Резултати от 1 до 7 от общо 7

greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    46
    #1

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    Chetoh tuka mnogo saobshtenia na tema koia marka bila po-dobra, koia bila po-zdrawa, koja bila po-tiha... Ne znam sega - wsichko e mnogo otnositelno.

    Waprosa mi e slednia - kak da resha problema s nenormalno (spored men) extremalnata temperatura, s koiato rabotitiat IBM 45Gb 7200 i IBM 60Gb 7200?

    Znachi - dosta diskowe sa mi minali prez racete - Quantun 4.3 - jelezen disk, Quantum 13EL - sashto jelezen disk (gree samo w chekmedje), Western digital 20Gb (izgoria mi w racete - absoliutno mente - cialata seria se okaza takawa), seagate 8.2Gb 5400 - i tozi mi izgoria ot tokow udar - samo toj i zahranwaneto - wsichko ostanalo ostana jiwo, i na posledak minah na IBM...

    I eto malko wpechatlenia:

    IBM 20Gb 7200 - dosta byrzichak disk. Prawi problemi. Sluchwalo se e ot wreme na wreme kato wkliucha mashinata watre glawite da prishtrakwat shumno, da prishtrakwat shumno.. i t.n. i do tam. Spiram, chakam 10 min, puskam i tragwa... Sluchwa se na absoliutno sluchaen princip. Gree umereno (w smisal moje da se pipa dokato raboti).

    IBM 45Gb 7200 - super barz disk. Do sega problem ne e prawil, sluchwalo se e kakto raboti mashinata diska da prishtraka, to e kato swistene po-skoro, wsichko zamira za moment, posle wsichko prodaljawa po normalen nachin. Gree extrmalno mnogo - ne moje da se pipne dokato raboti - pari.

    IBM 60Gb 7200 - naj-barzia kojto mi e popadal. Do sega problemi ne e prawil, no i toj gree ZWERSKI - niama pipane dori kato spre - triabwa 2-3 minuti da posedi da izstine.



    Niakakwo reshenie na problema? Az za sega darja kutiata otworena, shtoto inache temperaturata watre se diga neimowerno s tia 2-ta golemite diskowe, ama si mislia che triabwa da ima po-ciwilizowano reshenie...

    Kajete kwo mislite po waprosa...



    Krassi




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    За греенето незнам,може би при бързите дискове е така,но за прищракването на ГЛАВИТЕ...???

    Прищракват притискателните предпазители(и стъпковия двигател),приятел-ако главите направят това,то ще е само един единствен път:-)при положение,че се движат на няколко десетки микрона от плочите.











    Променено от DPetrov на 24/08/2001 21:25:32

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    79
    #3

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    az sqm slogil perka ot zahranvane na dqnoto na kutiata to4no pod HDD oba4e malko e vdignata ot dqnoto i sqm ia zahvanal s lamarinka za edna ot dupkite na kutiata kqdeto si e za perka pak tam dolu e se6ta6 se nali. triabva da znae6 4e pri men ima efekt HDD W.DIGITAL 30gb5400rpm




  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    1
    #4

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    I az si ostavih kojata na prusta na moia IBM40-5400rpm.Daje mi zabiva 6taigata kato kopiram pove4e ot minuta.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #5

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    И аз да споделя .. Имам 'Quantum lct20 40GB AT 5400 rpm' и нямам абсолютно никакви проблеми по отношение на греенето. Обикновено е 'леко затоплен', а когато го натоваря (примерно да копирам 10 филма от друг хард или между партициите) се затопля малко. BTW когато го купувах имах възможност да взема същия, само че на 7200rpm, но не го направих умишлено, а именно защото бях чувал само лоши неща за хардовете на 7200. Е, доволен съм :-)



    Mix forever!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    34
    #6

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    Spire praviat HARDDISK cooler - HD05040B

    Cenata mu e okolo 6USD i vyrshi chudesna rabota. Mojesh da go vidish na www.spire-coolers.com i mojesh da si kupish ot COMPUTER2000




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #7

    greeshti HDD-ta (poweche ili po-malko)

    Imam 15BG IBM na 7200.Gree ponosimo.Opredeleno ne mi e nujno da ostaviam kutiata otvorena.Preporachvam ti kutia s miasto za postaviane na pone edin ventilator na samata neia.chesno kazano moita s e dve gnezda ama ne sam i slagal nishto oshte.Postarai se obavche da slojish edin po -moshten ventilator i da zatvorish kutiata zashtoto taka cialata cirkulacia na vazduh vatre se narushava i liatno vreme moje da zdade bagaja neshto.Prosto uskori transvera na vazduh vatre.Inache az sam vijdal kak 20GB IBM na 10000 oborota garmi za 2 minuti zaradi tova che kapacite na kutiata biaha otvoreni i ventilatora koito beshe slojen da pravi techenie na HDD-to varteshe vazduh koito ne minavashe tam kadeto triabva




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ako moje malko help
    От batfilcho във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-05, 02:39
  2. 200 MB za net malko li sa?
    От CreatoR във форум Мрежи
    Отговори: 33
    Последно: 14-08-03, 14:32
  3. Malko pitane...
    От Боби във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-03, 16:33
  4. malko info
    От kolev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 17-02-03, 19:19
  5. malko help
    От AMD user във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-01, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе