Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree4Одобрявам

DVD-AUDIO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #1

    DVD-AUDIO

    ЗДРАВЕЙТЕ!
    ИНТЕРЕСУВА МЕ НОВИЯТ И НЕ МНОГО ИЗВЕСТЕН У НАС МУЗИКАЛЕН ФОРМАТ-ДВД-АУДИО.
    ТОВА Е ВИСОКОКАчЕСТВЕН ЗВУК 192КИЛОХЕРЦА В СТЕРЕО 2 КАНАЛА ИЛИ 96КИЛОХЕРЦА В 5.1 КАНАЛА.
    ЧЕЛ СЪМ ЗА ТОВА* ЧУДО,НО НЕ СЪМ ГО ЧУВАЛ,ЗАЩОТО НЯМА КЪДЕ-В МАРКЕТ,ПОЛИС И Т.Н ДОРИ НЕ СА ЧУВАЛИ ЗА ТОВА,ВЪПРЕКИ,ЧЕ ПРОДАВАТ ПЛЕЪРИ И СИСТЕМИ ЗА ДОМ.КИНО,КОИТО ПОДДЪРЖАТ ТОЗИ СТАНДАРТ И НЯМАТ ДОРИ 1 ДИСК ЗА ДЕМОНСТРАЦИЯ.ПРОБУТВАТ МИ КОНЦЕРТИ НА ДВД С 5.1 ЗВУК,НОООООО ТО Е РАЗЛИЧНО.* ДВД-АУДИО ДИСКА БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОКОЛО 2 ЧАСА САМО ВИСОКОКАЧЕСТВЕН ЗВУК ПЛЮС ЕКРАННИ МЕНЮТА,ТЕКСТОВЕ И Т.Н.ОТКЪДЕ МОГА ДА СИ КУПЯ В БГ ТАКЪВ АЛБУМ* НА ПИНК ФЛОЙД НАПРИМЕР?ПИШЕТЕ КАКВОТО ЗНАЕТЕ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #2

    Re: DVD-AUDIO

    Като начало, защо трябва да крещиш?

    Знаем какво е DVD-Audio. Освен него има и SACD, който е конкурентен формат. Специално на Пинк Флойд албумите се издават във SACD, мисля че ги няма на DVD-Audio. Най-добре е да си търсиш плейър който поддържа и двата стандарта - вече има доста такива. И то не от най-евтините възможни - има един Pioneer за около 350 лева, но изобщо не отговаря на качеството на тези формати - поддържа ги колкото да го пише в рекламата. Трябва ти най-малкото Denon 1920 например. И естествено съответен усилвател и тонколони.
    По въпроса за носителите - в Александра Видео Шок има издадени 1-2 DVD-Audio диска. В дюкян "Меломан" има по-голям избор в наличност, и можеш да си поръчаш по-каталог много неща от там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #3

    Re: DVD-AUDIO

    След мнението на D.H.V. искам да спомена и за неразбирането на новите формати и защо качеството на звукът няма да е по-добро за някои стари записи доро и да е записано в по-нов формат. Pink Floyd имат ремиксирани албуми, които са SACD, но това не се отнася за всички техни албуми. Известни са годините, през които групата е записвала тези албуми, така че качеството ще бъде на нивото на техниката, използвана тогава. По аудио CD-тата преди имаше надписи AAD, ADD, DDD, които значеха как е преобразуван звука (A - аналогов източник, D - цифров) при запис, обработка и мастериране върху CD-то, и при по-старите албуми си бяха предимно AAD. По същия начин DVD Audio или SACD не може да помогне много за качеството, ако няма допълнително презаписване/ремиксиране и т.н.

    Малко информация за албума на Pink Floyd - "Dark Side of the Moon", който е ремиксиран и ремастериран има тук: http://www.highfidelityreview.com/re...umber=19939611

    Горния линк показва как се постига по-високото качество, когато се използват възможностите на новите формати за запис на звук. А за нас като потребители е най-добре плейърите да поддържат всички формати и да можем да си ги позволим

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #4

    Re: DVD-AUDIO

    Благодаря за информацията!Като проверих в гугъл за двд-аудио излизат доста заглавия,е не чак толкова много,но има.Цените са между 25 и 40 $,в Дюкян Меломан в София също предлагат по заявка от чужбина на подобни цени,но по малко заглавия.Дали има на други места или поне в специализираните музикални магазини да може да се чуе...
    Зная,че може да се слуша и на компютъра с WIN DVD 5 И 7,но със звукова карта поддържаща 192 кх и 5.1 -например
    Creative sound blaster audigi-2...Който знае повече,моля да сподели!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #5

    Re: DVD-AUDIO

    Цитат Първоначално публикувано от klarkyg
    .... По същия начин DVD Audio или SACD не може да помогне много за качеството, ако няма допълнително презаписване/ремиксиране и т.н.
    .....

    Така е. Качеството на звука си е от 70-те години, но е много добро. Студийната техника от онова време е била на много високо ниво. А новите ремикси се правят тръгвайки от студийния мастер, след което се миксира вече в многоканален формат. Това е новото и различното спрямо предишните издания. Аз имам на DVD-Audio албума "A Night at the Opera" на Queen. Мога само да кажа, че все едно за пръв път го слушам този албум в оригинал, досега все едно съм слушал някакво лошо копие (имам го и на оригинално CD от години).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #6

    Re: DVD-AUDIO

    ДВД аудио e хубаво нещо. Имай на предвид че ако гониш качество на звука, това се отразява на цената на двд плеъра. Денон 1720 почти става, пайнера от 350 лв (585) го слушах на телевизор и не мога да преценя дали става или не. Тея от техномаркетите са откачени. Там можеш само да провериш дали нещо работи а как работи не е ясно. Ясно става като се прибереш и започнеш да откриваш деветте дефекта .
    Заложи на нещо Малайзия Тайван Сингапур и избягвай china. След като чуеш как свири cd player от клас около 600лв едва ли ще налиташ на двд. Направи си 2 еднакви презаписваеми cd ili dvd диска и сравнявай. Аз се отказах да давам пари за глупости . Една CREATIVE X-FI 116$ s сложена в бюджетен компютър с вградена видеокарта и 80гига хард ще ми върши с безжична клавиатура далеч повече работа от другото.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #7

    Re: DVD-AUDIO

    Здрасти, аз от около година и половина имам DVD-Audio на Iron Maiden- последния албум. Той е един от първите албуми, който е записван за такъв формат. Определено мога да ти кажа, че бях изненадан, но за жалост неприятно. Далече не беше това, което очаквах. Предимството на многоканалния запис при чист аудио сигнал определено не е нищо особено. По добре си вземи качествено стерео озвучаване и оригинални копия на стандартните дискове. Тествани са и SACD на качествена техника и хора, които наистина чуват, казват, че стандартното CD звучи по-добре отколкото SACD....Все пак не слушаме теоретични характеристики на носители, а звука от тях...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #8

    Re: DVD-AUDIO

    Цитат Първоначално публикувано от Tashov
    Здрасти, аз от около година и половина имам DVD-Audio* на Iron Maiden- последния албум. Той е един от първите албуми, който е записван за такъв формат. Определено мога да ти кажа, че бях изненадан, но за жалост неприятно.* Далече не беше това, което очаквах. Предимството на многоканалния запис при чист аудио сигнал определено не е нищо особено. По добре си вземи качествено стерео озвучаване и оригинални копия на стандартните дискове. Тествани са и SACD на качествена техника и хора, които наистина чуват, казват, че стандартното CD звучи по-добре отколкото SACD....Все пак не слушаме теоретични характеристики на носители, а звука от тях...
    Като технически параметри SACD и DVD-Audio много превъзхожда CD. Всичко зависи само от тонрежисьорите, за да се получи хубав микс. На теб не ти е харесал Iron Maiden, защото студиото е омазало работата. Веднаха личат безхаберните миксове, целящи да шашнат някого с безмислени ефекти (примерно вокала да ти крещи в ушите ОТЗАД). Трябва да чуеш хубав майсторски многоканален микс, за да разбереш за какво става въпрос. И не забравяй, че не е задължително новите формати да са многоканални - може да се направи чисто стерео 2 канала, със 24 бита и 192 килохерца.
    Затова при DVD-A и SACD разнообразието при различните албуми се очертава да е много голямо, и ще има сполучливи и несполучливи 6-канални миксове.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #9

    Re: DVD-AUDIO

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    ДВД аудио e хубаво нещо. Имай на предвид че ако гониш качество на звука, това се отразява на цената* на двд плеъра. Денон 1720 почти става, пайнера от 350 лв (585) го слушах на телевизор и не мога да преценя дали става или не. Тея от техномаркетите са откачени. Там можеш само да провериш дали нещо работи а как работи не е ясно. Ясно става като се прибереш и започнеш да откриваш деветте дефекта .
    Заложи на нещо Малайзия Тайван Сингапур и избягвай china. След като чуеш как свири cd player от клас около 600лв* едва ли ще налиташ на двд. Направи си 2 еднакви презаписваеми cd ili dvd диска и сравнявай. Аз се отказах да давам пари за глупости . Една116$ s сложена в бюджетен компютър с вградена видеокарта и 80гига хард ще ми върши с безжична клавиатура далеч повече работа от другото.

    А тази CREATIVE X-FI има ли spdf-оптичен изход и dts,защото аз ползвам домашно кино и имам само оптичен вход за 6 канален звук,който подавам от компютъра?WIN DVD 5-7 имат опции за ДВД-аудио,само трябва свястна звукова карта.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #10

    Re: DVD-AUDIO

    Имам един демо диск - дойде ми с бокса на аудиджи 2 зс ... за мен качеството е невероятно а 6 каналния звук бих нарекъл приятна изненада. На този конкретен диск (събрана е подборка от различни стилове - поп, джаз, класика) не е прекалявано с ефектите и наистина е едно готино преживяване ...

    А дали е добре или не ... както има хора, които считат че винила е по-добър от аудио сд-то, така ще има и хора, които да твърдят че АСД е по-добро от ДВДА/САСД и класическото стерео е по-най-най ...

    Аз не държа да имам изискани музикални вкусове, не гоня хай-фи и това ми харесва ...

    ПП: Ако не ме модерират - из нета има ли вече ДВДА да се качва?

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #11

    Re: DVD-AUDIO

    [quote=painmaster ]
    Имам един демо диск - дойде ми с бокса на аудиджи 2 зс ... за мен качеството е невероятно а 6 каналния звук бих нарекъл приятна изненада. На този конкретен диск (събрана е подборка от различни стилове - поп, джаз, класика) не е прекалявано с ефектите и наистина е едно готино преживяване ...

    А дали е добре или не ... както има хора, които считат че винила е по-добър от аудио сд-то, така ще има и хора, които да твърдят че АСД е по-добро от ДВДА/САСД и класическото стерео е по-най-най ...

    Аз не държа да имам изискани музикални вкусове, не гоня хай-фи и това ми харесва ...

    ПП: Ако не ме модерират - из нета има ли вече ДВДА да се качва?
    [/q

    uote]



    Здравей!
    Разгледах в сайта на Креатив за аудиджи 2 зс-параметрите и функциите ме устройват,но не видях цена.Би ли казал колко струва и от къде си я купил?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #12

    Re: DVD-AUDIO

    Здравей Харислав,

    бях останал с впечатление, че искаш да си купиш диск с музика а не звукова карта ... А и някакси не съм 100% сигурен че си заслужава покупката на звукова карта заради един демо диск ...

    Имам предвид това, че обикновено боксовия вариант струва около 30-40$ в повече отколкото ОЕМ картата заради включения в пакета софтуер - в моя случай дойде с този демо диск за аудио двд; игри - Splınter Cell, някоя Лара Крофт, още нещо което не помня и още някакъв безполезен софтуер ...

    От друга страна не мисля че в момента има смисъл да вземаш ZS при условие че X-Fi доколкото разбирам превъзхожда Аудиджи 2 отвсякъде ...

    В момента на съм в България, така че от къде съм купил картата едва ли ще ти послужи като информация. Предполагам просто мини през компютърните фирми и питай какво на Креатив предлагат в кутия ... в моя случай мисля че картата ми струва към 170$ включително тукашното ДДС ...

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #13

    Отговор: Re: DVD-AUDIO

    Здрасти Харислав , вече мисля си прослушал доста DVD-Audio , така моето лично мнение че не си струва да се наливат пари било то DVD -Audio или SACD .Защото според мен Стереото на CD е най достъпния и лесен начин да достигнеш до качествен звук , да ако имаш и подобаваща система . Имам над 50 DVD-Audio диска да и мога да кажа че едва 10 стават за нещо , няма значение какъв е стерео или многоканален , по добре е стерео многоканалния е още по зле , сега излезе на сцената и Аудио с Висока Резолюция или Hi Rezolution Audio. Там бозата е още по голяма страшни приказки за звук със супер висока резолюция , но това е просто трик на големите фирми да спечелят още повече пари , защо ще попитат и други , ами зачетох се в уикипедия за Аудио с Висока Резолюция и след всичките гупости най накрая с малки букви пишеше че при изключително подбрани условия , Аудио система помещение распределение кабели и темподобни , хорат пишат че дори и хора с трениран слух демек които чуват музиката не могат да чуят звук повече от 16 бита при 48 килохерца , или просто казано Аудио СД то дава всичко което ни треябва , стига да имаме добра аудио система това е , другото е ала бала .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #14

    Отговор: DVD-AUDIO

    Здравейте, да използвам темата, мнение за качествен блу рей плеър. Качествени CD да, ама хем CD хем, DVD, хем блу рей, има ли такова животно, че повечето които ги гледам са модели на 4-5 години, а от тогава.....

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Отговор: DVD-AUDIO

    За имане има ! Но за мен не са на мода , освен за заклети меломани с големи музикални колекции от матрични дискове . Вече има стриймъри с мощни дакове и прочее ...

    - - - - - - - - - -

    И за да не ти пускам само фишеци , ето - предложение !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. hdmi audio
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-10, 17:25
  2. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 19:15
  3. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14
  4. dvd audio
    От ender във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-03, 14:25
  5. CD Audio Rip
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 27-01-02, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе