Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree43Одобрявам

Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #1

    Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Здравейте , реших да си взема климатик и лутайки се в наводнения пазар(от китайски и малаазийски продукти)се спрях на марката Daikin. Честно казано и аз незнам защо. може би защото чувам разни добри неща за марката от разни хора. И понеже бюджетът ми е силно ограничен се спирам на този модел Daikin FTXN35L/RXN35L OKI COMFORT .
    Та мисълта ми е ако някой може да сподели впечатленията си от машината.Добре ли работи, струва ли си инвестицията ,тих ли е , какъв му е средния разход за месец в студа и т.н. .Аз лично ще го ползвам предимно за отопление на малка кухня 8-9 кв.м + коридорче към нея - около 8 кв.м.
    Преди това се колебаех между този модел на Daikin и ето това Panasonic CS-YE12MKX/CU-YE12MKX.
    Ориентирам се разбира се ,че за толкова пари няма да получа перфектната машина с коеф. на трансф. > 6 .
    Все пак споделете мненията си за този модел . Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от justify; 15-10-13 в 11:45. Причина: Непозволена реклама в линк.Следващият път когато има отново такава реклама ще имам предложение за наказание.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    за какво помещение гласиш тая слабичка 12ка ..
    smqnab одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    отдели още 150-200 лева и сложи някоя хубава 9-ка - примерно Климатик Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE ETHEREA 2013
    може да го вземеш с кредит енергоефективност и така дори ще си около парите които си си намислил.
    може да погледнеш и HITACHI RAS/RAC-D10EX3
    Този пост е редактиран от justify; 15-10-13 в 10:02. Причина: Пускай си линковете без реклама!
    smqnab и mirandi харесват това.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Помещението мисля че съм го описал по-горе , ако въобще го чете някой.Слабичка слабичка ???- кое по-точно и е слабичкото ? Дали девятката ще е по-силна.Не съм някакъв експерт, но мисля че 12 е по-силно от 9-ка. Какво точно му харесваш на този панасоник ?- COP-a ли ? Да , наистина е по-енергоефективен , но.....знам ли.Относно хитачито незная, но ...... хитачи , ьммм.мисля че сякаш Даикин е по-добре. дори и било по-стар модел.
    Някой с такава машина има ли да сподели мнение моля

  6. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #5

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Съвет от мен. Преди да поръчаш, платиш този дайкин прочети се съобрази с мненията специалистите в този форум, каквито вече имаш. Аз когато отидох да се консултирам какви климатици да си взема ми казаха следното за Дайкин /може да не е миродавно/ - да търся модел с буквата S. Впоследствие си взех Мицубиши хеви - една седмица и една деветка, като ми казаха, че ако си взема дайкин /със S/ ми трябват 9ка и 12 ка. Не съм търговец, нямам впечатления от другите марки климатици, просто ти пиша за ориентир. Явно има и 7ци и 7ци, както и 9ки и 9ки. Ти си знаеш. Във форума има подробна тема за Кредит Енергийна ефективност, от какъвто се възползвах и аз и съм много доволен.
    smqnab и mirandi харесват това.

  7. Junior Member Аватара на nanalai
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    55
    #6

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Защо не разгледаш и RSG-12LMC или RSG-12LKC и двата са с над 5 киловата отопление. Или една мощна девятка с 6 киловата отопление, но над бюджета : RSG-09LDC
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-10-13 в 17:12.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Чесно казано и аз незнам защо. Сякаш съм се надъхал ей така неоснователно на този модел климатик.Най- вероятно него ще взема. Затова исках някой който има такъв да сподели някакво мнение.Защото 1200 лв. с монтажа ми се струва разумна цена за възможностите ми в момента.Параметрите на Даикина сякаш ми изглеждат добри(за цената разбира се). Колебаех се много дали да е Даикин или Панасоник. Ама Панасоника за тези пари са модели които зимата ги дават до -5 . В петак ще го монтираме .

  10. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Щом сам си се надъхал и интуицията те води, остава да ти пожелая мтого хубави моменти в "малката кухня", добре затоплена от климатика със свинско и винско, с оглед наближаващия зимен период.
    mirandi одобрява това.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Аз тръгнах с Хитачи-то. Не бих го нарекъл "пари на вятъра". За парите си е супер. Даже бих му препоръчал такова - 1100 с монтаж.

    RAS-35FH6

    35 kg външно тяло и номинал по-висок от максимал-а на Дайкин-а.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 15-10-13 в 13:39.
    mirandi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #10

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Kой от всичките във форума е ползвал точно този модел - DAIKIN FTXN35L, че така му се нахвърлихте?

    Дайкините имаха проблем преди време с 25 и 35 JV с тропащата пластмаса на бъншното, дето се оправяше в уплътнение за прозорци и с дефростите по време.
    Другия проблем беше със Сиестите, за които се твърдеше че не топлят.
    Ама това преди колко време беше. Само че тогава във форума всичко лошо казано за Дайкин се триеше и хората бяха неинформирани. Сега пък всичко лошо за Дайкин се толерира.

    Има ли един човек в този форум дето да каже на този модел какъв му е дефроста, или го караме по аналогия?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Това е нисък клас машина на Daikin, която по нищо не се различава от ниския клас на Fujitsu,Hitachi, Panasonic и др. подобни
    Тоест по-висок праг на шум от външното тяло и по-висок разход на електричество за единица изразходвана енергия сравнено с машини от среден и висок клас. Като цяло за въпросното помещение ще свърши работа, ако си се примирил с по-горе посочените от мен дадености на машината. За тези пари не може да рашкиташ на нещо кой знае какво от каквато и да е марка производители на климатична техника, може би Hitachi RAC 35 PPA но е модел от тази година и не може да се гарантира дали ще е нещо по различнао от въпросния Daikin

    Този пост е редактиран от Frigo; 16-10-13 в 09:38.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    PPA на ХИТАЧИ е стандартен СЪММИТ, няма нищо ново по външното тяло, софтуера е същия.Няма да има почти никаква разлика в представянето в сравнение с предходните серии.
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Kой от всичките във форума е ползвал точно този модел - DAIKIN FTXN35L, че така му се нахвърлихте?

    Дайкините имаха проблем преди време с 25 и 35 JV с тропащата пластмаса на бъншното, дето се оправяше в уплътнение за прозорци и с дефростите по време.
    Другия проблем беше със Сиестите, за които се твърдеше че не топлят.
    Ама това преди колко време беше. Само че тогава във форума всичко лошо казано за Дайкин се триеше и хората бяха неинформирани. Сега пък всичко лошо за Дайкин се толерира.

    Има ли един човек в този форум дето да каже на този модел какъв му е дефроста, или го караме по аналогия?
    има сервизни и ясно се вижда само едно - само падат килограмите, преди година изкараха 50-ка с външно тяло на 35-ца. от друга страна се вижда че само им се качат цените.
    единственото ново при домашните е че изкараха нови малки в фтхс-ки с нов дизайн на пластмасите.
    а на дайкин дори и на сарара алгоритъма на дефрост е един и същ

    явно силата им е при клими над 3 бона - видях наживо 360 градусува касета, нищо не се чува, вижда или усеща като движение на въздуха. просто е направено.
    smqnab одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    абе то и на 18-ка Нокрия външното е 39 кила, ама това не пречи да се рекламира наляво и надясно, а за Дайкина станала издънка с един модел и айде да оплюем всички.

    Миналата година комшията монтира като твоята 50-ка GV в помещение, представляващо хол, кухня, трапезария, усвоена тераса (разбирай отдолу идва студ и всичко е остъклено - може би над 10м2 стара алуминиева дограма отпреди 10-12 години) и без врата към коридора (общо сигурно към 50 м2).
    Климатика беше монтиран горе долу като на снимката:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post644858
    С лек наклон напред.

    Срещу климатика е моята спалня. Цяла зима този климатик не се чу че работи. Комшията твърди че ми държи 21-22 градуса. От климатика кажи речи постоянно течеше вода. Аз на моя 60GV 3-4 пъти му размразявах тавата миналата зима, този не замръзна. Под него леда се трупаше на перваза на един прозорец, ама тавата не замръзна. Всеки ден съм го гледал от стълбището кога ще сдаде багажа - е на пук на всичко си работи.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Колега Туиг:
    1. миналата година това не беше изобщо зима.Зима беше 2011/2012 година.
    2. Дори така нараченият им "висок клас" на дайкин не струват.Аз съм с подова 50-ка от месец февруари 2009 година и когато температурата падне под 0 градуса следва дефрост след дефрост.На всеки 50 до 80 минути по един.Така, че проблемите им с дефроста ПЪРВО не са само при ниските/базовите им серии и ВТОРО не са решени.
    3.Модела който разисквате тук до скоро беше с компресор Речи.

    Аз имам познат който си закупи 35-ца за спалня 15 квадрата.7 дни след покупката се опита да го върне, тъй като повече от 19 граудса не може да вдигне в помещението, но му отказаха.Преди това тази спалня се беше отоплявала с панасоник 9-ка който за 7 години правел баня вътре...

    Не виждам какво толкова се напъвате, като се опитвате на базата на вашият климатик и този на съседа ви и само въз основа на вашите отоплявани с климатиците помещения да правите общи изводи.


    "Въпросът" и модела който обсъждате е обсъждан няколко години подред в този форум.Ако си бяхте направили труда да прочетете темите за дайкин може би щяхте да "видите" в тях и "мъката" на много потребители с този модел...

    Доверието в модела е изчерпано поради различни недъгави технически решения и недостатъци.

    Сега за да получи доверие моделът ще трябва да се докаже, а това изисква безкомпромисни резултати и време.
    Този пост е редактиран от justify; 16-10-13 в 11:46.
    DUNDURMA, Mega, smqnab и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. предложения за климатик по схема
    От Damian Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 16-11-14, 15:30
  2. Съвет за Daikin FTX35j и FTXN35L
    От potrebitel1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 18-11-12, 22:48
  3. Моля дайте предложения за климатик за помещение 12м2
    От mn1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-10-11, 00:38
  4. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35
  5. UPS...полза, мнения, коментари, предложения.
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе