Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 104

За последните о/с мохикани тук :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #16

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Някой от по-разбирачите все пак няма ли да каже тия дъна дет са ми под ръка ( GA-M68SM-S2 и GA-MA69VM-S2 )стават ли за клок или не стават. Има ли сми изобщо да ги почвам или да вземам дъно като на FearMe??? Нямам намерение да ги надувам до дупка, просто разумен клок, до разумната граница, както пише:
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абе малко може, стига човек да знае къде е разумната граница. И аз при ограничение 90км/ч карам със 110км/ч, ама гледам да не е повече. Не бих се чувствал уютно в кола, на която съм натиснал педала до ламарината, от всякъде хвърчи масло, капачката на радиатора пъшка от зор да не избие, а аз само си мисля: "Дано не ми се пукне предна гума".... angel
    Става дума за елегантно и аристократично клокване. , шофиране де... изпозващи мощта на управлявания звездолет и спестяващо време и ресурси.
    Защото както пише:
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...
    знанията и уменията са за това, за да ти спестяват разходи
    ...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Някой от по-разбирачите все пак няма ли да каже тия дъна дет са ми под ръка ( GA-M68SM-S2 и GA-MA69VM-S2 )стават ли за клок или не стават.
    Писах ти няколко поста по-нагоре какво мисля за двете дъна Иначе за клок и те стват.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #18

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Писах ти няколко поста по-нагоре какво мисля за двете дъна Иначе за клок и те стват.
    Не съм пропуснал поста ти, където пишеш:
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Тези двете дъна които си споменал са micro ATX. Дъната които ползваме със FearMe , както и GOD който вече почти не влиза тук са чисти ATX. Не знам защо ама още от едно време не съм почитател на малките дъна.
    Че са микро АТХ го знам прекрасно, защото ги имам. Но очаквах споделяне на конкретен опит, не само от теб, разбира се, а и от други, затова повторих питането си - за сподели някой опита си с тях. Благодаря все пак.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    techno, разбира се, че твоето джудже е НАЙ-ГОЛЯМОТО джудже на света
    освен това не знам къде се пишеш с твоите 300 fsb, след като аз на адаша ти на оптито 144 съм правил точно 334 fsb - 9*334 = 3006
    @FearMe -извини ме, че преча на твоя 4400 с моя 3600
    единствената разлика която виждам межу двата Двуглави е 300 мегахерца  , само дето аз с по-слабия и по-куц процесор , без грижи стигам твоя по-скъп и прехвален.
    Вчера на Лудия му сложих двиглав и на него и без проблем си запали на 9 х 300 , и сега ще гоним малко рекордче.
    Не забравяй че и на двама ни дъната са далече от твоето , но това не ни пречи да те стигнем ( ако не е тайна @Stenly  с подобно дъна пръв стигна 300FSB s 3600+  далеч преди теб ).
    Темата бе започната от теб  ,само че не виждам нещо с което да покажеш надмощие, че да ме атакуваш. Не оспорвам това че си клокър и то екстремален, оспорвам отношението ти В ТАЗИ ТЕМА !

    @Stenly - Батка , сори  за 100% амд  - обърках се с предния подпис с Целерон 420
    ( Туй наистина ходело на 400 FSB , само че в комплект с P35/ Chiefteck 400W, DDR2 1066 & и голяма доза късмет !  )

  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #20

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @FearMe -извини ме, че преча на твоя 4400 с моя 3600
    единствената разлика която виждам межу двата Двуглави е 300 мегахерца , само дето аз с по-слабия и по-куц процесор , без грижи стигам твоя по-скъп и прехвален.
    Вчера на Лудия му сложих двиглав и на него и без проблем си запали на 9 х 300 , и сега ще гоним малко рекордче.
    Не забравяй че и на двама ни дъната са далече от твоето , но това не ни пречи да те стигнем ( ако не е тайна @Stenly с подобно дъна пръв стигна 300FSB s 3600+ далеч преди теб ).
    Темата бе започната от теб ,само че не виждам нещо с което да покажеш надмощие, че да ме атакуваш. Не оспорвам това че си клокър и то екстремален, оспорвам отношението ти В ТАЗИ ТЕМА !

    @Stenly - Батка , сори за 100% амд - обърках се с предния подпис с Целерон 420
    ( Туй наистина ходело на 400 FSB , само че в комплект с P35/ Chiefteck 400W, DDR2 1066 & и голяма доза късмет ! )
    Не разваляй хубавата тема,
    процесора на @Fearme е отлична бройка и въобще не е прехвален, в случая пак не разбрах кое те издразни толкова, за какво отношение говориш. Човека реши да сподели с нас едно рядко срещано постижение и вместо да се радваш (пък и сте съграждани) ти веднага "мойту е най-убуу" еми не е!
    И айде стига пречи на човека с твоя 3600+ на неговия 4400+

    @Fearme, @stenly пуснете някое и друго тестче.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Не му преча, нито му казвам че мойто е най-хубаво.
    Писах по отношение на 290 шината , а не на останалата му постижение , което е наистина добро. Не го оспорвам.
    Камен си е отличен клокър.Рядко могат да му се мерят. Даже аз не мога да го стигна вече. Исках да го попитам за тез 290FSB, дали само това може?

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Ето малко снимчици

    В момента го държа на 2997 мегахерца с максимална температура 45 градуса след 10 часа ORTOS
    http://store3.data.bg/stangen/clocka.JPG

    Най ме кефи прираста в WinRar бенчмарка:
    http://store3.data.bg/stangen/bench.jpg

    SuperPi по принцип не харесва AMD и вади слаби резултати , за това и аз не го харесвам докато не мина на Интел което може би ще е скоро.

    От 3DMракове няма смисъл , щото там голямо значение има видеото но на 2005 вадя малко над 12 000 точки на 2006 малко над 6 000 с куцото 8600GTS (До 2 седмици смятам да се ориентирам или към 3870 на ATI или към 8800GT , като второто е по-бързо и ще има по-яка подръжка под Линукс , а първото повече ме кефи като визия )


    Синтетичните тестове на Everest-a направо хвръкнаха , ако някой го интересува нещо , да казва и ще пусна шотове.

    http://www.ripping.org/database.php?cpuid=544 и за момента съм на клонящото към края 9то място , но смятам да боря върха

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #23

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Едно старо шотче и на моето Х2 4400+. Като се има предвид, че 1.35 V е мах. подаването на напрежение от дъното (за късмет оверволтва с до 0.02 V) и 270 е последната стабилна шина, която успях да изкопча от него, смятам, че на някое "лошо" дъно ще застабили резултат доста по-нагоре. Ако ми остане повечко време тия дни мога да си поиграя да търся стабилност на 11,5 х 275 (3162 МНz).

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    @Trends , супер е. Май само аз попадам на най-куците процесори от първият път. Предният ми Х2 4400+ не искаше да запали дори на 210 шина, тоя сега едвам се крепи на 270.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #25

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Ето и още 2 валидации само за спорта без тестове за стабилност:
    @3162 http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270561

    И шот, че не се вижда волтажа на валидацията;

    @3208 http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270568

    Шот

    На 280 шина асрока не иска да бутне, та на 279 е правена втората и естествено, поради невъжможността за подаване на повече ток, ORTHOS-а е с Fatal Error

    до 10-тата секунда...

    CPU-то е G2 ревизия, вох, 65 W...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    при мен на 3340 ортоса гръмна на 3-тата

    тези екстремални честоти почти никога не стават за тестове, а ако мине теста, резултатът е по-нисък заради включилия се throttling.

    ще си напиша резултатите от everest 4.0.975.0 и cpu score на 3dm 2k6 на ежедневната ми честота 3170.

    everest:
    read 7044
    write 8992
    copy 7070
    latency 46.2

    3dm 2k6:
    2434:
    0.768
    1.234

    утре ще сложа и pcmark vantage да видя нещо по-професионално от compress test-a на winrar-а

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #27

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Моето скромно процесорче.
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270663

    Никакви усилия не ми е коствало. Конфигурацията е следната - GB P35 DS3R, 2160@3150MHz, Freezer 7 Pro, + 2х120мм, 2x1GB ST CL4, 320Gb Т7К500 SATAІІ, MP7900GS,ASUS DRW-1814BLT SATA, Live 24bit, 22" LG226WTQ, Chieftec 450. До седмица чакам 8800GT. Това е почти максимума на моя модел, заради ФСБ стената. Даже не го държа цялото време на тези честоти (пуснал съм му ЕИСТ), защото просто нямам нужда. Бях на Х2, но дори и най-малкото от Коретата е степени нагоре. Паметта може още доста, но не виждам смисъл да я напъвам с напрежение.
    Чета мненията на Лупус, който очевидно не ни разбира. Колега - има 2 вида овърклок. Единият е нормален, без особени ексцесии. Чрез него постигаме отлична производителност, която иначе ще струва много повече пари без да има каквато и да е опасност за хардуера. Искат се четене, знания, опит и сравнително добре подбрани части. Другият клок е за маниаци и е нещо като вид спорт. Търси постижението, тръпката от достигането на нови висоти и изстискването на последните възможности на хардуера. Тук вече може и да по изгори нещо. Искат се още повече знания, доста пари и доза късмет с елементите. Макар че най-големите клокъри имат възможност да пробват десетки процесори примерно и да намерят най-клокващия се. Елементът късмет при тях не е толкова изразен.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Vandam , каква Х2ка си имал и в какво виждаш разликата между Интела и АМДто ? Питам, защото от доста време и аз се замислям да минавам в противниковият лагер а не ми се дават пари за някой висок процесор на Интел а си мислех за нещо от типа на Е2180 и Р35 дъно.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    P.S. поне според синтетичните на everest-a не виждам хубаво клокнатия 2160 да ме минава (което и не ме учудва де.... подчертавам, за дефолти не говорим!)

    я дай 3dm 2k6 cpu score....

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    FearMe, SuperPi, SuperPi

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-07-13, 09:28
  2. Отговори: 15
    Последно: 21-03-11, 18:54
  3. Търся последните 2 серии на "Пълна лудница"
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-09, 09:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе