Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Проблем с вентилаторчето

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #16

    Проблем с вентилаторчето

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здрасти аз съм с Титан Д5TB CU35 SC, купих си го преди около 2 месеца и забелязах, че от скоро и аз имам същия проблем... когато включа пс-то и първите 1-2 минуни (може и по-малко да е) бръмчи доста ...



    това е доста често срещано явление, на доста места съм го виждал (чувал), но все пак моя вентилатор е нов... та се чудя какво да правя и аз..



    и все пак гаранцията ми е изтекла на 9. Януари (



    <div align="right">Originally posted by Brat4eda*-*25/02/2004*:* 02:41:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Братчеда тва е писал...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #17

    Проблем с вентилаторчето

    Да - това е звук от "раздрънкан" вентилатор. Щом е с лепенка, ше трябва да поговориш с хората от фирмата които да ти разрешат да я отвориш (тъпо, но единственно решение). Когато го направиш провери и останалите вентилатори: на кутията, на видеото (този се разбива най-бързо), на чипсета, и на захранването.

    В краен случай и без разрешение, би трябвало да си го отвориш и да направиш въпросната профилактика, просто този звук не само ще се увеличава, но и има вероятност да спре вентилатора, а тогава - лошо...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #18

    Проблем с вентилаторчето

    същия проблем имах и аз RISTAKI от известно време та до онзи ден когато вентилатор4ето изгоря / като преди това ми беше горяло и захранването/ ! ! ! така 4е се услушвай да не вземе да спре и твоето 4е ще стане една манджа .........

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #19

    Проблем с вентилаторчето

    Докато се наканя да отвора кутията и това взе че спря да бучи. Сега е като нов - нищо не се чува. Засега смятам да не го пипам, но тук ми идва мисълта дали няма някаква програма, която да следи за състоянието на тези неща, за да не стане някоя по-голяма простотия. Все пак не мога непрекъснато да гледам работи ли или не вентилатора и ако спре - как да разбера че има проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #20

    Проблем с вентилаторчето

    За твоето дъно има една програмка EasyTune IV на диска с драйверите за дъното. Слагаш диска, който е Autorun и в лявата част на появилия се екран има Software Application и в дясната част са изредени програмките, от стартираш инсталацията. Иска след инсталацията рестарт. Можеш ръчно да зададеш в програмката при колко оборота да ти се включи аларамта и при каква температура и др. Това е успех!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Проблем с вентилаторчето

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Докато се наканя да отвора кутията и това взе че спря да бучи. Сега е като нов - нищо не се чува. Засега смятам да не го пипам, но тук ми идва мисълта дали няма някаква програма, която да следи за състоянието на тези неща, за да не стане някоя по-голяма простотия. Все пак не мога непрекъснато да гледам работи ли или не вентилатора и ако спре - как да разбера че има проблем.



    <div align="right">Originally posted by RISTAKI*-*04/03/2004*:* 16:04:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А убеден ли си, че въобще работи?

    Ако е така, сега е момента да го почистиш и смажеш, за да му удължиш живота. Защото ако реши да се скапе окончателно и ти не си до компа никаква "програмка" няма да те спаси.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #22

    Проблем с вентилаторчето

    Снощи сложих EasyTune4. Компа беше работил няколко часа. Без да пипам настойките веднага на дисплея ми даде :

    Warning - CPU A FAN = 64 градуса С

    System FAN = 0 RPM

    Изключих го. Днес на обяд го пускам :

    Warning - CPU A FAN = 2636 RPM

    System FAN = 0 RPM

    След 2-3 минути 2636 RPM се сменя с 61 градуса. Изключих го.

    В тази материя хич ме няма, но ми е ясно че има някакъв проблем.

    Градусите на процесора не са ли много високи и от какво?

    Някой знае ли какво значи това и какъв е проблема?


  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Проблем с вентилаторчето

    Положението е ясно - вентилатора е умрял окончателно.

    Решението е само едно - отваряй кутията и го сменяй, докато нещо не е изгоряло[V]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #24

    Проблем с вентилаторчето

    Отворих кутията, но и трите вентилатора (на захранването - той бучеше преди време, на дъното и на видеокартата) работят нормално (поне така изглежда - няма шум, нищо) изчистих прахоляка и това е.

    Температурата обаче пак си остава висока (според мен - мисля че 62-63 градуса на CPU-то е много, а на дъното е 36-40 след като поработи 1 час - това дава Аидата а и EasyTune4 също). Повече от това не се вдигат.

    Дали това е нормална температура?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #25

    Проблем с вентилаторчето

    аз съм с Термалтейк Волкано 7+, сравнително скъп, с три скорости, но на първа скорост, най-бавната и тиха, малко след пускане започва да бръмчи на малки периоди, ту почва ту спира, след около пет минути си става нормално, ако му вдигна скоростта спира бученето но пък не е толкова тих тогава, това става след около 2 месеца след купуването, и аз съм GB-7VA F11 Bios, Идеи?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #26

    Проблем с вентилаторчето

    Проблема се реши кардинално - оня ден включвам компа - няма ток.

    Беше изгоряло захранването. Купих ново за 12$ и работата се оправи, засега.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #27

    Проблем с вентилаторчето

    При проблемите обикновено вентилаторът на захранването е първи по ред... Говоря само за асемблирани в Бг компютри. Пак имаш късмет - преди време имаше една серия ултра-жълти захранвания, които недълго след спиране на вентилатора си изгаряха и в края на краищата завличаха и дъното и де що може периферия, защото пускаха директно 220 V към всичко, свързано с тях. Като чувам, че си дал 12 $ за ново захранване, се чудя, дали пак не се излагаш на риск?

    За мен приемливи захранвания под 17 $ няма, но е възможно и да не знам от къде да си пазарувам.

    Друго интересно: как така си смазвате вентилаторите, че и го правите по 1 на месец? Разглобявате ли нещо? Те нали са направени "carefree"?

    Кажете моля!

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 04-10-10, 12:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе