин от биоса да му укажа да ги разпознава, защото и двата са му сложени да не ги разпознава []



    <div align="right">оргинално мнение на nniki</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Има най много две (макс три) опции за USB в биоса, но те не играят в случая, тук думата има Widows-а. А и почти всички мишки се продават с допълнителен накрайник, но ако нямат може срещу скромна сума 2-6 лева да си купиш такъв. USB се разпознава от Widows-а като Human device, a Logitech e може би от най-добрия избор. Аз лично имам Hama u Logitech и при двете скрола е и бутон.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #9

    Въпрос за мишка

    Моят избор е МХ500,наистина е доста скъпичък,но пък е със 3 години гаранция,2 скрола,и чудесно опресняване[8D]...а и перфектно пасва на ръката ми:НЕ Е ЗА ХОРА с малки ръце,мишката е големичка[]

    Експлорер 3 също не е лоша,и е наполовина по ефтина,н е със 1 скрол,и двойно по слабо опресняване.....общо взето МХ500 е най доброто

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3
    #10

    Въпрос за мишка

    Ako si s XP ti trqbva USB no pri 98SE/ME - PS/2

    Az imam Logitech i sam dovolen

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    215
    #11

    Въпрос за мишка

    Probvai Ms intelli moise explorer 3.0 moje da ostane6 po dovolen otkolkoto ot logitecote.

    Mi6leto si o puskai na usb.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Въпрос за мишка

    Случвало ми се е една мишка (маркова и напълно изрядна във всяко отношение) да не работи с даден компютър, а с всички останали да работи. Мисълта ми е, че понякога има някаква несъвместимост в хардуера на мишките с даден чипсет на компютъра. Наистина това е доволно рядко събитие, за да му се обръща внимание, но все пак, трябва да се има пред вид.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Въпрос за мишка

    Купи си Microsoft-ска my man.

    Не че тази, която си избрал е лоша, но с Microsoft-ската ще остарееш.

    Оптична разбира се.

    Никакви wireless-и и топчета.



    Аз използвам такава и съм много доволен. Имах само едно недоразумение с нея. Когато за пръв път я mount-нах се държеше така все едно е с топче и в такова състояние, все едно, ако я отворя ще извадя един пуловер от вътре.



    Проблема беше в това, че бюрото ми е черно и в известен смисъл с лъскава повърхност. Явно на оптичните мишки това ги обърква.

    Сложих пад, въпреки, че мислех, че няма да ми е нужен.

    Перфектно се държеше.



    Не обичам падовете, но силиконовите на Verbatim са много удобни. Тънки и прилепващи към повърхността. А и много лесно се чистят.



    Мишката е със скрол, който е и бутон.



    Ама скрол, защото има едни мишки на IBM, където скрола им прилича повече на клитор и то грапав. И не се върти, ами е като джойстик. Много зле. Супер неудобно.

  17. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #14

    Въпрос за мишка

    Malone позволи ми да не се съглася напълно с теб по няколко неща:

    1. Зависи от мишката дали се движи по всякаква повърхност, мойта само върху оглеало като я сложа не бачка, иначе си стоя на бяло гланцово гетинаксово покритие (от полиформалдехидна смола това му е названието на покритието) и няма никакви грижи.

    2. Силиконовите на Verbatim НЕ са много удобни да не казвам обратното защото се повдигат след време и после се чудиш защо не ти върви мишката или казано по друг начин, защо скъпата ми оптична мишка се държи като някоя от 2,40 с топче.



    А на nnike му казжам чоеве не се замисля 13-15 долара са Логитек оптични няма други като тях

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    19
    #15

    Въпрос за мишка

    Вчера си взех от Ресет Logitech M-BJ58 optical. Мишката е супер-800 dpi, имат я в сиво и в черно. Цената е около 28 лева. Много удобна и с 36 месеца гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мишка ???
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 16-10-05, 19:13
  2. Въпрос за мишка
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-01-04, 18:17
  3. Bluetooth мишка
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-03, 20:13
  4. Оптична мишка?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 18-11-02, 13:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе