Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Моля за съвет за принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #1

    Моля за съвет за принтер

    Моля за съвет за принтер.

    Ще ми трябва предимно за принтиране на снимки.
    Казаха ми,че лазарният принтер е капризен за снимки.
    А мастилно-струйният трябва да се печати поне на
    седмицата веднъж,че засъхва главата и патрона
    (патроните).
    Казаха ми,че най удачни са били тези с казанчетата,
    където се пълнят.
    Та,моля за съвет какъв модел принтер да купя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Бюджет? Месечно натоварване(брой отпечатани страници)? Професионално или любителски?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #3

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Бюджет? Месечно натоварване(брой отпечатани страници)? Професионално или любителски?
    400-450лв.
    Не зная ако купя 2 употреба как стоят нещата...
    Любителски ми трябва.
    брой страници --- не мога да отговоря,както писах
    чат-пат някоя снимка да отпечатя,затова попитах
    за лазарен,че мастилния засъхва ако не се печати редовно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    PIXMA TS8350 струва 300-350 лв.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    https://www.technomarket.bg/mastilen...-l382-09170471

    https://www.pazaruvaj.com/printeri-c...11-p415152797/

    https://factor.bg/product/211/epson-...toprinter.html

    някой от тия ще ти е напълно достатъчен , а и консумативите са евтини - последния е най-добър , но и доста по-скъп.

    Имам L800 и Канон-а - справят си се перфектно за снимки.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Аз да опонирам на Светльо конкретно за Canon-а... G-серията се оказа неудачна за мен - досега имам 7 (седем) скапани G2000, G3000, G3400. Та, бих избягвал. Лично мнение. Инак качеството на печат, според мен е най-добро при Canon.

    Този Brother?
    Този пост е редактиран от Karata; 23-07-20 в 17:19.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    При тая цена и моето натоварване ако изкара гаранцията моя Канон (2 години) ми е достатъчно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Той,човекът ще печата 5-10 фотоса на месец. Чак принтери с наливно мастило едва ли му трябва. Предложих този,защото е най-новия с 6 мастилници. Повечето цветове са сложени да подобрят качеството на фотопечата.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 23-07-20 в 21:52.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #9

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Той,човекът ще печата 5-10 фотоса на месец. Чак принтери с наливно мастило едва ли му трябва. Предложих този,защото е най-новия с 6 мастилници. Повечето цветове са сложени да подобрят качеството на фотопечата.
    Именно...
    Попитах за лазарните,там как стоят нещата?
    Засъхват ли мастилата ,ако не печата редовно?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Ако толкова те притеснява евентуално засъхване купи PIXMA TS5350 или PIXMA TS3350, които струват малко над 100лв .
    При този тип принтери главата се намира не на принтера, а на мастилницата. Така, че ако случайно засъхне(което ме съмнява) купуваш нова мастилница и живота продължава.
    Те печатат фотоси само с цветната мастилница„ Теоретично от смесване на циан, магента и жълто се получават всички цветове на света. Практически не е така. Черното леко кафевее, както е обяснено в Printers: RGB and CMYK
    . Затова се използва фоточерно, който го няма в тези принтери.
    Лазерните също имат проблеми ако не се използват дълго време(много месеци) тонера може да почне да се овлажнява

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #11

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от wdwdwd Виж публикацията
    Именно...
    Попитах за лазарните,там как стоят нещата?
    Засъхват ли мастилата ,ако не печата редовно?
    При лазерните не се ползва течно мастило, а тонер, който е прахообразен. Така че там няма какво да засъхне. Може и да се овлажни тонера след месеци неупотреба, но аз поне не съм виждал подобно нещо.
    Цветните лазерни обаче са по-скъпи, а качеството на печат за снимки не е толкова добро, колкото при мастиленоструйните. Освен може би в най-високия професионален клас, които са и много скъпи, какъвто не е твоя случай.

    Ако ще печаташ 5-10 фотоса месечно, мастилото не би трябвало да засъхне, но трябва редовно да се печата нещо все пак. Аз съм брал ядове с изсъхнали мастилници, и нямат оправяне, а са скъпи.
    Има варианти с пълнене, с външни мастилници с тръбички, но това си струва когато се печата повече.
    Аз лично от Canon съм доволен, моделът, който ти е препоръчан PIXMA TS8350 на Canon според мен е добър.
    Трябва да ти е ясно обаче, че при мастиленоструйните принтери основният проблем е в цената на мастилниците. Оригиналните са обикновено твърде скъпи. Направо отказващо скъпи. Самият принтер е на практика без пари в сравнение с това изваждане, което се започва с купуването на мастилници, а и при фотопринтерите съответно мастилниците са много на брой, което прави нещата още по-неприятни.
    Ако наистина ще печаташ съвсем малко, може би е по-добър вариант да ги поръчваш в някое фото. Цените не са високи и определено хем ще имаш качество, хем няма да имаш излишни проблеми и разноски.

    Към emil vasilev - RGB е адитивна система, а CMYK субтрактивна, което ще рече, че RGB не става за печат, ползва се при телевизорите и при сензорите. Т.е. за да се ползва RGB трябва нещото да свети със собствена светлина. Цветовете са червен, зелен и син.
    При CMYK - системата се работи на отражение и поглъщане на определени цветове, затова именно тази система се ползва за принтиране. Цветовете са съответно циан, магента, жълто и черно.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #12

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от movx2000 Виж публикацията
    Към emil vasilev - RGB е адитивна система, а CMYK субтрактивна, което ще рече, че RGB не става за печат, ползва се при телевизорите и при сензорите. Т.е. за да се ползва RGB трябва нещото да свети със собствена светлина. Цветовете са червен, зелен и син.
    При CMYK - системата се работи на отражение и поглъщане на определени цветове, затова именно тази система се ползва за принтиране. Цветовете са съответно циан, магента, жълто и черно.
    Че той не е казал обратното.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #13

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Фотопечатът въобще не е евтино занимание. Даже най-евтината гланцирана фотохартия на Canon излиза над 15ст. на лист. За така наречените съвместими евтини мастила и дума не може да става.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #14

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Фотопечатът въобще не е евтино занимание. Даже най-евтината гланцирана фотохартия на Canon излиза над 15ст. на лист. За така наречените съвместими евтини мастила и дума не може да става.
    Добре,ще купя един от указаните принтери,но за мастилата как стоят нещата???
    Оригиналните са много скъпи,но какви мастила и откъде да купя по евтени и каква е разликата межд тях?

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #15

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Този принтер ти е предложен просто като компромисен вариант "ако толкова те притеснява евентуално засъхване". Мастилата при него са в касети, в които е и печатащата глава. Съответно са скъпи - съвсем наслуки 30 лв черна и 60 лв цветна. Биха ти стигнали за максимум 100 снимки (всъщност едва ли). Грубо левче на снимка... Не знам защо не вземеш по-читав модел, пък да си даваш труда 1-2 пъти седмично да пускаш по нещо, за да не засъхнат главите. Неоригинални мастилници вероятно има, но качеството определено е по-ниско.

    Личното ми мнение е, че си посочил достатъчно сериозен бюджет, не се вкарвай в преразход с този тип комбинирани касети. По-горе ти посочих един Brother - влиза ти в бюджета, има маса начини на свързване, бонус е наличието на скенер, освен това пристига с пълен набор мастила, дали не беше и с две черни бутилки. С обявеното количество копия, ще те изкара поне година. Мастилата са по 10-на лева на цвят и е безсмислено да търсиш неоригинални мастила. Проблемът със засъхването принципно си стои, но конкретния модел съм оставял повече от месец бездействащ, без да има проблем след това.
    Този пост е редактиран от Karata; 27-07-20 в 10:57.
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет за принтер / скенер
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 276
    Последно: 16-02-24, 15:00
  2. Моля за съвет за принтер със скенер.
    От wdwdwd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-07-20, 14:43
  3. Съвет за принтер
    От A.L.F. във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 19-01-11, 11:19
  4. Отговори: 8
    Последно: 13-05-10, 15:23
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе