Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Ралика между Audio CD и Super Audio CD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Ралика между Audio CD и Super Audio CD?

    Тези неща дето си ги написъл ги знам. Просто си тествам слуха с това което имам. Затова казах че някъде към 19Кхз не се чуват изкривявания, даже и по ниска честота. Можа пак да направя теста да видя до коя честота не се появяват изкривявания а аз знам какво да сушам затова немогат да ме излъжат останалите хармоници. Просто няма от къде да намеря такъв качествен генератор иначе ми е интересно какво ще излезе пък и колоните могат да бъдат много по добри. Иначе усилватела ми има отношение сигнал/шум 110db(няма грешка, толкова е). Шум не се чува дори да се увеличи докрай потенциометъра. Само ако си залепиш ухото за високочестотния говорител се чува шум. И това за SACD го знам. Само на теория е много по добро. На практиак неможе дасе усети разликата със CD или за да се усети ще ми трябват доста скъпи усилвател и колони.

    Мерил съм си шумя в сатята със филтър А. Измерих 40dB.(живея на шумно мнясто пък то и толкова си е нормата)

  2.  
     
  3. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #17

    Ралика между Audio CD и Super Audio CD?

    Изтеглете си WinISD (да не се бърка с ЛСД - то е друго[:D]) това е програма за изчисляване на филтри с има вграден тон генератор. С него може да добиете що-годе вярна представа за диапазона в който чувате и/или за това колко изкарва картата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    40
    #18

    Ралика между Audio CD и Super Audio CD?

    малко уточнение: честотата която обявяват за SACD (мисля че беше различна за 2- и 6-канален звук, но може и да го бъркам с DVD-audio не е честотната лента на звука а честота на семплиране и като се има предвид че малко от нас разполагат с необходимата техника за изкарване на по-качествен звук от CD, то основното му предимство, според мен, си остава 5.1 каналния звук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. DVD-AUDIO
    От harislav във форум Аудиотехника
    Отговори: 38
    Последно: 21-04-17, 23:01
  2. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 20:15
  3. Можели някой да ми даде инфо за Super Video/Audio Cart
    От Freestyle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-06, 00:34
  4. dvd audio
    От ender във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-03, 15:25
  5. CD Audio Rip
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 27-01-02, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе