Резултати от 1 до 5 от общо 5

SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #1

    SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

    Имам следния проблем...

    Имам SCSI записвачка Yamaha 1998г. mod CRW4416S, която дойде със SCSI контролер за ISA слот ADAPTEC AHA - 150CX/1510/152X/AIC-6X60 SCSI Host Adapter (или поне така я разпознава Windows 9icon_cool.gif, а на чипа на самото устройсто пише - ADAPTEC AIC-6360Q CKKB647 711911 D2-83.

    Въпроса ми е: Как се подкарва това нещо? icon_eek.gif

    Пробвах и под Windows 98 и XP и двете операционни системи уж намират SCSI-to, но в Devise Manager-a ми показва че все едно го няма (нали знаете как излиза като няма драйвери с "Удивителен", но АЗ МУ СЛАГАМ ДРАЙВЕРИ)??? Апък Yamaha-ta въобще не я изкарва???

    Предполагам че SCSI-to не е инсталирано както трябва? Как да постъпя? Драйвери ли нямам? И от каде да ги намеря? А и за записвачката немога да намеря драйвери!!

    PLS HELP icon_cry.gif

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам следния проблем...

    Имам SCSI записвачка Yamaha 1998г. mod CRW4416S, която дойде със SCSI контролер за ISA слот ADAPTEC AHA - 150CX/1510/152X/AIC-6X60 SCSI Host Adapter (или поне така я разпознава Windows 9icon_cool.gif, а на чипа на самото устройсто пише - ADAPTEC AIC-6360Q CKKB647 711911 D2-83.

    Въпроса ми е: Как се подкарва това нещо? icon_eek.gif

    Пробвах и под Windows 98 и XP и двете операционни системи уж намират SCSI-to, но в Devise Manager-a ми показва че все едно го няма (нали знаете как излиза като няма драйвери с "Удивителен", но АЗ МУ СЛАГАМ ДРАЙВЕРИ)??? Апък Yamaha-ta въобще не я изкарва???

    Предполагам че SCSI-to не е инсталирано както трябва? Как да постъпя? Драйвери ли нямам? И от каде да ги намеря? А и за записвачката немога да намеря драйвери!!

    PLS HELP icon_cry.gif



    <div align="right">Originally posted by De4ev*-*09/03/2004*:* 08:47:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    1. Опитай с <font color="orange">Add New harware </font id="orange">ръчно да инсталираш точния контролер, като не забравяш преди това в <font color="orange">Safe mode </font id="orange">да <font color="orange">remov</font id="orange">-неш инсталирания първоначално драйвер.

    2. Прегледай настройките на <font color="orange">Bios</font id="orange">-a и изпробвай първо <font color="blue">auto</font id="blue">, а после с <font color="blue">manual</font id="blue"> раздаването на <font color="blue">IRQ</font id="blue">-тата за слотовете. Като с <font color="blue">manual</font id="blue"> можеш ръчно да заделиш нужният и верен слот за <font color="orange">ISA</font id="orange"> контролера.



    След като бъде познат правилно контролера (SCSI) ще разпознае автоматично и модела на записвачката.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

    Имам такъв контролер и не е PLUG & PLAY, .Е. ТРЯБВА ДА ПОСТЪПИШ КАКТО ТЕ СЪВЕТВА ru-boy. Би трябвало да стане.

    Ако не, може да пробваш като смениш контролера с друг.

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

    Не забравяй да си настроиш тапите, от особенно важно значение е.

    Докато не конфигурираш добре контролера - цдто няма да се види в Вин.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #5

    SCSI записвачка Yamaha- как да я подкарам

    Евала Кратко, ясно, функционално. Не бяха нужни 30 поста. Е затова го уважавам тоз форум.



    [:D][:D][:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SCSI и IDE
    От b_goranov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-07, 22:03
  2. SAS или SCSI
    От ДедоБоре във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-07-06, 13:36
  3. Отговори: 4
    Последно: 29-01-06, 11:25
  4. Как да подкарам ПикселВю ?
    От VessmaN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 26-02-04, 20:43
  5. IDE - SCSI
    От MiSteR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-09-01, 11:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе