Резултати от 1 до 14 от общо 14

UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Все по-често се замислям за купуване на UPS-устройтво за вкъщи... След последното прекъсване на тока преди 2 седмици едва не се простих с един хард-диск, а ден по-късно, заради пик в мрежата изгоряха десетина сървъра на ISP-тата в района...добре че моите машини не бяха пуснати... Видях няколко модела UPS-а в Метро, между 400 и 800 VA на цена между 100 и 200 лева. Погледнах и в една компютърна фирма, където продаваха 500VA-ов за около 150 лева.

    Въпросът ми е предимно към хора с опит с UPS-и.

    Колко надеждни са тези машини???

    Колко време може да издържи примерно един 400VA UPS една машина с 300W захранване + монитор??? А колко ще издържи с два компютъра ? А как стоят нещата с 800VA-овите UPS-и или с по-големите??

    Някакви предложения за марка, от която сте доволни...



    Предварително благодаря на всички които ще изгубят малко време за да ми помогнат да се ориентирам в област, в която съм абсолютен лаик.





    P.S. В крайна сметка струва ли си инвестицията в такова нещо ???[B)]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Така, полза има и то голяма.Ако техниката която позлваш трябва да е непрекъснато на линия UPS-a е просто задължителен.Основната му цел не е да държи 2-3 или 5 часа даден консуматор, а да му осигури захранване когато основното отпадне.Аз имам 3 UPS-a в офиса 3 различни марки са.Единия е HP 800 VA, другия е APC 1000 VA и един MUSTEK 600 VA.Най - съм доволен от APC.Марката си е марка.HP-то също не е лошо, а MUSTEK-а не става за сериозни неща .По евтин е но е по калпаво изпълнение от предните 2 марки.Ако ще си взимаш UPS, вземи си APC.Скъпи са но са качествени.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Абсолютно поддържам мнението на BAD_BOBIK за марката - APC и това е. Обърни внимание и на това, че основната цел наистина е да предотврати големите флуктуации в напрежението и в частност аварийното отпадане на захранването със всички произтичащи от това последствия. Сам прецени струва ли си инвестиция от 150-200 лв., сравнена със евентуалната загуба на информация или физическо скапване на диска...

  5. Gadget
    Guest
    #4

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Някъде имаше много добра тема за това... може и в HWBG да е била, че UPS-сите са 2 вида и т.н. Иначе вземи нещо дето е тествано и така, но обикновено за домашно ползване, ако ти спре тока си настрой софта да ти гаси PC-то до 5-10 мин., иначе се сещаш какво става с батерията

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Oтносно APC имам една забележка:

    В офиса имаме 1 TRIPP LITE и 1 АРС. Когато загасне тока компютрите си работят и на 2та ups, но тел. централа се нулира когато е на АРСто.

    Не знам на какво се дължи.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Е аз също имам телефонна централа закачена към APC и няма никакви ядове .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е аз също имам телефонна централа закачена към APC и няма никакви ядове .



    <div align="right">оргинално мнение на BAD_BOBIK</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не става въпрос за ядове, просто се държи по различен начин на 2та UPSa!


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Добре, ориентирам се към APC, а ще ми разясните ли колко време издържа един 800VA UPS ако към него има закачени 2 компютъра с 300-ватови захранвания с мониторите....

    Или евентуално в случай само с една машина закачена към него ???

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    8
    #9

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Все по-често се замислям за купуване на UPS-устройтво за вкъщи... След последното прекъсване на тока преди 2 седмици едва не се простих с един хард-диск, а ден по-късно, заради пик в мрежата изгоряха десетина сървъра на ISP-тата в района...добре че моите машини не бяха пуснати... Видях няколко модела UPS-а в Метро, между 400 и 800 VA на цена между 100 и 200 лева. Погледнах и в една компютърна фирма, където продаваха 500VA-ов за около 150 лева.

    Въпросът ми е предимно към хора с опит с UPS-и.

    Колко надеждни са тези машини???

    Колко време може да издържи примерно един 400VA UPS една машина с 300W захранване + монитор??? А колко ще издържи с два компютъра ? А как стоят нещата с 800VA-овите UPS-и или с по-големите??

    Някакви предложения за марка, от която сте доволни...



    Предварително благодаря на всички които ще изгубят малко време за да ми помогнат да се ориентирам в област, в която съм абсолютен лаик.





    P.S. В крайна сметка струва ли си инвестицията в такова нещо ???[B)]



    <div align="right">оргинално мнение на MetalMilitia</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    8
    #10

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Надявам се, че правите разлика между 500VA и 500W. Доколкото си спомням това е реактивната компонента cosf. С други думи 500VA=350W. 800VA е около 560W. 350W е максималната мощност на захранването. Консумацияита на практика е по-малка и зависи най-вече от броя HDD и CD. Като прибавим и 150-180W поне на монитор този UPS, който сте избрал е малък. Има и още нещо. При включване на монитора заради размагнитващата система тока е много голям. При мен на 1500W (не VA) UPS натоварен на 60% се включваше защитата. Продължителността на работа зависи от натовареността на UPS -а и от капацитета на батериите му. Имам и четири малки 500VA UPS-a. Софтуера им допуска 5 мин. На практика се изключва "хардуерно", което не е желателно след 7-8 мин. Дано да съм бил полезен.[]

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    8
    #11

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Съжалявам за неуредиците, които причинявам, но участвам за първи път.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #12

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Мерси за пояснението bobybo. Наистина незнаех за тази 'тънкост'.

    Значи поредния ми въпрос е :

    Един UPS 800VA може ли въобще да върши работа, при положение че към него има 2 PC-та, с 300W-тови захранвания(едното даже май е 250(220)W, като пояснявам че мониторите са вързани към мрежата през захранването на компютрите... И ако някои има идея, колко време ще ги издържи UPS-а, примерно 2-3 мин, или 5 мин, или въобще ще имам ли време да ги изключа нормално ??

    Предварително благодаря !





    P.S. На колко време се сменят батериите, и какво може да наложи преждевременната им смяна ??

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    8
    #13

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Съмнявам се да може. Даже и да може, ще работи на границата на възможност, което не е желателно. В този смисъл и времето на работа ще е максимално ограничено. Включения "през захр. на комп." монитор е всъщност включен все едно през разклонител, т.е. консумацията му си е същата. Бих посъветвал да отделиш мониторите и да захраниш от UPS-а само РС-тата. По "умните" UPS-и ще ти заторят всичко сами, ако се стигне до там.

    Не знам на колко време се сменят батериите. Най-вероятно ще е години. Всичко зависи от честотата и продължителността на спиране на тока, както и от правилната работа на UPS-а при зареждане след спиране на тока.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    43
    #14

    UPS...полза, мнения, коментари, предложения.

    Да се обадя и аз като притежател на АРС

    Ето един линк разгледай го и мисля че 6те си отговориш на един от вапросите.

    http://www.apc.com/resource/include/...CountryCode=ww

    А това че компа е с 300 ватово захранване не означава 4е консумира толкова от него, + това не си прибавил консумираната мощност на мониторите.

    аз сам с 500волт/амперов упс което е около 300 вата

    на4и пентиум 4 на 2.4 хард 17' монитор видео и 2 броя сд-роми и знам ли о6те кво около 10мин.

    надявам се 4е сам бил полезен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 35
    Последно: 16-10-13, 23:14
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-12-12, 22:04
  3. Днес си купих TE-12HKE. Мнения и коментари?
    От ivondera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 08-05-11, 10:21
  4. GSM-и с ТЪЧ ДИСПЛЕЙ (Мнения, коментари, проблеми...)
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-10, 17:20
  5. Лаптоп MSI - мнения и коментари
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-07, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе