Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Проблем с MAXTOR 40GB?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #1

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Привет на всички!

    При мен се получи следната неприятна ситуация-един ден след като се рестатртира компа не можа да ми открие харда биоса!Той всъщност го открива първоначално,но след това дава "Primary/Secondary master fail".Помислих че може нещо кабела да е ,но не беше за съжаление.Слагах го на 2 други компютъра-все същото!Другия момент е,че го засича не както преди-Maxtor 2F040L0,а сега го засича като MaxtorARES c64k(като ARES c64k мига)???Пробвах с POWERMAX и MAXBLAST,но нищо не стана.Носих го и във най-добрия сервиз в Габрово-този на Лирекс,но там ми казаха ,че не става за нищо!Естетвено взеха ми 5 лв за диагностика,защото "колегата си поигра доста", а същия този колега се беше покрил като наср*н(с извинеие) когато отидох да си взема диска и дори не успях да го попитам какво по точно е диагностирал!!Разрових се из нета и останах учуден колко много хора се оплакват от този проблем-един пич,който продава пише ,че от 12 диска 4 са се прецакали по този начин.В крайна сметка се оказа,че ако му се смени firmware-a би трябвало да се оправи ,че даже и информацията да се запази(имах доста важни неща на него).Търсих,но до сега без успех за някаква програма за update на същия този firmware,а боклуците от Maxtor естествено не казват нищо по въпроса!Интересно ми е дали някой се е сблъсквал с такова нещо и дали се е справил с него(надявам се ДА

    Ами за сега май е това от мен,ще съм благодарен на всички мнения!



    П.С.Собствениците на други марки могат да бъдат спокойни-това се случва само с Maxtor-ите



    П.С.2.Познайте от коя фирма е купуван същия този диск?????От JAR разбира се

    Всичко казано по-горе стана 5 дни след като му изтече гаранцията.......как са го сметнали само,а?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    По всичко ли4и 4е хард диска ти е от SLIM(тънката) серия на Макстор и то точно модела 40 ГБ.



    Това е един от най-неуспешните им модели. Адски много от тях дефектирват. Иначе аз от години ползвам МАКСТОР и смея да кажа че са много добри Хард дискове.



    Относно FIRMWARE-----ами единственото място където със сигурност трябва да има нова версия на твоя хард е сайта на MAXTOR..

    Link: http://www.maxtor.com/en/index.htm

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    програмата за това струва грубо около 1200$ , и около 800мб - прецени дали си заслужава - особено ако е гаранционен!

    ако си заинтересуван мога да ти дам тела на човек които може да ти помогне (т.е има програмата но не я дава - а поправя диска )

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #4

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Верно е от тънката серияБеше много тих поне и не грееше.....И аз съм им фен по принцип,но следваштия определено няма да е такъв-за сега съм се спрял на Хитачи от Прософт с 3 год. гаранция ,но ще мисля пак-някой ако има впечетления от Хитачи да каже!

    Mr.Techno пиши ми на ICQto като си онлине да ми кажеш за тоя пич дето ги оправя да преценя какво да правя.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    MR TECHNO, Смяната на Firmware няма нищо общо с програма за 1200$. Би трябвало на сайта на Maxtor да има всичко необходимо за сменяне на Firmware на HDD-то и това да е безплатно естествено.......

    Това за което говориш е може био някоя много скъпа програма за диагностика и поправяне на проблемни хардове..........




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #6

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Ами логично е да има на сайта на Макстор ,но аз нищо не откривам!Пък и нета ми е мноо бъгав във момента-то си и личи де горния пост го има 3 пъти и не мога да го изтрия-не знам защо не става.Не съм го направил умишлено,просто ми е много зле нета-особенно този сайт много трудно го зарежда

    Иначе аз продължавам да търся ,но безуспешно за сега!Дано някой знае как да се оправи тоя проблем,иначе ще купувам нов(пак си останах без принтер))Пък тоя за части ще си го пазя,някой ако му трябва да се обади!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Обади изказване обаче -

    и това ако не е спам [:>]

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #8

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Ами тъпата Опера ми дава грешка и аз давам рефреш по няколко пъти докато го изпрати пък после се оказва,4е всичките пъти го е изпращалоИзвинявам се ама не знам защо не мога и да ги изтрия след т'ва.........Който има власт да изтрие излишните



    Ама да си дойдем на думата все пак-никой ли не е срещал такова нещо?????

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #9

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Айде бе пичове помогнете де,никой ли не е виждал такова нещо???Ако някой оправя и срещу заплащане да каже!!Аз почти намерих всичко необходимо за да се оправи-файла,който трябва да се зареди програмата с която да се направи(pc3000 на AceLAb-Руска е е разбира се,но нещо не става-самата програма забива под ДОС и се съмнявам , че става така,защото има някакви надписи на Немски и ги дава с ченгели и да не би заради това да забива?Все още ще търся и ще се мъча да направя нещо и ще съм благодарен ако някой все пак си прежали пръстите и ми напише нещо с което да ми помогне!!!Не вярвам на никой да не се е случвало това нещо!!!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #10

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Реших да се поразровя по твоя проблем и какво мислиш че открих?



    Ами Firmware се побликува от производителя само когато HDD-то има проблеми с Fimware........т.е. за МАкстор има само за няколко модела......

    За твоя модел няма нищо по въпроса.......Пробвай да му сложиш електроника от друг хард диск.....



    Другото което мога да ти препоръ4ам:

    Тъй като Биоса ти разпознава харда като друг модел, просто задай параметрите му в биоса ръчно Т.Е. брой цилиндри, брой глави и т.н.

    ДАно това да помогне!!!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #11

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Ами мен не ми е толкова за инфото на харда,колкото ми се иска да си го позвам така 4е няма смисъл да му слагам друга електроника-а и не знам колко кинта е тази електроника и дали ще стане изобщо ако купя.Я кажи къде и за кои модели има firmware ,за да проверя може да стане пък с някой от тези дето има......

    А относно ръчното въвеждане не знам какви са му параметрите по default-въведох тези,които powermax засичаше ,но нищо не стана,така че ако някой ги знае да ги каже(точния модел на диска ми е:Maxtor 2F040L0)!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #12

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    И аз съм със същия диск - 2F040L0 - 41GB. Купих го от един приятел (65лв), той искаше по-голям - 120GB Maxtor. При мен си бачка перфектно (да чукна на дърво), а и при него е бил така. Наистина дискът е практически безшумен и грее в границите на нормалното. Имах само един проблем, веднъж докато си ровех в една от директориите на него с филми, компа се рестартира. Като се зареди ХР-то, в My Computers ги нямаше двата партишъна на Maxtor-a, там беше само С:\ - старият ми Seagate 8.4GB. Shut down, ръчнах малко power и IDE кабелите и се разпозна без проблеми... Но вече, след твоя пост взех да треперя за него... [!]

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #13

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Ами както казват,случил съм на куца бройка[],за мое съжаление....Дано ти имаш късмет,но щом веднъж е почнал да ти прави проблеми е добре да си записваш всичко важно на дискове за всеки случай.Хайде да ми напишеш всичко от биоса,което ти засича на диска-глави ,цилиндри и т.н.,за да пробвам с ръчно въвеждане какво ще стане,но не вярвам да се оправи[V]

    Аз вече го пратих на Mr.Techno да го лекува[:D],но за всеки случай да си ги знам тези неща като параметри.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #14

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Options|Size | CYLS |HEAD |Precomp|Landz |Sector |Mode

    2 (Y) | 41104 | 4997 | 255 | 0 | 19678 | 63 | LBA

    1 | 41111 | 19679 | 16 | 65535 | 19678 | 255 | NORMAL

    3 |41096 | 2459 |128 | 65535 |19678 | 255 | Large







    Това е инфото в Биоса. Само да добавя - и моят диск е купуван от JAR и много скоро му изтича гаранцията [:D][B)]

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #15

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    На първо място мерси за инфото[8D]

    На второ,но изобщо не на последно ако имаш и най-малко съмнение за стабилността на диска ти пусни му всички възможни програми за които се сетиш да го провериш и ако видиш,че нещо не е наред го носи докато е време,защото изглежда от тая серия веднъж почне ли да прави проблеми няма спиране(аз имах проблем 3-4месеца с него преди да се скапе ,но си го оправих и сега съжалявам.че не им го занесох)!Не искам да кажа нищо против твоя приятел,но и аз бих го продал на негово място(като е чул какви легенди се носят за тая серия)?

    Дано всичко е наред с твоя[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам Maxtor 40GB
    От ludiamax във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-09-11, 21:18
  2. Maxtor DiamondMax Plus 8 40GB ATA133
    От Wale във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-09, 11:20
  3. Спешно купувам повреден HDD Maxtor 40GB
    От ivantcho във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-07, 12:33
  4. Проблем с 160Gb Maxtor.
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 15-05-03, 17:19
  5. HDD MAXTOR 40GB 7200 - problem
    От F-15E във форум Общ - хардуер
    Отговори: 47
    Последно: 27-01-03, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе