Резултати от 1 до 13 от общо 13

След една година борба вече питам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #1

    След една година борба вече питам

    Здравейте на всички! Имам проблем с компютъра си и вече една година немога да разбера дали е софт- или хардуерен. Накратко:

    Дъно - KuDo. AMD1800+XP, NVIDIA G440 MX 64MB и звукова карта C-MEDIA 8738.

    Когато пусна музика или филм или игра (стратегия или авиосимулатор) компютъра увисва или се самостартира. Това се случва и при Win98 i Win2000 и при различни DirectX (8 - 9). При SuSe 8.2 увисва тотално и трябва да се рестартира. След рестарта компютъра работи идеално и безпроблемно (под Win).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    След една година борба вече питам

    след като си сменял толкова софтуери няма начин да не е х-рен.

    не знам какво си опитвал но в биоса има доста настройки които могат както да ти помогнат така и обратно..


  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #3

    След една година борба вече питам

    пробвал ли си с махната/дисаблед звукова карта под 2000?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #4

    След една година борба вече питам

    Виж охлаждането на процесора.дали има силикон между него и радиатора

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #5

    След една година борба вече питам

    Не съм отварял компютъра. Има лепенка за гаранция, а немога да отида във фирмата с всичкия този софтуер. В Германия съм. Майтапа е, че фирмата е българска (Минчев@Минчев). Не съм дизейбъл звуковата карта, защото когато минах на Win2000 поне мога да слушам музика спокойно. Проблема е, че когато променя нещо (драйвер, оп. сис., или дайрект Х), крайният ефект остава, но се променя честотата и как точно се получава. За това немога да определя, дали проблема е хард- или софт-. Мисля си, че комбинацията звукова, видеокарта и дайректХ са проблема, а е възможно и нещо по дъното или бъг в биоса. Например под Win98 когато изключих Powermanagment-a ъа иъвестно време всичко рабоше, но за малко. За това си мислех, че може и да е захранването (350 вата, но е куче марка и не се знае дали е толкова). Въпроса е ако някой има опит да каже какво точно трябва да се смени ъа да го направя най-бързо и лесно. Все пак транспорта на цял компютър си е проблем.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    6
    #6

    След една година борба вече питам

    Гадно ми напомниа подобен проблем с първия ми компютър на времето 486 SX и първата звукова карта ... но тогава беше от липса на ресурси. И друг подобен проблем с един от следващите - блок при натоварване - стабилна работа с офис пакет - проблема беше дефектно дъно на Акорп.



    При тебе - наистина вземи и отиди във фирмата да го разгледат - доколкото разбирам в общия случай срива се случва когато натовариш машинката, но пък от друга страна пускането на музика е изключение от правилото. Варианти:



    - дефектно ти е дъното (както споменах по-горе)

    - процесора не е сложен добре или термопастата е пропусната (страно свучи за професионалисти) - и в 2-та случая след малко работа прегрява и дропва

    - чиста проба измама - по нисък процесор клокнат да показва 1800+ в комбинация с кофти охлаждане - след малко натоварване нагрява и дропва ... а и както предполагам дъното ти се клоква от джъмпери и при запечатана кутия не можеш да погледнеш вътре. Малко вероятно е като вариант но не бих се учудил щом фирмата е българска.



    Все пак залагам на дефектирало дъно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    32
    #7

    След една година борба вече питам

    Това вече е нещо конкретно. Благодаря!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #8

    След една година борба вече питам

    Порови се за драйверите за звуковата карта... Срещал съм нещо подобна : музиката можеше да се слуша, обаче при игри(и то не всички) - забива жестоко. Наистина, послушай съвет за изключване на звука от БИОСА - ако проблемите изчезнат - търси нови драйвери и то точно за ТОЗИ чип, че е възможно още по начало е сетнат неправилно. Така че виж си ТОЧЕН модел на дъното и търси драйверите за него

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    След една година борба вече питам

    Пробвай и с упдейт на биоса. Виж на страницата на производителя на дъното. Отделните упдейти на биоса са описани с проблемите които решават...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #10

    След една година борба вече питам

    Защо никой не споменава неправилно разпределяне на IRQ-та ? Аз имах много сходен проблем , реших го като забраних ACPI от биоса - разпредели си всички IRQ-ta правилно и спря да забива

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #11

    След една година борба вече питам

    Аз имах същия проблем с такава видео карта и такава звукова.Оказа се, че проблема не е хардуерен както си мислех, а от драйверите на видеокартата под Сусе 8.2 Про (според инфото в нет-а почти всички карти на нвидиа правят проблем със Сусе) .Ако сусе-то си го инсталирал и не си качвал драйвери след това няма проблем(като изключим факта че работи на 2D )Иначе като си инсталираш драиверите от Нвидиа при стартиране на 3Д приложение директно увисва.Но под виндоуса не би трябвало да ти прави проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    След една година борба вече питам

    Ей!

    Човека цяла година се е борил а вие искате за 2 дни да му решите проблема ))

    Въпроса му е прост:Хард или Софт (може би става вапрос за гаранция)

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    3
    #13

    След една година борба вече питам

    Ako si sas dano sas via chipset trebwa da slozi6 nowite Via 4 in 1 driveri v. 43/45/48. Pri mene towa re6i sastija problem. Ako towa ne pomogne zna4i e harduaren problema. Chudja se samo kak si ponesal towa cela godina , pak i si w chuzbina . Ne mozi li da otdeli6 nekwi pari i da si kupi6 nowo dano sled kato si priobwal wsi4ko ????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 19:12
  2. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 21:47
  3. Отговори: 1
    Последно: 01-10-06, 13:11
  4. БТК-Нови цени след нова година?!?
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 30-12-04, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе