Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Проблем с MAXTOR 40GB?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #16

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Лично мнение: Максторите са SUX, еле пък слим серията им [!]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #17

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Човекът от който го взех си няма и грам понятие от компютри. Просто искаше повече място за игри, филми и музика. Предложих му същите пари, които щяха да му прихванат за 2F040L0 и той го продаде на мен. Гаранция, че дилърът на Jar от който е купуван щеше да го шитне като нов [8D][:D] Аз нямам проблеми с него, а и не го ползвам много - Primary Slave ми е. Представи си само как ще ми се изсмеят в тая фирма, ако им кажа, че искам да си сменя хард, който си работи идеално, само защото съм чел еди къде си, еди какво си нещо за него ... [:D] Все пак, кажи някоя програмка за тестване на хард?



    Тук съвет към всички - не взимайте Maxtor 120 GB, грее доста и е ужасно шумен! Относно здравината нямам още наблюдение, на пръв поглед това се вижда от две компютърни системи с него. [8D]

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #18

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Като за начало пусни му един powermax-прави се бутваща дискета и после ще се оправиш.Сега има и някакъв maxblast за win,но не знам каква работа върши той(при мен никаква)-всичко можеш да изтеглиш от сайта на макстор.Кажи как е минало после.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #19

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    ОК, ще ръчкам, само че ще е довечера, сега ще излизам, имам лекции [xx(]

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #20

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Пуснах Powermax-a, на quick test ми изписа, че няма проблеми, пуснах му обстоен, след 15 мин даде някакве грешка - потвърдих repair и прочетох, че е оправена. Пуснах обстойния тест пак, пак даде грешка, оправих я и изписа там едно "честито". Quck test - ОК. Не ми се занимаваше повече... Щом бачка - добре. Като изгасне ще си го сложа над камината за спомен на майката на китаеца, дето го е правил... [^][8D][^]

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #21

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Оказва се че засега единственото решение за тоя диск е нова електроника,така че ако някой има и продава да ми се обади[]

  8.  
     
  9. m
    m е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    10
    #22

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Moqt disk pyk e 80GB MAXTOR 7200, kak mislite dali moje da okaje syshtiqt problem, veche si izpatih s edin SEAGATE, dano s tozi imam kysmet, veche pochti 1 godina bachka izkluchitelno bezshumno, a i ne gree izobshto, za sravnenie SEAGATE beshe nqkolko pyti po goresht.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #23

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Ами всичко си е до късмет и бройка,никой не може да ти каже какво ще стане с твоя[]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #24

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Хм... Странно. Аз лично много съм доволен от точно тази серия на МАХТОР... имам закачени 2х40ГБ такива (Единия го взех без пари) от 8 месеца не съм видял нито един проблем (да чукна на дърво). Иначе за смяната на електрониката-прецени си. Ако си купил хард менте и да му смениш електрониката няма гаранция че пак няма да се скапе. Както при алкохола и мн. други работи и при хардуера има ментета и то МНОГО. Успех.[:D]

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #25

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    та понеже става въпрос за хардове Maxtor и проблемите с тях...

    аз имам Макстор 40 гб D740X-6L според лепенката му или 6L04OJ2 според Windows-a. Вече е на около 2 години. В началото вс беше ок, бачкаше си на 6, само дето беше малко шумен- да речем като зареждаше някой голям файл почваше да бучи по силничко но иначе нямаше проблеми. Но от около 3-4 месеца нещо се скапа, да речем като копирам някой голям файл почва да го копира, и по някое време се чува как харда спира да се върти, после опитва пак да завърти, понякога успява, а понякога не и крашва със син екран. Преинсталирах Виндовса, пусках check disk, но все още продължава да си прави проблеми. Понякога като се рестартира после биос-а не го засича, но след известен брой опити пак боот-ва. Та въпроса ми е къв му е проблема на тоя хард и има ли някви шансове да се размина без да купувам нов. (Той харда още е в гаранция, но съм отварял кутията и не знам дали ще я признаят).



    P.S.: S.M.A.R.T. capable and status OK

  13. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #26

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Със сигурност е гаранционна повреда, но ако чакаш още, ще ти изтече гаранцията, а и фирмата от която си го купил ще има някакъв шанс да го замени навреме...





    //едит

    Виж дали захранващата букса е включена плътно, или пробвай с друга

    //

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #27

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Със сигурност е гаранционна повреда, но ако чакаш още, ще ти изтече гаранцията, а и фирмата от която си го купил ще има някакъв шанс да го замени навреме...





    //едит

    Виж дали захранващата букса е включена плътно, или пробвай с друга

    //



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*19/04/2004*:* 14:22:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    гаранцията е 30 месеца, тоест имам още време(целия комп е купен лятото на '02). Става въпрос че не винаги ги прави тея проблеми и затва не искам все още да го сменям с надеждата, че може да се оправи(голям съм оптимист, нали;-) ). Иначе буксите и на захранването, и на ИДЕ кабела съм ги потбутвал 100 пъти без успех. А и съм го качвал харда на друг комп, правеше същите магарии, като беше боот-нат вин от друг хард от него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #28

    Проблем с MAXTOR 40GB?

    Проблемът с тези дискове е следният :

    Незнайно как диска си сменя Firmware-то

    20GB Maxtor 2B020H1 с DSP чип Firmware WAH21PBO се сменя з WAH21PBZ . Диска започва да се разпознава като Maxtor Athena.

    Проблема с другите по-големи модели е същия но вместо Athena името което се познава е друго. Освен това на диска се сменя LBA- to тоест става обкновенно по-голямо от максималното за този модел и серииния номер на диска (този който се цхете софтуерно) изчезва!

    Проблемът казват се дилжи на това че някои от лоадер-ите(лоадерс) тия които се зареждат при първоначална иницилизация на диска се е скапал.

    За го оправите ще ви е нужно само да си намерите следните 3 неща:

    Pcmx_dsp.exe + loader + RAM, като ако не сте с ДСП а ПОКЕР чип ще ви е нужен Pcmx_pkr.exe.

    Ето малко линкове от кадето може да си смъкнете loader + RAM

    http://maxtor-hdd.narod.ru - loaders for MAXTOR

    http://pchdd.narod.ru/maxtor.html - MAXTOR, FUJITSU

    http://hdd-recovery.by.ru - MAXTOR, FUJITSU ,IBM & many more

    +

    Форум в някакав руски сайт за това:

    http://talk.mail.ru/discussion.html?...9761342&page=1

    И още едно описание за това как да си оправите диска

    http://www.eio.com/public/harddrv/1168.html



    Извинявам се за допуснатите правописни грешки ако има такива ще гледам да ги оправя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Купувам Maxtor 40GB
    От ludiamax във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-09-11, 21:18
  2. Maxtor DiamondMax Plus 8 40GB ATA133
    От Wale във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-09, 11:20
  3. Спешно купувам повреден HDD Maxtor 40GB
    От ivantcho във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-07, 12:33
  4. Проблем с 160Gb Maxtor.
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 15-05-03, 17:19
  5. HDD MAXTOR 40GB 7200 - problem
    От F-15E във форум Общ - хардуер
    Отговори: 47
    Последно: 27-01-03, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе