Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 104

За последните о/с мохикани тук :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #31

    Ето как се чупят рекорди


  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #32

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Аууууууууу, имаш ли си идея @GRU, какъв смут вкара току що в душичката на @FearMe!?!?!?!

    Иначе Толедота-та се клокваха доста прилично. Браво за добрият резултат.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    9 писали - lupus = 8 заинтересовани от темата
    33 поста, от които няколко "анти" и няколко тип "мексикански сериал"

    връщам се в архивите от '01...'02... подобни теми по конкретен приблем е имало през 2-3 дена, със сходен брой постове до разрешаването на проблема. сходни на тази тема има по-рядко, защото са по-генерални, но пък са по-дълги и с повече участници

    сега в раздела се отваря нова тема точно 1 път месечно...

    I rest my case

    ('ко се разревал бе, FearMe? такъв е животът)

  5. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #34

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    9 писали - lupus = 8 заинтересовани от темата
    33 поста, от които няколко "анти" и няколко тип "мексикански сериал"

    връщам се в архивите от '01...'02... подобни теми по конкретен приблем е имало през 2-3 дена, със сходен брой постове до разрешаването на проблема. сходни на тази тема има по-рядко, защото са по-генерални, но пък са по-дълги и с повече участници

    сега в раздела се отваря нова тема точно 1 път месечно...

    I rest my case

    ('ко се разревал бе, FearMe? такъв е животът)
    Имаш право, но нека все пак пренебрегнем никому приятните дразги и тн.
    Заглавието с което започна темата е точно отговарящо на малкия броя заинтересовани тук и както казах мен лично ме зарадва че някой в този форум се сети да започне подобна тема, която при желание на съфорумците може да се стикне и всички ентусиасти, макар и малко, да споделят своите резултати тук. Ти си администратор и спокойно можеш да изтриеш излишните "анти и тип мексикански сериал" постове и с уговорката, че мнения от подобен тип ще бъдат незабавно трити.

    С една дума да заровим томахавката и да продължаваме напред

    Специално благодаря на @stenly, който единствен се сети да ме поздрави за световния рекорд постигнат от мен пред няколко дни.


  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    G_R_U, тия дни намесата ми чака същия такъв 4200+ на 939, на същото дънце, с OCZ памет....

    дайте да се разберем и да изберем няколко теста, по които да си ги мерим, че да имаме безпристрастна база данни за последващ избор, както и да бъдем в помощ на останалите

    предлагам:

    за cpu:
    1. cpu score на 3dm 2k6
    2. pcmark 05 (vantage e за vista, така че не ми се струва удачно засега), а и освен това в hwbg pcmark е много слабо застъпен, да не кажа пренебрегнат
    3. everest (за коя версия ще видим по-нататък)
    4. sandra (-||-)

    не предлагам winrar и prime, защото първото никой не го има за стандарт, а второто защото фаворизира intel процесорчетата

    за видео:

    1. 3dm2k5 за по-старите карти (<7***/19**), защото при тях ще се види грубата сила, но не и "екстрите" на новите
    2. 3dm2k6 за по-новите, защото просто няма как другояче да се "измерят" шейдърите. тук ми се иска да направим уточнението и да пишем не само крайния резултат, а и поотделно 3-те групи, поради неадекватното завишаване на крайния със cpu score-а при бързи процесори със слаби карти и обратното.

    други предложения и съгласие?

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #36

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    E това е приказка

    4-те теста са добре, бих добавил и още 3:

    1.Super Pi 1M може и 32М
    2.Cinebench 10
    3.Aquamark 3


    пс. Чакам резултатите от толедото

    @stenly аз ползвам:
    1.Super Pi
    2.Orthos
    3.7zip
    4.Cinebench

    Другите, по-рядко.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #37

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Я кажете наистина какъв софт ползвате за тестване на бързодействието и стабилноста на клокнатите ситеми?

    Лично аз съм фен на WinRar бенча за производителност и ORTOS за надежност. Разните там 3Д Мраци ги въртя главно заради @FearMe или @God


    @FearMe , да те убием с камъни ? С удоволствие ! Уикенда

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    малееее, как можах да напиша подобна глупост! убийте ме с камъни!!!

    под "фаворизира intel процесори" имах предвид superpi и да пукна ако знам защо съм написал prime!!! явно съм мислел нещо за тестването на стабилността по същото време

    и гледам G_R_U как пише за superpi и си викам "тоя човек не е ли прочел какво съм писал по-горееее!?"

  11. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #39

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Абе и аз се зачудих за тоя prime що фаворизира intel, ма си викам, знам ли пък, може да ги искарва по-стабилни

    Иначе за Super Pi смятам, че трябва да присъства в тестовете, колкото и да фаворизира интел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #40

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Стенли имах 4200+, който бях пуснал на 2700 реални. Минал съм през почти всички по-съвременни АМД (бях фен) - Торобред А и В, 754, 939 Сан Диего, Х2. Но сега наистина съм доволен от Интел и един от евтините им Корета.
    ФеарМе - паметта ми нито е клокната подобаващо, нито е със затегнати тайминги. А и контролера на паметта е в Х2-ката, докато при Корето не е. Също така Еверест е синтетичен тест и не е толкова показателен. Няма смисъл да предъвкваме Корето. Достатъчно има писано по въпроса и той е изяснен отдавна. Просто тази архитектура е отлична и превъзхожда с доста К8. Също така клока, който аз съм направил не изисква много усилия и се постига масово с тези процесори и дъна на пазара. Докато постижението, което ти си постигнал не се отдава на всеки. Това го казвам от позицията на АМД фен. Но фенството си е фенство, а качеството - качество. Но зависи и човек за какво ползва машината си. За огромното болшинство неща Х2 също е чудесен избор. Лично на мен в голяма част от времето не ми трябва особена мощ и затова държа Корето на ЕИСТ и е на множител 6 вместо 9. Само за някоя игричка ми трябва повече мощ. Аз съм от категорията клокъри, които искат да имат повече мощ, когато им е необходима на поносима цена и с нормални усилия. Постижения и рекорди наистина не ме интересуват.
    Сега ще слагам новата придобивка 8800ГТ и тогава ще дам някакви резултати.
    За стабилност използвам и S&M, който доста повече товари и загрява процесора от Ортос. С ТАТ също има бая загряване и доста зор вижда Интела. Мемтест за Уин използвам за Рам-а. Съвременните игри като Крайзис (няколко часа игра) също са един добър тест за стабилността на системата.
    СуперПи и УинРар са традиционни и доказани тестове. За мен УинРар е тест свързан с действителността и реалната работа. Синебенч също. Синтетичните тестове са по-ненужните според мен. Както казват - "Аз 3ДМарк не играя".

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #41

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Аз сега почвам да въртя един нов тест , казва се Unreal Turnament 3. Да видим дали ще го извъртя

    @VanDan, питах за интела , защото всеки ден продавам по някой друг компютър и всяка една от машините се тества след като се асемблира. Та лично аз , не успях да открия разумни разлики които да ме накарат да мина на ефтините 2140,2160,2180, 4400 процесори на Интел. Единственното нещо което би склонило везните ще е МАС ОsX. Защото на сегашната ми не е добре. Разлика с големите процесори има, Е6550 просто убива на стандартните си честоти машината ми без да се замисли , не искам да разсъждавам какво ще е с клок. Обаче толкова пари за процесор просто няма да дам (то по-принцип винаги мразя да давам пари за компа си).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #42

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Аз вече казах, че зависи какво използваш като софтуер. Почти всички тестове за мултимедия се доминират дори от 2ххх и 4ххх със съответния клок, който е лесно постижим. Почти всеки 2ххх ще иде до 2800-3000 с боксовия охладител и някое приемливо дъно. При Интел е хубаво да има повече кеш и затова 6ххх серията дърпа доста. Сега за нормалните всекидневни приложения Х2 е отличен процесор. Но в игри и мултимедия е абсолютно доказано, че Коре2 Дуо превъзхожда напълно, дори и евтините модели.
    Щом системата ти те задоволява и не си склонен да инвестираш много в нея стой на Х2. На мен не ми костваше много средства преминаването в другия лагер (изгодно продадени стари части) и това съчетано с интереса към новата технология си каза думата.

  16. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #43

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Я, каква интересна тема.
    Ето ме и мен 4600@3400:
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=273644

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #44

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Я, каква интересна тема.
    Ето ме и мен 4600@3400:
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=273644
    Ооооо, майн @GOD! Кога смени верният 3800+ с тоя звяр?
    Да, ама процентното съотношение на клок спрямо старият ти процесор е по-малък

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #45

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    superpi 1М @3170 = 28сек

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-07-13, 09:28
  2. Отговори: 15
    Последно: 21-03-11, 18:54
  3. Търся последните 2 серии на "Пълна лудница"
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-09, 09:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе