Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с кабела за нета ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Проблем с кабела за нета ...

    Честита 2004 година на всички !



    Вчера си имах идеален нет и изведнъж мониторчетата се зачеркнаха и пише - the cable is unplugged . Гледах и кабела да не е скъсан или нещо по мрежовата карта да не е , ама няма кво да е по пс- то. Значи , ние сме няколко човека с една антена и може ли някъде да се е прекъснал кабела или нещо такова да е станало ? Ами ако някой знае нещо плс да пише :@)))

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Проблем с кабела за нета ...

    Ами кримпни го наново от двете страни, като кабелчетата на позиция от плоската страна на конектора отляво надясно 1,2,3 и 6 бъдат подменени с тези на позиции 4,5,7 и 8... Ако е от кабела, това би следвало да го оправи, освен ако не е избушен тотално.....

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Проблем с кабела за нета ...

    Това се получава, ако за малко ти спре нета. Освен това при не добро захранване на Switch-ове и подобни също се получава (

    Много рядко се получава при не добро кримпване или калпав конектор

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #4

    Проблем с кабела за нета ...

    и аз имах подобен проблем и аз като тебе съм с още няколко човека към антена ми какво да ти кажа излязох поразбутах го малко тръгна в крайна сметка се оказа лош контакт

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Проблем с кабела за нета ...

    Да си канил LOE на гости тия дни [}] ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Проблем с кабела за нета ...

    Бе така е, прави сте... Може и съседката да е почнала да мете та да е разкачила суича да не й пречи .... Имало е случай и когато е давало network cable unplugged пък същия кабел преместен на друг комп е работил идеално. Но хората са прави - поразбърникай кабела от единия и другия край, порестартирай, погледни конкекторчетата фронтално и разклати кабелчето, да не би някоя от връзките да е свободна и да излиза, пробвай някой нов драйвър за лана ама аз предполагам като пишеш така, че си разгледал най - основните неща и смяташ, че проблема е в кабела... Ако не си го направил, направи го, и ако не стане, последвай моят съвет. Разходи - 2 конекторчета = 50ст. и едни клещи назаем или под наем...... А да, и Гаджет, на мен нета ми спира постоянно - имам супер калпав провайдър, но никога не ми дава това.... То си е за лана, не е за нета. С vpn не пречи да няма нет и да има лан. Ти вероятно си с модем ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Проблем с кабела за нета ...

    Да де... Явно трябва да разбуташ и антената макар и там да не мога да ти помогна...... Сигурно имате човек, който я е слагал или се грижи за нея. Обърни се към него.... Но ако е това или пък захранване, най - вероятно всички ще реват, не само ти....

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Проблем с кабела за нета ...

    иначе понякога като нямам нет махам и слагам наново картата и си тръгва незнайно как

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Проблем с кабела за нета ...

    Ами някой път махни тази карта и сложи друга ))) Ако все пак не стане, махни дъното и сложи ново, Макаров, може слота да се е прецапал!!!![][][][][][][][][][]





    (Извадка от книга с полезни съвети [:D])

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #10

    Проблем с кабела за нета ...

    И в крайна сметка всичко е било от кабела , бил е разместен. Катерих се по покрива и го оправих . Благодаря на всички за мненията . Може дядо мраз като е слизал по кумина да го е закачил [:D][:D][:D].

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с мрежата/нета
    От D3BEP във форум Мрежи
    Отговори: 44
    Последно: 15-01-19, 21:23
  2. Проблем с нета от какво е?
    От cawboy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-06-09, 18:46
  3. Проблем с нета под Линукс
    От mojoo във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-04, 08:23
  4. Има ли проблем БГ нета?
    От BobyTT във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 01-09-03, 13:59
  5. Проблем с нета и локалната мрежа.
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-03, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе